Skocz do zawartości

G2 NK - udać się najpierw do Farmy Onara czy Klasztoru?

xavierxcreper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zaczalem grac w G2 NK. Koncze juz powoli dostepne misje w Khorinis, gdzie musze np. zabic najemnikow w latarni czy znalezc ta lucie itp (musze poprostu pochodzic po swiecie i w miescie nie mam nic wiecej do roboty). Bylem tez u magow wody i aktualnie jestem w poszukiwaniu odlamkow ornamentow, ale zanim nie dojde do Lorda Hagena tego nie zrobie. W gildii zlodziei nauczylem sie otwierac zamki. Nie nauczylem sie tam (u cassi) zrecznosci i kradziezy kieszonkowej, bo pomimo dolaczenia do gidlii zlodziei mnie atakowala i po prostu odpuscilem te lokacje i nie wchodze tam. Mam 34 sily, wilczy kiel i 6 lvl, jednoreka na 30%. Zastanawiam sie czy isc najpierw do klasztoru czy na farme onara? Gdzie moge szybciej wbic expa i ktora z tych lokacji jest "mniej wymagajaca od gracza"? Gdzie szybciej zarobie pieniadze?

P.S. Nie dolaczylem sie jescze do strazy. Chce porobic misje w innych lokacjach i potem dolaczyc sie do najemnikow. Lecz p roblem w tym, ze nie weim czy moj poziom i moje statystyki sa wystarczajace na wyprawe na ta farme onara czy tez klasztor 

P.S.2. Jestem czeladnikiem u tego lowcy Bospera. Mam zbroje obywatela (ukradlem z magazynu gdzie sa 2 skrzynie). 
Z gory dzieki za odp.

//

Dlaczego Cassia Cie atakuje ? Nie powinno tak być. W gildii złodziei można się sporo wzbogacić. Do klasztoru i tak nie wejdziesz bez owcy i 1000 sztuk złota, więc jeżeli nie zamierzasz grać magiem to odpuść sobie klasztor, więc leć na farme onara i po drodze wybijaj wszystko z czym sobie poradzisz. Możesz również od Tawerny Martwa Harpia skręcić drogą w lewo i przemierzyć tamtejszy spory kawałek lasu i dróg aby trochę poexpić i nabrać więcej siły, bo na farmie onara czeka Cie walka z kilkoma Najemnikami, ale myślę, że na spokojnie dasz radę, w trakcie walki na początek możesz ich osłabić trochę magią i potem dobić mieczem (bo magia zabija, a miecz ogłusza). Zbroję ze skrzyń w magazynie obok Mattea załóż ze skóry zębacza, jest lepszy niż strój obywatela 

Do klasztoru może wejść bez owcy i 1k złota, wystarczy dobrze dialogi z Vatrasem (Magiem wody w Khorinis) pogadać on skieruje cie do Laresa (Ten w porcie przy tawernie) a ty wybierasz u niego gdzie chcesz dołączyć, i Lares pomaga ci "Ułatwia" dojście do jednej z trzech gildii, więc jeśli z nim nie gadałeś o tym to możesz wybrać magów ognia i on cie skieruje do Vatrasa gdy pogadasz z Vatrasem okazuje się że mag ognia na targowisku zgubił posążek innosa, który miał dostarczyć do klasztoru jak go zdobędziesz od czarnych goblinów... to masz ułatwione wejście zanosisz posążek do klasztoru i zostajesz nowicjuszem... Tyle w temacie ułatwienia do magów ognia.
PS. Tylko że jak oddać będziesz chciał posążek to rozmawiając z Pedro masz kwestie o dołączeniu do Nowicjuszy więc przemyśl jaką gildie chcesz bo jak wybierzesz wtedy nie ma odwrotu :).

Exp w Khorinis i ładuj na sam start teraz w siłę bo masz już jednoręczną 30% na razie starczy. Co najmniej +70/80 siły na Jarkendar a Górnicza Dolina to szpon beliara bo wtedy easy expić tam można :). Co do kasy to zbieraj co popadnie ucz się oprawiania zwierzyny warto kasa będzie, nie wydawaj na razie na nie potrzebne rzeczy kase zbieraj bo przyda się jako Paladyn (Konserwacja Miecza) lub Najemnik (Lepsze zbroje łowców smoków) a Mag nie pamiętam.
Jedz Jabłka bo po zjedzeniu 20 = 1 siła Czarne grzyby około 50 = 5 many :).

Dodatkowo Podpowiem że jak dasz datek magowi ognia na targowisku przy koszarach "Najmniejszą wartość" tyle aż wydasz 1k złota to będzie otrzymywać bonusy od niego punkty trafień w szczególności przydadzą się, tylko pamiętaj jak najmniejsze kwoty.

0f836d5c65f1a4b0gen.png

Sygnatura by xDefQonOnex | Zakaz kopiowania.

