Skocz do zawartości

Karta Graficzna do płyty głównej

RajtekPC

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko mam pytanie dotyczące mojego sprzętu nie posiadam w nim żadnej karty graficznej wiec mam zamiar kupić i tu problem jaką

Specyfikacja Komputera :

Procek Intel Core i3-530

Płyta Główna Intel Board DH55HC_

6 Gb Ramu 1333mhzz

Zasilacz Logic510

Najlepiej do 300 zł :p może 400

Po pierwsze to trzeba wymienić zasilacz bo to bomba. Procesor też by przydało się zmienić, ale narazie nie trzeba. No to tak zasilacz to ok jakieś 100-150 zl. Czyli na karte mamy 300-250 zl ja bym w tej cenie szukał hd7850 z 2gb pamięci vram. Bardzo wydajna karta, dobra w grach.

Po pierwsze to trzeba wymienić zasilacz bo to bomba. Procesor też by przydało się zmienić, ale narazie nie trzeba. No to tak zasilacz to ok jakieś 100-150 zl. Czyli na karte mamy 300-250 zl ja bym w tej cenie szukał hd7850 z 2gb pamięci vram. Bardzo wydajna karta, dobra w grach.

Mój komputer:

CPU: i5-750 3.2 GHz OC GPU: GB GTX 1060 3 GB RAM: 4 x GR1333D364L9/2G
MOBO: GA-P55A-UD3 HDD: STM3500630AS SSD : SiliconPower A55 256GB PSUSupremo FM2 Gold 750W

CASE: SPC RG1

po co odrazu tyle na zasilacz? 

Do tego zestawu nie dawalbym nic wiecej niz 750 ti uzywka 300-350zl (najlepiej z gwarancja). Te karty maja tak male tdp ze nawet na twoim logicu nie powinno dojsc do katastrofy, ale nadal jest on syfem. Fortron FSP  za 30/40zl spokojnie tu wystarcza. Jeden uj czy wezmiesz hd 7850 czy 750 ti, na tym procku i tak nie ujrzysz roznicy na kartach powyzej GTX 650. Ale fakt HD 7850 jest minimalnie wydajniejsza.

A w ramach rozbudowy lepiej już zmienić cala płytę główną? Czy pchać nowy procek? bo chipset nie jest jakis najlepszy lga1156

Nie. Juz lepiej wyjdziesz kupujac karte, ta integra jest slaba i tyle. Pozatym teraz najlepiej brac i5 2500 i mobo na h67/p67 z uzywek a wyjdzie to 400zl i znowu zostaniesz bez karty i zasilacza

na twoim miejscu juz wzialbym tego hd 7870 2gb za 325 - https://www.olx.pl/oferta/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7870-oc-CID99-IDknDRv.html#14ad5cc696 ale musisz dopytac jak z wysylka

+ ten zasilacz - http://allegro.pl/zasilacz-ocz-500w-i6726303234.html

i juz masz 2 rzeczy z glowy, ten proc bedzie ograniczal tego hd ale na przyszlosc masz. Do tego bys dodal jakiegos i5 2500/2400 i bys pogral w najnowsze gry na medium. Zasilacz mocny, masz pewnosc ze po wlozeniu czegos mocniejszego nie bedzie problemow.

ten procesor da radę na niskich, grafika nie. Jeżeli chcesz odpalić wiedźmina, czy ogólnie gry to bierz HD7850 (nie nvidie, tylko radeona, bo ma lepsze wsparcie sterowników dla starszych generacji grafik) i zasilacz używany. Za 100zł masz OCZ, Chieftec, lub CoolerMaster (te marki mają tanie używki dobrej jakości).

Ogólnie z czasem wymieniłbym całą podstawkę na np. H110 i G4560 (najnowszy pentium o wydajności i3-6100) i ram DDR4. Będziesz miał najnowszą generację i łatwą możliwość rozbudowy. Ale swoje to kosztuje.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Karta Graficzna do płyty głównej   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...