Skocz do zawartości

Wyprowadzka

Uossu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poważnych forumowiczów, przychodzę tutaj z pytaniem do doświadczonych w tej kwestii, a mianowicie chce się wyprowadzić z domu do większego miasta myślałem nad warszawą i problem jest taki że nie wiem ile potrzeba kasy uzbierać żeby się jakoś utrzymać przez pierwsze miesiące

Jak się wyprowadzaliście to ile mieliście w skarbonce?

na bogato nie bede raczej żył, bede coś szukać prawdopodobnie w IT (front end) albo jako grafik ilustrator (concept art) jak się nie da to zrobie kurs na wózki widłowe i c**j aby z daleka od domu ewentualnie robota fizyczna obojętnie

obstawiam tak ze 2-3 miechy bez pracy

Witam poważnych forumowiczów

> forumowicze

> poważni

wybierz jedno

Najpierw powiedz coś o wykształceniu, czy masz w ogóle w kierunku branży IT coś zrobione? Bo bez tego, to raczej tak średnio.

Jeśli chodzi o kasę na start, to się nie wypowiem, bo nie mam pojęcia, to wszystko jest bardzo indywidualne. Możesz wynająć mieszkanie za 800 zł, ale możesz też za 2500 zł.

Możesz jeść żarcie z puszki, możesz chodzić do drogich hipi restauracji w Wawie.

5465845486.png

Witam poważnych forumowiczów

> forumowicze

> poważni

wybierz jedno

Najpierw powiedz coś o wykształceniu, czy masz w ogóle w kierunku branży IT coś zrobione? Bo bez tego, to raczej tak średnio.

Jeśli chodzi o kasę na start, to się nie wypowiem, bo nie mam pojęcia, to wszystko jest bardzo indywidualne. Możesz wynająć mieszkanie za 800 zł, ale możesz też za 2500 zł.

Możesz jeść żarcie z puszki, możesz chodzić do drogich hipi restauracji w Wawie.

przychodzę tutaj z pytaniem do doświadczonych w tej kwestii, a mianowicie chce się wyprowadzić z domu do większego miasta myślałem nad warszawą i problem jest taki że nie wiem ile potrzeba kasy uzbierać żeby się jakoś utrzymać przez pierwsze miesiące

na bogato nie bede raczej żył,

czy masz w ogóle w kierunku branży IT coś zrobione? Bo bez tego, to raczej tak średnio.

xD serio? SERIO? nie no dobra jak macie tak odpowiadać to sam sobie poradzę dziękuje bardzo..

Wynajem mieszkania samemu w Warszawie będzie raczej złym rozwiązaniem. Cena za miesiąc to minimum 1000 złotych + rachunki.

Myślę, że warto na początek ogarnąć jakiś pokój jednoosobowy - za 700 pln/msc spokojnie coś znajdziesz.

Na jedzenie powinno ci wystarczyć 500 pln/msc, no chyba że zamierzasz się stołować w restauracjach.

Do tego jeszcze jakieś inne wydatki. Jeśli nie będziesz szaleć za bardzo, to 1500/msc wystarczy.

Oczywiście na sam początek musisz mieć kilka tysięcy, bo przy wynajmie pokoju/mieszkania jest zazwyczaj wymagana kaucja.

1398258449-U383457.png

Nie rozumiesz, są ludzie, którzy chcą przyjechać do Warszawy, bo są supi-dupi hipsterskimi freelancerami siedzącymi z MacBookami w Starbucksach, oczekują zarobków na poziomie 15k.

Technikum informatyczne to nie jest wystarczające wykształcenie, bo większość tych techników jest o kant dupy rozstrzaś. xD

Napisz na Wykopie pod odpowiednim tagiem albo na jakimś forum dotyczącym właśnie Wawki, tzw. słoików, tam dostaniesz bardziej konkretną odpowiedź.

5465845486.png

Jeśli będziesz dzielił z kimś pokój wyjdzie Ci jeszcze taniej :) 

Jakiś czas temu wynajmowałem mieszkanie 3 osobom za 1600zł/miesiąc. Najlepiej abyś skumał się z kimś kogo dobrze znasz i wtedy się przeprowadzał. W kupie siła. Możesz pomyśleć o wynajmie pokoju pod Warszawą, zależy od tego, gdzie będziesz miał robotę, czy masz własne auto. 

Jeśli chcesz, odezwij się na PW, może uda mi się Ci jakoś pomóc w zależności od możliwości swoich i Twoich. W robocie mam sporo studentów żyjących w komunach :)

Odwiedź mój profil aby zobaczyć adres mojego bloga o projektowaniu gier!

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Wyprowadzka   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...