Skocz do zawartości

Internet na wsi, dostępność kabla

Matikeusz123

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka wszystkim. Mam ostatnio spory problem z internetem, ale od początku. Mieszkam na wsi (Jagielnik , podaje tu nazwe z tego powodu że może ktoś się znajdzie kto mi powie o dostępnych tam sieciach), tzn. trudno to nazwać wsią, jest to oddalone o 500m od miasta. I niestety nie wiem czy jest dostępny kabel. Miałem na początku radiówkę (do 30Mb/s i ok 20-70 pingu w grach) jednakże od pewnego czasu były lagi i nie mogli na to nic poradzić. Potem przeszedłem do Play'a na internet nielimitowany (to bzdura, wiem) LTE (to też bzdura). I okazało się że jest GORSZY ,przynajmniej na sam router, jeżeli jest dobrze do ping w grach na polskich serwach 30-70 pingu, co jest odczuwalne i irytuje. Najgorsze jest teraz to że stoje w czarnym punkcie, bo nie wiem gdzie pójść by było dobrze. Od internetu oczekuje że będzie (jak na tą radiówkę) płynny i stały. Nie zależy mi na prędkości a raczej na ping'u w grze. I stąd mam do was pytania:

1. Jak mogę sprawdzić czy mogę mieć kabel, czy tylko radiówkę (Sprawdzałem i nadal nie wiem)

2.Jeżeli nie ma kabla, to czy intenet od pobliskiej firmy zamującej się internetem (czyli coś na pozur tego mojego starego internetu tylko że inny dostawca) będzie lepszy

3.I czy jeżeli zostane przy Play'u to czy jak domontuje antene to ping się zmniejszy a sygnał będzie stały

Bardzo was proszę o porady, bo ja już nie wiem co robić. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi !!!

Odpowiedź jest jedna na 1 i 2 pytanie : ZAPYTAJ SIĘ SAM OPERATORÓW 

3 - może tak może nie, sprawdź z anteną kierunkową bo LTE  raczej nigdy nie zapewni dobrych pingów w obrębie małych miast czy wsi. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

1/2
Nie pytaj na forum bo nikt nie powie jak będzie. Pytanie jest częściowo bezcelowe.

Stałe łącze na pewno polepszy warunki gry ale nikt tez nie jest w stanie powiedzieć jakiej jakości będzie to łącze. Bo może też być gorzej niż masz na radiowym czy LTE. 

3
 To że ty chcesz nie świadczy o tym że LTE ma to zagwarantować zwłaszcza w małych miejscowościach.  Jakość łącza zależy tylko od ilości połączeń telefonicznych i użytkowników LTE. Im ich jest więcej w okolicy tym gorszej jakości będziesz miał połączenie, załączają się ograniczenia dla łącza niezależne od ciebie czy operatora, tak po po prostu działa stacja rozdzielając połączenia. 

Na forum było kilka tematów od tych co mieszkali pod samym nadajnikiem i też mieli problemy z łączem i żadna antena czy zmiana routera ich nie rozwiązywała.

Jest tylko jedno rozwiązanie z LTE, LTE dla biznesu. To typowo uprzywilejowane łącze z wysokimi priorytetami, praktycznie stałym pingiem na bardzo niskich poziomach  i lepszym transferze nawet na poziomie 100-150 Mbps.  

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Internet na wsi, dostępność kabla   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...