Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Zestaw za 1800 zł - proszę o poradę


Honan

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dzień dobry. Już od dłuższego czasu oszczędzam na nowy komputer. Aktualnie mój sprzęt nie jest warty uwagi. Mój kolega, któremu pokazałem konfigurację komputera za 1800 zł poradził mi zmianę kilku podzespołów. Pytanie brzmi czy waszym zdaniem edytowany przez mojego kolegę zestaw jest lepszy czy jednak wybrać konfigurację z filmiku z kanału moreleTV.

 

Link do zestawu z filmiku :

https://www.morele.net/inventory/info/KEqZti/?utm_source=youtube.com&utm_medium=link&utm_campaign=IN_YT_MoreleTV

 

Edytowany przez mojego kolege :

Zasilacz :
https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l1-500w-80plus-vl1-500-622218/

Pamięć Ram :
https://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-fury-8gb-ddr4-2133mhz-cl14-hx421c14fb-8-719424/

Płyta główna :
https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h110m-hdv-h110m-ddr4-sata3-usb-3-0-matx-90-mxgzu0-a0uayz-792234/

Dysk :
https://www.morele.net/dysk-toshiba-p300-hdwd110uzsva-860921/

Obudowa :
https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-m10-spc159-975359/

Karta Graficzna :
https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1050-mini-2gb-gddr5-128-bit-dvi-d-hdmi-dp-box-zt-p10500a-10l-1087250/

Procesor :
https://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g4560-3-5ghz-3mb-box-bx80677g4560-1115886/




 

Opublikowano

Dzień dobry. Już od dłuższego czasu oszczędzam na nowy komputer. Aktualnie mój sprzęt nie jest warty uwagi. Mój kolega, któremu pokazałem konfigurację komputera za 1800 zł poradził mi zmianę kilku podzespołów. Pytanie brzmi czy waszym zdaniem edytowany przez mojego kolegę zestaw jest lepszy czy jednak wybrać konfigurację z filmiku z kanału moreleTV.

 

Link do zestawu z filmiku :

https://www.morele.net/inventory/info/KEqZti/?utm_source=youtube.com&utm_medium=link&utm_campaign=IN_YT_MoreleTV

Edytowany przez mojego kolege :

Zasilacz :
https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l1-500w-80plus-vl1-500-622218/

Pamięć Ram :
https://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-fury-8gb-ddr4-2133mhz-cl14-hx421c14fb-8-719424/

Płyta główna :
https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h110m-hdv-h110m-ddr4-sata3-usb-3-0-matx-90-mxgzu0-a0uayz-792234/

Dysk :
https://www.morele.net/dysk-toshiba-p300-hdwd110uzsva-860921/

Obudowa :
https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-m10-spc159-975359/

Karta Graficzna :
https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1050-mini-2gb-gddr5-128-bit-dvi-d-hdmi-dp-box-zt-p10500a-10l-1087250/

Procesor :
https://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g4560-3-5ghz-3mb-box-bx80677g4560-1115886/

 

 

 

 

Różnią się zasilacz i RAM:

- Zasilacz ok. Ten Antec VP400, bo za 169 złotych jest wersja... 500W. Ten Vero L1 też jest ok.

- RAM już trochę gorzej. Nie warto brać tak drogiego RAM'u. Tutaj masz znacznie tańszy:

https://www.morele.net/pamiec-goodram-play-ddr4-8gb-2133mhz-cl15-gy2133d464l15s-8g-1048931/

Wydajność taka sama. Za zaoszczędzone pieniądze zmieniłbym obudowę na Regnum RG2. M10 nie jest zła, ale to karton. Sam ją posiadam w domu.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

Kiedy w ogóle zamierzasz ten zestaw kupować?

Jaki masz monitor?

 

Myślę, że w maju.

 

Monitor to FLATRON W2234S

 

@Velociraptorus

 

 

 

Honan, 19 Kwi 2017 - 20:35, napisał:snapback.png

Dzień dobry. Już od dłuższego czasu oszczędzam na nowy komputer. Aktualnie mój sprzęt nie jest warty uwagi. Mój kolega, któremu pokazałem konfigurację komputera za 1800 zł poradził mi zmianę kilku podzespołów. Pytanie brzmi czy waszym zdaniem edytowany przez mojego kolegę zestaw jest lepszy czy jednak wybrać konfigurację z filmiku z kanału moreleTV.

 

Link do zestawu z filmiku :

https://www.morele.net/inventory/info/KEqZti/?utm_source=youtube.com&utm_medium=link&utm_campaign=IN_YT_MoreleTV

Edytowany przez mojego kolege :

Zasilacz :

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l1-500w-80plus-vl1-500-622218/

 

Pamięć Ram :

https://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-fury-8gb-ddr4-2133mhz-cl14-hx421c14fb-8-719424/

 

Płyta główna :

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h110m-hdv-h110m-ddr4-sata3-usb-3-0-matx-90-mxgzu0-a0uayz-792234/

 

Dysk :

https://www.morele.net/dysk-toshiba-p300-hdwd110uzsva-860921/

 

Obudowa :

https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-m10-spc159-975359/

 

Karta Graficzna :

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1050-mini-2gb-gddr5-128-bit-dvi-d-hdmi-dp-box-zt-p10500a-10l-1087250/

 

Procesor :

https://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g4560-3-5ghz-3mb-box-bx80677g4560-1115886/

 

 

Różnią się zasilacz i RAM:

- Zasilacz ok. Ten Antec VP400, bo za 169 złotych jest wersja... 500W. Ten Vero L1 też jest ok.