Dlaczego Cassia Cie atakuje ? Nie powinno tak być. W gildii złodziei można się sporo wzbogacić. Do klasztoru i tak nie wejdziesz bez owcy i 1000 sztuk złota, więc jeżeli nie zamierzasz grać magiem to odpuść sobie klasztor, więc leć na farme onara i po drodze wybijaj wszystko z czym sobie poradzisz. Możesz również od Tawerny Martwa Harpia skręcić drogą w lewo i przemierzyć tamtejszy spory kawałek lasu i dróg aby trochę poexpić i nabrać więcej siły, bo na farmie onara czeka Cie walka z kilkoma Najemnikami, ale myślę, że na spokojnie dasz radę, w trakcie walki na początek możesz ich osłabić trochę magią i potem dobić mieczem (bo magia zabija, a miecz ogłusza). Zbroję ze skrzyń w magazynie obok Mattea załóż ze skóry zębacza, jest lepszy niż strój obywatela 

Nie wiem dlaczego Cassia mnie atakuje. Podejrzewam, że coś się zbugowało. No cóż..

Co do expa za Martwą Harpią- pójdę tam i podexpię tak jak mówisz. Co do zbroi, to pomyliłem zbroję obywatela z tą ze skórą, którą noszę :D.

Do klasztoru może wejść bez owcy i 1k złota, wystarczy dobrze dialogi z Vatrasem (Magiem wody w Khorinis) pogadać on skieruje cie do Laresa (Ten w porcie przy tawernie) a ty wybierasz u niego gdzie chcesz dołączyć, i Lares pomaga ci "Ułatwia" dojście do jednej z trzech gildii, więc jeśli z nim nie gadałeś o tym to możesz wybrać magów ognia i on cie skieruje do Vatrasa gdy pogadasz z Vatrasem okazuje się że mag ognia na targowisku zgubił posążek innosa, który miał dostarczyć do klasztoru jak go zdobędziesz od czarnych goblinów... to masz ułatwione wejście zanosisz posążek do klasztoru i zostajesz nowicjuszem... Tyle w temacie ułatwienia do magów ognia.

PS. Tylko że jak oddać będziesz chciał posążek to rozmawiając z Pedro masz kwestie o dołączeniu do Nowicjuszy więc przemyśl jaką gildie chcesz bo jak wybierzesz wtedy nie ma odwrotu :).

Exp w Khorinis i ładuj na sam start teraz w siłę bo masz już jednoręczną 30% na razie starczy. Co najmniej +70/80 siły na Jarkendar a Górnicza Dolina to szpon beliara bo wtedy easy expić tam można :). Co do kasy to zbieraj co popadnie ucz się oprawiania zwierzyny warto kasa będzie, nie wydawaj na razie na nie potrzebne rzeczy kase zbieraj bo przyda się jako Paladyn (Konserwacja Miecza) lub Najemnik (Lepsze zbroje łowców smoków) a Mag nie pamiętam.

Jedz Jabłka bo po zjedzeniu 20 = 1 siła Czarne grzyby około 50 = 5 many :).

Dodatkowo Podpowiem że jak dasz datek magowi ognia na targowisku przy koszarach "Najmniejszą wartość" tyle aż wydasz 1k złota to będzie otrzymywać bonusy od niego punkty trafień w szczególności przydadzą się, tylko pamiętaj jak najmniejsze kwoty.

U laresa wybrałem, że chcę dojść do najemników, więc udam się na farmę onara.

Postaram się poexpić kilka lvlów i dodać troszku tej siły (obok karczmy martwa harpia czy jakoś tak jest sporo mobów). :)

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Serdecznie pozdrawiam.

@Edit 1

AA i takie pytanko. Czy warto kupić u Ignaza przemianę w potwora i pójść poexpić? Ułatwia to jakoś exp czy nie?

//

Jeżeli dołączysz do klasztoru to nie będziesz mógł dołączyć do najemników. Jak pamiętam do to klasztoru możesz wejść tylko, gdy:

• Jesteś paladynem (albo strażnikiem w Khorinis, nie pamiętam dokładnie)
  • Dołączysz do nich jako nowicjusz, czyli musisz do nich przyjść z 1000 złota i owcą
  • Kiedy dostaniesz pozwolenie od Hagena, żeby zdobyć (uwaga spojler)

Oko Innosa

Jeżeli dołączysz do klasztoru to nie będziesz mógł dołączyć do najemników. Jak pamiętam do to klasztoru możesz wejść tylko, gdy:

• Dołączysz do nich jako nowicjusz, czyli musisz do nich przyjść z 1000 złota i owcą

Oko Innosa

ale mi chodzi o to czy moge isc do klasztoru porobic misje po exp i zloto bedac najemnikiem? :)

//

Oko Innosa

ale mi chodzi o to czy moge isc do klasztoru porobic misje po exp i zloto bedac najemnikiem? :)

Nie, bo nie będziesz miał jak tam wejść. Dopiero od jakiegoś momentu będziesz mógł to zrobić. Wraz z fabułą.

