Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Zabezpieczenie serwera, Konkretne - Propozycje


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam , mam zamiar postawić serwer minecraft 

Polecany vps na max 30-50 graczy ?

 

Sposoby na pozbycie się lagów ?

Zabezpieczenia botowe ?

Jak chronić się przed crashami ?

 

debian , wersja ?

 

Silnik : spigot/paperspigot/sportbukkit/bukkit ? , - 1.7.10 <3

luki ? 

Opublikowano

Jesteś pewien, że kupno po prostu maszyny jest dobrą opcją? Przepustowość i stabilność łącza musisz mieć dużą + nie ma mowy o ochronie DDoS.

Jak dla mnie pod tak mały serwer lepiej po prostu wziąć jakiś hosting za 30 zł, poważnie. ;)

 

BungeeCord się opłaca jak chcesz logowanie premium/więcej serwerów spiąć. Debian 8.0, silnik PaperSpigot, wersja oczywiście najnowsza 1.11.2 - tylko ona zapewnia stabilność i pełne wsparcie. :)

5465845486.png

Opublikowano

stawianie serwera w domu zwyczajnie się nie opłaca, po prostu prąd jest za drogi i taniej wychodzi wynająć vps'a

poza tym jak nie masz łącza rzędu kilku Gbps, to pierwszy lepszy ddos odetnie cie od internetu

 

przy takiej konfiguracji nie uciągniesz więcej niż 40 slotów, może 50 przy paperspigocie i genialnie skonfigurowanych plikach

 

jeśli miałbym polecić dysk, to jakiś ssd ( weź pierwszy lepszy z pozytywnymi opiniami )

 

nie wgrywaj pluginów na anty-lagi, wszystkie co potrzebne jest już w silniku paperspigot. no ewentualnie możesz dograć plugin stackmob na ograniczenie mobów

https://www.spigotmc.org/resources/stackmob.29999/

ostatnio zrobiłem poradnik jak zabezpieczyć serwer przed atakiem botów, polecam

http://www.mpcforum.pl/topic/1605357-jak-zabezpieczy%C4%87-sw%C3%B3j-serwer-przed-atakami-bot%C3%B3w-bez-captcha/

aby chronić serwer przed kraszerami i innymi force'opami regularnie aktualizuj serwer do najnowszej wersji

 

nie, jeśli nie łączysz kilku serwerów w jeden duży serwer

 

ilość pluginów jest bez znaczenia ( możesz mieć jeden duży plugin, albo dwieście małych )

 

linux, polecam - dystrubucja, no może najnowszy debian

ta, zainstalujesz go nawet na drukarce

opencraft.pl << { na takim jeszcze nie grałeś }

TDepLbR.gif

Opublikowano

Edit : nie 1.11.2 nieeee , tylko 1.7.10 <3

 

No z takim podejściem to nie mamy o czym rozmawiać. Kup maszynę, wgraj silnik 1.7.10, a potem tylko siedź i patrz jak wszystko Ci się sypie. 

Opublikowano

Antybota można tak zrobić, że nie trzeba bawić się w proxy zrób launchera i w nim rejestracje i logowanie na serwer ewentualnie rejestracja na stronie www serwera a logowanie w grze ale wpuści do gry pod warunkiem, że jest konto założone

1391075603-U401469.png

|User||Blue Member||KidMod Pokémon GO||Moderator Pokémon GO||ExModerator|

Opublikowano

Witam , mam zamiar postawić serwer minecraft 

Zestawik: https://www.morele.net/serwer-hewlett-packard-g1610t-819185-421-868923/

Nie obejdzie się bez chłodzenia wodnego :D

 

Serwer będzie na 50 - 80 graczy z autorskimi pluginami , nie nie , żaden skript I essentials :P

 

Póki co mam plugin na antylagg który po wykopania bloku na trybie kreatywnym daje go do ekwipunku.

Jakies inne sposoby by pozbyć się lagów ?

 

Zabezpieczenia serwerowe (anty bot) - na jakiej zasadzie ma działać ?

mam taki , który blokuje Połączenia Proxy . Co dorzucić ?

 

Jak chronić się przed crashami ?

 

Bungeecord - opłaca się ?

 

Ok 20plgn

debian , wersja ?

 

Silnik : spigot/paperspigot/sportbukkit/bukkit ? , - 1.7.10 <3

luki ? 

 

Ps. ubezpieczam dom :P 

 

 

Autorksie pluginy: Przerobione myhardy ze zmienionym autorem i nazwa plg..f

 

"

Póki co mam plugin na antylagg który po wykopania bloku na trybie kreatywnym daje go do ekwipunku.

Jakies inne sposoby by pozbyć się lagów ?

"

Ze niby jak nie daje do eq laguje ? ... Matko boska, zastanów sie pare razy zanim coś napiszesz.

 

Crashe, przecież piszesz pluginy, to powiniennes wiedziec jak :)

 

Proxy moje ?

 

Skąd ty wezmiesz 1,5k zł na taki słaby serwer?

 

A zresztą, nie chce mi sie bardziej rozpisaywać, żeby ci marzeń nie popsuć ...

Opublikowano

@TheMajster

Nie myhardy , fg albo ng

Nie wiadomo z jakiego źródła są crashe , dla tego pytam co je stwarza.

Tak twoje proxy , ps fajny plgn.

1500 zł ? Stać mnie ...

 

-----------------

jaki hosting vps / dedyk

tani na 40-50 graczy

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...