Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Karta graficzna nie działa, komputer uruchamia się na integrze


Archadowski

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

 

Zakupiłem dla mojego komputera używaną kartę graficzną oraz zasilacz.

Niestety karta graficzna nie chce działać, jedynie co mogę zaobserwować to działający w niej wiatrak.

Podłączyłem łącze 6pin do karty, ale mimo to windows uruchamia się na integrze.

 

Aktualne specyfikacje komputera:

Płyta główna: p8p67 le (aktualna wersja biosa: 3801)

Procesor: Intel i5-2500 3.3 ghz

Pamięć ram: kingston 2x2gb 1300mhz cl9

Karta graficzna: asus gtx 550 ti

Zasilacz: Coolermaster rs500

Opublikowano

Kabel od monitora wpiąłeś z tyłu komputera w płytę główną czy w kartę graficzną?

Non omnis moriar.

Opublikowano

Jeśli podłączyłeś monitor do karty, to integra nie ma szans, żeby działała.

Po czym wnioskujesz, że komputer działa na integrze? W Menedżerze Urządzeń widzi kartę graficzną?

Non omnis moriar.

Opublikowano

Ekran wyświetla mi się w rozdzielczości 640x480 , gdy wchodzę w menedżer urządzeń, nie widać żadnej karty graficznej.

Jeśli jest to totalnie co innego niż integra, to przepraszam za błąd z mojej strony.

Opublikowano

Zanim podłączyłem nową kartę graficzną, używając karty graficznej gt 430 zainstalowałem najnowsze sterowniki graficzne nvidii kompatybilne dla obu modeli.

Opublikowano

Zanim podłączyłem nową kartę graficzną, używając karty graficznej gt 430 zainstalowałem najnowsze sterowniki graficzne nvidii kompatybilne dla obu modeli.

Seria GT i GTX to cos innego zainstaluj stery pod gtx 550ti

Opublikowano

Po wypięciu karty i wpięciu innej, Windows wyłącza sterowniki do niej.

Non omnis moriar.

Opublikowano

Czasem nie wyłącza integry i trzeba najpierw zainstalować sterowniki do integry by zainstalować do grafiki dedykowanej.  Opcja wyłączenia integry powinna być w biosie. 

 

Podłącz pod integrę monitor  którą jak twierdzisz używa komputer , zainstaluj  do niej sterowniki. Potem zainstaluj sterowniki do dedykowanej i przełącz dedykowaną na  monitor. 

 

Jest jeszcze opcja zrobienia sobie większego syfu w systemie ze sterownikami i zainstalowanie sterowników dedykowanej ręcznie. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Model tej płyty głównej nie posiada żadnego wejścia wideo.

Aktualnie monitor mam podłączony do karty graficznej, która podłączona jest wejściem 6pin do zasilacza.

Komputer wyświetla ekran w rozdzielczości 640x480.
W menedżerze urządzeń nie widać karty graficznej.

Gdy próbuje zainstalować sterowniki ( z tego linku http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/115524/pl ) nic się nie dzieje.

Opublikowano

No to po co wprowadzasz w błąd i piszesz o integrze skoro nawet jej nie posiadasz ?  Sam udzielasz błędnych informacji do diagnozy. 

 

Masz resztę sterowników zainstalowanych do płyty głównej ? 

 

Karta graficzna może być uszkodzona,  sprawdź ja gdzie indziej. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Zamykam na prośbę autora (report).

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...