- RAM już trochę gorzej. Nie warto brać tak drogiego RAM'u. Tutaj masz znacznie tańszy:

https://www.morele.net/pamiec-goodram-play-ddr4-8gb-2133mhz-cl15-gy2133d464l15s-8g-1048931/

Wydajność taka sama. Za zaoszczędzone pieniądze zmieniłbym obudowę na Regnum RG2. M10 nie jest zła, ale to karton. Sam ją posiadam w domu.

 

Dzięki za poradę. Zobaczę ten ram.

Mam pytanko, jak zachowa się wydajność komputera po zmianie ramu na 2x 4 GB ? Wzrośnie czy zmaleje? Jak myślicie?

 

@miszkurkam

Opublikowano

 

Kiedy w ogóle zamierzasz ten zestaw kupować?

Jaki masz monitor?

 

Myślę, że w maju.

 

Monitor to FLATRON W2234S

 

@Velociraptorus

 

 

 

Honan, 19 Kwi 2017 - 20:35, napisał:snapback.png

Dzień dobry. Już od dłuższego czasu oszczędzam na nowy komputer. Aktualnie mój sprzęt nie jest warty uwagi. Mój kolega, któremu pokazałem konfigurację komputera za 1800 zł poradził mi zmianę kilku podzespołów. Pytanie brzmi czy waszym zdaniem edytowany przez mojego kolegę zestaw jest lepszy czy jednak wybrać konfigurację z filmiku z kanału moreleTV.

 

Link do zestawu z filmiku :

https://www.morele.net/inventory/info/KEqZti/?utm_source=youtube.com&utm_medium=link&utm_campaign=IN_YT_MoreleTV

Edytowany przez mojego kolege :

Zasilacz :

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l1-500w-80plus-vl1-500-622218/

 

Pamięć Ram :

https://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-fury-8gb-ddr4-2133mhz-cl14-hx421c14fb-8-719424/

 

Płyta główna :

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h110m-hdv-h110m-ddr4-sata3-usb-3-0-matx-90-mxgzu0-a0uayz-792234/

 

Dysk :

https://www.morele.net/dysk-toshiba-p300-hdwd110uzsva-860921/

 

Obudowa :

https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-m10-spc159-975359/

 

Karta Graficzna :

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1050-mini-2gb-gddr5-128-bit-dvi-d-hdmi-dp-box-zt-p10500a-10l-1087250/

 

Procesor :

https://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g4560-3-5ghz-3mb-box-bx80677g4560-1115886/

 

 

Różnią się zasilacz i RAM:

- Zasilacz ok. Ten Antec VP400, bo za 169 złotych jest wersja... 500W. Ten Vero L1 też jest ok.

- RAM już trochę gorzej. Nie warto brać tak drogiego RAM'u. Tutaj masz znacznie tańszy:

https://www.morele.net/pamiec-goodram-play-ddr4-8gb-2133mhz-cl15-gy2133d464l15s-8g-1048931/

Wydajność taka sama. Za zaoszczędzone pieniądze zmieniłbym obudowę na Regnum RG2. M10 nie jest zła, ale to karton. Sam ją posiadam w domu.

 

Dzięki za poradę. Zobaczę ten ram.

Mam pytanko, jak zachowa się wydajność komputera po zmianie ramu na 2x 4 GB ? Wzrośnie czy zmaleje? Jak myślicie?

 

@miszkurkam

 

 

Ostatnio robiłem testy na YT i wyszło, że różnica pomiędzy Single Channel i Dual Channel to... 0.2 FPS (testy były robione w GTA V).

 

Monitor jeszcze w miarę. Widzę, że rozdzielczość to 1680x1050. 

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

Rozdzielczość rozdzielczością, ale ten monitor z tego co widzę nie ma żadnego wyjścia cyfrowego czyli nie podłączysz do niego kart z nowej serii od tak. Musisz dokupić aktywny konwerter z HDMI/DP do D-Sub.

 

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora
http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/
to ta usługa.
Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
chłodzenie na procesor
http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/
W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać
O44Y129AC8
i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 16GB
https://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-blade-16-gb-001043360000-sdcz50-016g-b35-288752/
Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A
i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

Opublikowano

Rozdzielczość rozdzielczością, ale ten monitor z tego co widzę nie ma żadnego wyjścia cyfrowego czyli nie podłączysz do niego kart z nowej serii od tak. Musisz dokupić aktywny konwerter z HDMI/DP do D-Sub.

 

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.

Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.

Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego

chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora

http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/

to ta usługa.

Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne

chłodzenie na procesor

http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/

W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać

O44Y129AC8

i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.

Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 16GB

https://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-blade-16-gb-001043360000-sdcz50-016g-b35-288752/

Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu

WP35ZXZG5A

i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

 

Jeżeli nie miałbym w koszyku Windows'a to po użyciu usługi montażu dostałbym komputer z Windowsem ? Taka zagwostka mnie dręczy.

 

Zastanawiałem się nad kupnem monitora 144 Hz ze względu na to, że mój aktualny nie jest już zbyt nowoczesny i tak jak Pan @Velociraptorus powiedział nie podepnę do niego nowoczesnych kart graficznych. W takim razie jaki monitor 144 Hz polecacie? Chciałbym link do serwisu morele.net.

Opublikowano

 

Jeżeli nie miałbym w koszyku Windows'a to po użyciu usługi montażu dostałbym komputer z Windowsem ? Taka zagwostka mnie dręczy.

Nie. System to system. Montaż to montaż. Dwie osobne sprawy.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...