Skocz do zawartości

Praca - grafik komputerowy

Supreme

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Od jakiegoś czasu amatorsko zajmuję się grafiką komputerową i mam pytanie odnośnie zawodu: grafik komputerowy.

Czy ze szkół na tym kierunku idzie dużo wynieść, bo słyszałem sporo negatywnych opinii?

Czy ten zawód jest dobrze płatny i czy ciężko znaleźć "klientów" w Polsce?

Ogólnie, czy ktoś z Was skończył szkołę na tym kierunku i pracuje w tym zawodzie, chętnie wysłucham wszystkich opinii.

Ps. nie chodzi mi o prace na zasadzie wykonywania bannerów dla stramerów za 2 dyszki, tylko bardziej o firmy tworzące gry komputerowe/programy, coś w tym stylu.

Do pracy jako grafik nie jest potrzebna szkoła. Jak będziesz szukać pracy, to nikt nie spojrzy na papierek, tylko na wykonane przez ciebie prace.

Jak jesteś dobry, to zarobisz dużo, nawet gdybyś robił te banery dla streamerów.

A zainteresowanych możesz znaleźć nie tylko w Polsce, nie musisz być przecież za granicą, by zrobić coś dla osoby np. z USA.

1398258449-U383457.png

Ten zawód ma dowolną płacę, możesz zarabiać 50 zł miesięcznie a możesz i 50 tysięcy zł, zależy od jakości prac. Klientów możesz znaleźć wszędzie, jeśli pytasz jednak o takich, którzy będą chcieli współpracować to już ciężej ale to tylko jeśli chodzi o freelancing. Jakbyś poszedł do pracy to nie musiałbyś się obawiać o ilość klientów, chyba, że zostałbyś jakimś dyrektorem kreatywnym.

Hej.

Od jakiegoś czasu amatorsko zajmuję się grafiką komputerową i mam pytanie odnośnie zawodu: grafik komputerowy.

Czy ze szkół na tym kierunku idzie dużo wynieść, bo słyszałem sporo negatywnych opinii?

Ogólnie, czy ktoś z Was skończył szkołę na tym kierunku i pracuje w tym zawodzie, chętnie wysłucham wszystkich opinii.

Ps. nie chodzi mi o prace na zasadzie wykonywania bannerów dla stramerów za 2 dyszki, tylko bardziej o firmy tworzące gry komputerowe/programy, coś w tym stylu.

Grafiką zajmuję się od 4 klasy podstawówki, od około roku na niej zarabiam. Idzie z tego wyżyć, nie trzeba się nigdzie zatrudniać i można być tzw. freelancerem. Jeśli już koniecznie chcesz patrzeć na zarobek, to programista wydaje się być nieco bardziej opłacalnym zajęciem od grafika.

Szkoły: nie są Ci potrzebne, bo w grafice teoria jest całkowicie zbędna - liczy się efekt końcowy, bez względu na to, według którego schematu do niego dojdziesz. Co nie zmienia faktu, że dodatkowy dyplomik zawsze jest czymś pozytywnym, a czegoś tam tak czy siak zawsze można się nauczyć.

Mówisz, że chcesz pracować w firmie - mimo wszystko radzę zacząć od oferowania swoich prac np. na oferii, świetna strona, na olx'ach nikogo nie znajdziesz, a oferia jest stworzona dla grafików, programistów itd.

W moim przypadku klientów było całkiem sporo.

3fffa1a92a202.png

Link do mojego yt na moim profilu

Słuchaj jak ostanio grałem w metina z dobrą znajomą opowiadała mi o grafice w szkole plastycznej klasa 0 na ul lwowskiej, mysle ze to perspektywa zeby opowiedziec sobie co chcesz w zyciu robic najbardziej a potem jakoś to już bedzie i proste bo poklepal bym cie po pleckach wiesz czemu? bo juz jestem miliarderem i wlasnie drapie sie po dupie sluchajac muzki rihanny zawsze przy niej płacze bo ma taki piękny glos no ale to nie wazne bo ty i tak powiesz ze to gowno i jestem pierdolonym lewakiem a wiec ziomek tak naprawde to nic nie osiagniesz w zyciu bo nie chodzisz do koscioła katolickiego na ulicy zygmunta tam zawsze kibole stoją z arki i legi kochają sie to takie kruczki elo mordki <3 

Wysyłam Zaproszenia na lockerz pisac PW Email

ja osób do współpracy szukałem tutaj: http://www.deviantart.com/

Pod uwagę brałem tylko i jedynie portfolio i miało ono wpływ na negocjowane stawki. Gdy prace danej osoby bardziej mi się podobały, byłem w stanie zapłacić więcej, bo spodziewałem się lepszego rezultatu.

Odwiedź mój profil aby zobaczyć adres mojego bloga o projektowaniu gier!

Hej.

Ja się wypowiem.

Chodziłem do Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych. (długa nazwa) Lepiej brzmi technik grafik.

W szkole była ogólnorozwijająca sie nauka o grafice. Od rastrowej po wektorówki. Prace w corelu, photoshopie, illustratorze, itd.

