Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Słaby komputer, co zmienić, by był lepszy?


AstantiN

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Nie dawno kupiłem nowy komputer, wybrałem niestety jakiś szajs za półtora tysiąca, który ostro zamula. Tnie nawet gdy przeglądam strony nic nie mówiąc o grach, bo to tragedia. Wygląda to następująco http://valid.x86.fr/dfcxda. Chciałbym podmienić jakieś podzespoły, zwracam się zatem z pytaniem co podmienić by jako tako śmigał ?

Opublikowano

Z tego co tu jest zostanie wyłącznie RAM, dysk twardy, obudowa. Płyta główna do wymiany, gdyż procesor jest w nią wlutowany. Uzupełnij wzór, to poszukam:

Jaki posiadasz budżet na kupno?
Kiedy zamierzasz kupić zestaw? (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat)
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora?
Do czego ma służyć komputer?
Czy w koszyku ma się znajdować monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)?
Czy do zestawu ma być dołączony system operacyjny?
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły?
Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu?
Czy części mogą być używane?

Opublikowano

Jaki posiadasz budżet na kupno?: 500zł max, im mniej tym lepiej
Kiedy zamierzasz kupić zestaw? (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat): Jak najszybciej :)
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora?: Procek: Intel Pentium J2900 2.41 GHz, Dysk 1tb, RAM 8GB, Grafika  nVidia GeFore GT 720 2GB, rozdzielczość monitora 1920×1080
Do czego ma służyć komputer?: Do takich drobnych gier typu mt2, gta sa
Czy w koszyku ma się znajdować monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)?: Nie
Czy do zestawu ma być dołączony system operacyjny?: Tak ale jeśli wyjdzie to dużo drożej to nie trzeba
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły?: Nie
Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu?: Nie
Czy części mogą być używane?: Tak mogą być

Opublikowano

No co tu dać? Najbardziej budżetowo wyjdzie, jak kupisz procesor I3-2100 + Płyta główna na H61 + Karta graficzna HD7770 1GB + Zasilacz Corsair 450W. Do tego twoje 8GB ram, dysk i obudowa.

https://www.olx.pl/oferta/intel-core-i3-2100-CID99-IDkZt3Y.html#8b2caa6b42

150zł

https://www.olx.pl/oferta/chlodzenie-socket-1150-1155-1156-CID99-IDkw9SQ.html#54f4416740

10zł

https://www.olx.pl/oferta/plyta-glowna-asus-p8h61-m-le-CID99-IDjTX6B.html#367697d7f8

120zł

https://www.olx.pl/oferta/zasilacz-corsair-vs-450w-CID99-IDl066Y.html#3c39cea7fb

110zł

https://www.olx.pl/oferta/gigabyte-radeon-hd-7770-1-gb-CID99-IDkmh4M.html#fbc431679e

180zł.

 

Uwierz, gorszych podzespołów nie warto brać, bo że tak powiem- w gówno zagrasz. Na tym zestawie zagrałbyś nawet w Wiedźmina 3 na low itp, ale niestety monitor 1080p trochę ci zniży fps. Monitor FullHD jest trochę za mocny na HD7770. Jeżeli możesz to polecałbym brać nawet lepszą kartę. I polecam sprzedać twoją poprzednią kartę, płytę i procesor, żebyś miał więcej pieniędzy.

Opublikowano

Dobra dzięki za te oferty. W sumie to możesz poszukać lepszej i droższej karty jeśli tak uważasz. No tak poza tym na ile byś wycenił to co mam obecnie ?

Opublikowano

to co zaproponowal aresorek jest calkiem sensowne, ale jesli chcialbys pograc w full hd w nowsze gry i moze na jakichs srednich ustawieniach to przyda sie wydajniejsza karta z 2gb vram. np gtx 660 http://allegro.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-660-2048mb-i6754914984.html dobra cena jak na ta karte, w wiekszosci nowych gier pograsz na medium z tym i3 2100 w miare przyzwoitych fps. No i i3 2100 mozna tez znalezc troszke taniej (za 100-120zl)

Opublikowano

lepiej jakaby dorzucil 50/80 zl i kupil r9 270x albo bez X 

To na pewno, ale pytanie czy tyle ma. Nie każdy może dorzucać pieniądze ;) I za tyle to bardziej wersje bez X.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...