Skocz do zawartości

Biznesplan dla młodych

L. Val Hallen

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie pomysły na biznes plan :D

Bądźcie kreatywni :D

Chodzi o pomysły przeznaczone głownie dla osób  18-25 lat które mogą założyć mały biznes i dorobić coś.

Niech ten temat będzie takim zbiorem pomysłów może ktoś znajdzie tu coś dla siebie. :D

Ja zacznę

zostanie Freelancerem np.  umiesz  projektować strony www? Rozreklamuj się i twórz fora i strony dla ludzi które  ich potrzebują.
Taka praca w wolnych chwilach.

Teraz wasza kolej :D

Ten temat nie ma zbyt wiele sensu.

To jest oczywiste, że jeśli ktoś umie projektować strony internetowe, to informacji o tym, że może na tym zarabiać, nie odkryje w tym temacie.

A pomysły na inne małe biznesy także niewiele komukolwiek pomogą. Sam pomysł nie jest nic warty.

1398258449-U383457.png

Nie umiecie sie bawić ://

Pomysł nie jest nic wart? Nie chodzi o pomysły stricte informatyczne tylko każde

Tak, pomysł nie jest nic warty. 

Wiele osób ma jakieś pomysły na biznes. I mają coś z tego?

Jeśli ktoś ma możliwości to jak najbardziej pomysł jest dużo warty :)

Bądź co bądź jeśli ktoś ma naprawdę coś dobrego z przytupem to raczej nie podzieli się tym z innymi. Sam właśnie trafiłem na pewną niszę, którą skrupulatnie chce wykorzystać do końca roku, a dzielenie się tym z innymi tworzy konkurencje, której nie chce póki co :D

Ja mam pomysł m.in. na portal społecznościowy lepszy od Facebooka. Mogę się założyć, że nikt mi za ten pomysł nie zapłaci. To nie jest nic warte.

Ukrywanie pomysłu nie ma zbyt wiele sensu. Jak się go zrealizuje, to i tak wszyscy go zobaczą i będą mieli możliwość jego skopiowania.

A możliwości ma każdy.

1398258449-U383457.png

Ja mam pomysł m.in. na portal społecznościowy lepszy od Facebooka. Mogę się założyć, że nikt mi za ten pomysł nie zapłaci. To nie jest nic warte.

Ukrywanie pomysłu nie ma zbyt wiele sensu. Jak się go zrealizuje, to i tak wszyscy go zobaczą i będą mieli możliwość jego skopiowania.

A możliwości ma każdy.

Jeśli taki pomysł jest rozwinięty krok po kroku i ma szanse powodzenia to zakładam, że znaleźli by się ludzie, którzy wyłożyliby majątek. Też mogę powiedzieć że mam pomysł na stworzenie pojazdu, który jeździ przy pomocy wody, i choć to ciekawe to bez projektu nikogo nie zainteresuje.

Ukrywanie ma sens w przypadku gdy na rynku nie ma tego za wiele, a czas tak jak w przypadku mnie, ogranicza i to bardzo. Gdybym mógł zrobiłbym to już teraz, gdyby ktoś miał wolny czas i by stwierdził że ma to przyszłość, też zrobił by to już teraz.

A co do możliwości, to mało kto ma. Możliwości czyt. środki, czas, umiejętności, wiedza i cała reszta. I zaraz ktoś powie, weź kredyt, po co czekać. Jakby to było takie proste to każdy by tu już był ustawiony do końca życia :P

A co do możliwości, to mało kto ma. Możliwości czyt. środki, czas, umiejętności, wiedza i cała reszta. I zaraz ktoś powie, weź kredyt, po co czekać. Jakby to było takie proste to każdy by tu już był ustawiony do końca życia :P

Może i nie jest to proste, to jednak i tak każdy ma możliwość zrobienia czegoś trudnego.

Jeśli komuś brakuje czasu, to znaczy, że źle nim zarządza. Ludzie pracują średnio 5 dni w tygodniu od 8 do 16. Zostaje weekend wolny + sporo godzin w ciągu tygodnia. Dużo czasu jednak ludzie poświęcają na np. oglądanie telewizji, przez co zawsze zabraknie go na realizacje pomysłów.

Zdobycie środków też jest możliwe dla każdego. 

https://www.forbes.com/billionaires/list/

Polecam sobie poczytać o osobach z tej listy, dużo ciekawych rzeczy się można dowiedzieć. Niektórzy wykonywali setki telefonów dziennie dzwoniąc do ludzi z książki telefonicznej po to by zachęcić kogoś do wsparcia projektu. Oczywiście większość osób się nie zgadzała, ale nie był to problem, bo można było zadzwonić do kolejnych.

Wiedza też nie jest konieczna. Zawsze można znaleźć kogoś kto taką wiedzę posiada. Niektórzy mają kilkadziesiąt firm - każda z innej branży, jednak odnoszą one sukces, mimo że właściciele nie mają zbytnio o ich działaniu pojęcia.