Ważniejszym aspektem było przygotowywanie prac do druku, rozkładanie tekstów, kolory CMYK i RGB itd. 

Po szkole dostałem się do miejscowej drukarni gdzie było zatrudnianych 5-6 ludzi. Kasa z*********e mała a pracodawca nic nie doceniał z Twoich wysików.

Wytrzymałem 2 lata i się zwolniłem. Teraz pracuję w kompletnie innym zawodzie ;)

Hej.

Szkoły: nie są Ci potrzebne, bo w grafice teoria jest całkowicie zbędna - liczy się efekt końcowy, bez względu na to, według którego schematu do niego dojdziesz. Co nie zmienia faktu, że dodatkowy dyplomik zawsze jest czymś pozytywnym, a czegoś tam tak czy siak zawsze można się nauczyć.

Eh.. Kiedyś to bym się kłócił ale to nie ma sensu. Dla osoby która nie uczyła się w takiej szkole naprawdę się nie przemówi do głowy ;)

Dawniej Mounthains... :/

W Polsce dla młodych przedsiębiorców grafika oraz ogólny desing jest ważny, natomiast reszta januszy korzysta z painta, a ogółem w Polsce ich jest najwięcej, jeśli masz talent to znajdziesz zawsze coś, są rózne strony gdzie są poważne ogłoszenia za które daja kilka tys. za logo.

mój znak rozpoznawczy to jego brak

Szkołę warto skończyć tylko po to, by poznać istotne podstawy. Zarobki zależą przede wszystkim od tego, jak je wykorzystasz i Twojego talentu, nie od papierka. Jeżeli będzie Ci to wychodziło naprawdę dobrze, warto pozostać freelancerem. Z początku będziesz miał zapewne małą grupę klientów, ale wyrabiając sobie renomę stopniowo zyskasz ich coraz więcej. Sama nie jestem profesjonalistką, ale mam w swoim towarzystwie znajomych, którzy utrzymują się właśnie z grafiki i sporo na ten temat rozmawiałam, a każdy z nich ma bardzo podobne zdanie.

c:

Hej.

Ja się wypowiem.

Chodziłem do Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych. (długa nazwa) Lepiej brzmi technik grafik.

W szkole była ogólnorozwijająca sie nauka o grafice. Od rastrowej po wektorówki. Prace w corelu, photoshopie, illustratorze, itd.

Ważniejszym aspektem było przygotowywanie prac do druku, rozkładanie tekstów, kolory CMYK i RGB itd. 

Po szkole dostałem się do miejscowej drukarni gdzie było zatrudnianych 5-6 ludzi. Kasa z*********e mała a pracodawca nic nie doceniał z Twoich wysików.

Wytrzymałem 2 lata i się zwolniłem. Teraz pracuję w kompletnie innym zawodzie ;)

Hej.

Eh.. Kiedyś to bym się kłócił ale to nie ma sensu. Dla osoby która nie uczyła się w takiej szkole naprawdę się nie przemówi do głowy ;)

Nigdzie nie powiedziałam, że nie ukończyłam żadnej szkoły w tym kierunku. Od roku niemniej jednak zarabiam i widzę, że zarobki są lepsze, niż gdyby zatrudnić się w jakiejś firmie: mam znajomego, który skończył w firmie i wyszło bardzo kiepsko.

3fffa1a92a202.png

Link do mojego yt na moim profilu

Bądź sobą. Realizuj siebie tam gdzie myślisz, że będziesz najmocniejszy.

Rób dużo ale nie na siłę, staraj się rozwijać z głową. 
Kursy, Szkoły, Studia są dla tych, którzy potrzebują mieć papier. Tego samego teraz nauczysz się z poradników

albo z własnej głowy (tak, z własnej) wystarczy po prostu to odkryć #Shrelock. 

Amator potrafi rozwinąć się nawet w ciągu roku do średnio-zaawansowanego grafika.

Polecam też sugerowanie się odpowiedziami osób, które tym zajmują się trochę długo i wychodzi to im lepiej niż przeciętnie.

Bo Amator Amatora niczego nie nauczy. Pozdrawiam

@Judith. Mam agencję reklamy, która rozwija się bardzo dobrze.

Jak ktoś zabiera się za pracę w firmie jak Ty za grafikę, to efekty są nadzwyczajnie widoczne.

VlTRC8k.png

Tutoriale, free paczki od LA-Graphic.pl

1. Mega paczka grafik prezentacji oraz reklamy by L&A

http://www.mpcforum.pl/topic/1527926-mega-paczka-od-la-graphicpl-prezentacjafbsygnatury

2. Tworzenie loga do własnego serwera metin2 by L&A

http://www.mpcforum.pl/topic/906034-tworzymy-logo-zaawansowany/

3. Tworzenie własnego znaczku GM'a do serwera Metin2 by L&A,

http://www.mpcforum.pl/topic/907712-tworzymy-znaczek-gma/

Profesjonalne usługi graficzne:

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Praca   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...