Każdy ma możliwość zrobienia czegoś takiego, jednak większości się po prostu nie chce.

1398258449-U383457.png

Może i nie jest to proste, to jednak i tak każdy ma możliwość zrobienia czegoś trudnego.

Jeśli komuś brakuje czasu, to znaczy, że źle nim zarządza. Ludzie pracują średnio 5 dni w tygodniu od 8 do 16. Zostaje weekend wolny + sporo godzin w ciągu tygodnia. Dużo czasu jednak ludzie poświęcają na np. oglądanie telewizji, przez co zawsze zabraknie go na realizacje pomysłów.

Polecam sobie poczytać o osobach z tej listy, dużo ciekawych rzeczy się można dowiedzieć. Niektórzy wykonywali setki telefonów dziennie dzwoniąc do ludzi z książki telefonicznej po to by zachęcić kogoś do wsparcia projektu. Oczywiście większość osób się nie zgadzała, ale nie był to problem, bo można było zadzwonić do kolejnych.

Wiedza też nie jest konieczna. Zawsze można znaleźć kogoś kto taką wiedzę posiada. Niektórzy mają kilkadziesiąt firm - każda z innej branży, jednak odnoszą one sukces, mimo że właściciele nie mają zbytnio o ich działaniu pojęcia.

Każdy ma możliwość zrobienia czegoś takiego, jednak większości się po prostu nie chce.

Owszem, że każdy ma możliwość zrobić coś trudnego, ale jako biznes plan w takim wieku,jak autor podał jest zbyt mały, chyba że szczęście będzie sprzyjało.

Co do tego czasu, to jest wiele zależności. Niektórzy faktycznie go mają i tracą na głupoty, inni zaś mają mniej, przez co plany rozkładają się w dłuższym czasie. Tak jest na przykład u mnie, pracuje 14 godzin dwa dni pod rząd i mam dwa dni wolnego, w weekendy studiuje zaocznie od rana do wieczora, więc wolny czas w tygodniu wynosi 1-2 dni. Trzy dni temu urodziła mi się córeczka, i tutaj wolny czas sprowadza się do granic zera. Nie narzekam. lecz nie mogę powiedzieć że mam czas by założyć własną firmę w krótką chwilę.

Zaś co do wiedzy, to zawsze się przyda. Gdy ktoś wie więcej od Ciebie, a Ty prawie nic to prędzej czy później ta osoba sprowadzi  to na własną korzyść.

Owszem, że każdy ma możliwość zrobić coś trudnego, ale jako biznes plan w takim wieku,jak autor podał jest zbyt mały, chyba że szczęście będzie sprzyjało.

Co do tego czasu, to jest wiele zależności. Niektórzy faktycznie go mają i tracą na głupoty, inni zaś mają mniej, przez co plany rozkładają się w dłuższym czasie. Tak jest na przykład u mnie, pracuje 14 godzin dwa dni pod rząd i mam dwa dni wolnego, w weekendy studiuje zaocznie od rana do wieczora, więc wolny czas w tygodniu wynosi 1-2 dni. Trzy dni temu urodziła mi się córeczka, i tutaj wolny czas sprowadza się do granic zera. Nie narzekam. lecz nie mogę powiedzieć że mam czas by założyć własną firmę w krótką chwilę.

Zaś co do wiedzy, to zawsze się przyda. Gdy ktoś wie więcej od Ciebie, a Ty prawie nic to prędzej czy później ta osoba sprowadzi  to na własną korzyść.

Tak  ograniczyłem wiek tylko dlatego że chodzi mi o pomysły młodych ludzi. Byłem Ciekaw waszej kreatywności

Co do czasu to nie masz go za dużo  ale  inni serio tracą czas na gry lub tv a mogą realizować swoje projekty :/

Co do milionerów większość ma po 60-80 lat i wynaleźli coś dawno temu jak  np. rozwijał się przemysł komputerowy :/

P.S. Gratuluje zostania ojcem :D Zdrowia dla  dziecka życzę :D

Teraz jest dużo łatwiej zarobić miliony.

To prawda, że większość miliarderów to osoby starsze - kiedyś trzeba było poświęcić więcej czasu na osiągnięcie sukcesu. Obecnie jest coraz więcej młodych miliarderów, którzy są związani głównie z internetem. Mark Zuckerberg - facebook, Evan Spiegel - snapchat, Larry Page - google, założyciele airbnb, ubera.

Wiele stron jest wycenianych sporo ponad ich rzeczywistą wartość, co także ułatwia zarobienie pieniędzy.

@ updater

Ja również gratuluję

1398258449-U383457.png

Teraz jest dużo łatwiej zarobić miliony.

To prawda, że większość miliarderów to osoby starsze - kiedyś trzeba było poświęcić więcej czasu na osiągnięcie sukcesu. Obecnie jest coraz więcej młodych miliarderów, którzy są związani głównie z internetem. Mark Zuckerberg - facebook, Evan Spiegel - snapchat, Larry Page - google, założyciele airbnb, ubera.

Wiele stron jest wycenianych sporo ponad ich rzeczywistą wartość, co także ułatwia zarobienie pieniędzy.

@ updater

Ja również gratuluję

Czyli twierdzisz ze  wystarczy zrobić jakąś apkę i stać się miliarderem hmmm a powiedz mi  czy jest jakis znany miliarder z polski?

Moim zdaniem teraz jak i kiedyś  jest ciezko zostac Miliarderem

Oczywiście samo zrobienie tego nie wystarczy. Facebook i Google nie są jedynymi stronami swojego typu, mają konkurencję, jednak to one są liderami.

Od zawsze ciężko jest zostać miliarderem, tylko że kiedyś jeśli ktoś miał jakiś swój produkt, to sprzedawał go głównie w swojej okolicy. Teraz ta sama osoba może otworzyć sobie sklep internetowy i wysłać towar na drugi koniec świata. Do tego w tej chwili ludzi na świecie jest więcej i są średnio bogatsi niż kiedyś, dzięki czemu mogą wydać więcej.

W Polsce nie ma zbyt wielu miliarderów (tym bardziej znanych na świecie), w dużym stopniu przez komunizm.

1398258449-U383457.png

To jest akurat trochę powiązane ze sobą. Wyżej wymienieni ludzie akurat byli młodzi gdy zaczynali, też mieli jakiś swój plan biznesowy.

A Elon Musk jest nawet lepszym przykładem do tego tematu, bo pokazuje, że nawet najdziwniejszy i najbardziej szalony pomysł lub taki który według wszystkich ma małe szanse na sukces, może dać duże pieniądze (w tym przypadku samochody elektryczne i rakiety wielokrotnego użytku).

1398258449-U383457.png

Elon to mocny argument ale jest jeden ale fakt  to co chciał to zrobił :D

Ten temat nie jest tak ambitny  by znaleźć tutaj geniusza ale  kto wie może ktoś coś znalazł by dla siebie  ale jak na razie prowadzimy tu tylko dyskusję o miliarderach (całkiem przyjemną dyskusję za co Ci dziękuję).

To zapytam w inny sposób jak myślisz czego świat potrzebuję albo przynajmniej polska społeczność. Co mogło by się u nas przyjąć a co  w świecie?

Przyjąć może się wszystko. Wystarczy, że jakaś znana osoba zacznie chodzić powiedzmy w czerwonym szalu, to po tygodniu w podobnym będzie chodzić 100 tysięcy osób.

Steve Jobs kiedyś powiedział: "Ludzie sami nie wiedzą czego chcą, dopóki im tego nie pokażesz" i to się sprawdza.

1398258449-U383457.png

Poza tym, jak ktoś ma dobry pomysł i dobrze na nim zarabia to nigdy się nim za darmo nie podzieli... proste i logiczne.

Właśnie każdy kto zarabia dzięki jakiejś metodzie, dzieli się nią za darmo z innymi.

Nie da się zarobić w taki sposób, by nikt o tym nie wiedział.

Metodą dzielą się tylko ci, co i tak na tym jeszcze zarobią np. revshare ;p 

Jak ktoś wpadnie na coś oryginalnego, nigdy tego nie wyjawi, póki sam sie na tym dobrze nie dorobi

sygna.tan.png

Poza tym, jak ktoś ma dobry pomysł i dobrze na nim zarabia to nigdy się nim za darmo nie podzieli... proste i logiczne.

Właśnie każdy kto zarabia dzięki jakiejś metodzie, dzieli się nią za darmo z innymi.

Jak ktoś wpadnie na coś oryginalnego, nigdy tego nie wyjawi, póki sam sie na tym dobrze nie dorobi

Przecież wystarczy zacząć zarabiać (niekoniecznie dobrze) i już ten sposób zostaje automatycznie wyjawiony.

1398258449-U383457.png

Przecież wystarczy zacząć zarabiać (niekoniecznie dobrze) i już ten sposób zostaje automatycznie wyjawiony.

Wyjawiony jest tylko pomysł, a nie sposób działania :) Nie oszukujmy się, w polsce żeby się dorobić trzeba kombinować.

sygna.tan.png

To już zależy od tego co to jest.

Zazwyczaj jednak wyjawia się pomysł wraz ze sposobem działania.

Powiedzmy, że ktoś ma swoje pole i wymyślił, że zacznie sprzedawać kartofle na bazarze. Wystawiając swój stragan z kartoflami automatycznie wyjawia wszystkim odwiedzającym bazar swój pomysł na biznes. Ktoś podchodzi pod stragan i poznaje sposób działania (sposób przywitania z klientem, kolor reklamówki w którą pakowane są kartofle itd.). Problemy mogą się pojawić gdy np. ktoś zastosuje jakieś specjalne metody sprzedaży, na które nikt nie zwróci uwagi - jednak wcześniej czy później i tak zostaną one zdemaskowane.

1398258449-U383457.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Biznesplan dla młodych   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...