Oko Innosa

Ile razy mam pisać że nie musi przynosić owcy i 1k złota... Te wymagania można zamienić na misję z posążkiem innosa gdzie ma je jeden z czarnych goblinów, a gobliny są w jaskini gdzie idziemy z Gregiem kopać jego skarb od tawerny martwa harpia.

A do Klasztoru możemy wejść...

Zostając jako nowicjuszem - Dopiero tylko w tedy możesz robić dość sporą ilość Questów.

Zostając paladynem,najemnikiem możesz dopiero wejść gdy zrobisz misje w górniczej dolinie, dając dowody Hagenowi o smokach, wtedy wyśle cię z pismem do klasztoru po oko wtedy tylko się dostaniesz ;).

0f836d5c65f1a4b0gen.png

Oko Innosa

Ile razy mam pisać że nie musi przynosić owcy i 1k złota... Te wymagania można zamienić na misję z posążkiem innosa gdzie ma je jeden z czarnych goblinów, a gobliny są w jaskini gdzie idziemy z Gregiem kopać jego skarb od tawerny martwa harpia.

Zostając jako nowicjuszem - Dopiero tylko w tedy możesz robić dość sporą ilość Questów.

Zostając paladynem,najemnikiem możesz dopiero wejść gdy zrobisz misje w górniczej dolinie, dając dowody Hagenowi o smokach, wtedy wyśle cię z pismem do klasztoru po oko wtedy tylko się dostaniesz ;).

Ok dzięki za odpowiedz. Myslalem ze po dolaczeniu do najemnikow mozna zostac jeszcze nowicjuszem, ale z odpowiedzi wskazuje ze nie.

Mam kilka pytan:

1Otoz mam juz ok. 55 sily jednoreka 30%. Wiecie moze gdzie na moje obecne statystyki zdobede lepszy miecz?- aktualnie mam wilczy kiel. Naleze do wodnego kregu juz i mam ten kostur (czy co to jest), ale mam 10% 2reki, wiec.... (jestem na pograniczu lvla i niedlugo bedzie +/- 60 sily).

2 kiedy uczyc sie wlasnie tej 2reki (zalezy mi na niej bo bronie maja wiekszy dmg)? Do jakiego poziomu mam wbic jednoreke i potem wszystko w dwureke?

3. Czy noszac zbroje wodnego kregu po wyspie nic mi sie nie stanie? Czy tez mnie ktos zauwazy i zacznie bic czy cos w tym stylu?- zbroja ta jest lepsza od lekkiego pancerza najemnika, wiec sie pytam

4. Do kogo mam odniesc ten posazek innosa? Do tego nowicjusza przed klasztorem? (tak wiem ze sam powiniem isc zobaczyc z tym posazkiem innosa, ale nie mam aktualnie dostepu do komputera i gothica)

5. Gdzie jest kusza dragomira? Podobno gdzies obok kamiennego kregu. Bylem przy wszystkich- na farmie onara, bengara (ta przed Khorinis) oraz za farma akila i nic nie ma. W internecie czytalem to pisali ze tu i tam, ale nie wiedziaelm gdzie to miejsce sie znajduje

Przytocze cytat:

Bezimienny udaje się do słonecznego kręgu i szuka zgubionej kuszy. Atakują go wspomniane szkielety, jednak zostają one pokonane. W samym kręgu bohater znajduje zgubę.

Gdzie do jasnej ciasnej jest ten sloneczy krąg?

//

Oko Innosa

Ok dzięki za odpowiedz. Myslalem ze po dolaczeniu do najemnikow mozna zostac jeszcze nowicjuszem, ale z odpowiedzi wskazuje ze nie.

Mam kilka pytan:

1Otoz mam juz ok. 55 sily jednoreka 30%. Wiecie moze gdzie na moje obecne statystyki zdobede lepszy miecz?- aktualnie mam wilczy kiel. Naleze do wodnego kregu juz i mam ten kostur (czy co to jest), ale mam 10% 2reki, wiec.... (jestem na pograniczu lvla i niedlugo bedzie +/- 60 sily).

2 kiedy uczyc sie wlasnie tej 2reki (zalezy mi na niej bo bronie maja wiekszy dmg)? Do jakiego poziomu mam wbic jednoreke i potem wszystko w dwureke?

3. Czy noszac zbroje wodnego kregu po wyspie nic mi sie nie stanie? Czy tez mnie ktos zauwazy i zacznie bic czy cos w tym stylu?- zbroja ta jest lepsza od lekkiego pancerza najemnika, wiec sie pytam

4. Do kogo mam odniesc ten posazek innosa? Do tego nowicjusza przed klasztorem?

1.Rób 85 siły i masz od właśnie 60 siłki bronie, wystarczy wpisać w google i masz spis gdzie są owe bronie ile siły i ile obrażeń dają.

2. 2-ręki nie opłaca się robić, mało broni jest, ale w grze jest coś takiego że jak wbijesz około 45% jednoręki to powiększa ci się zarówno dwuręka.

3.Nic ci się nie stanie ja tak robiłem gdy ta zbroja wodnego kręgu była była lepsza od obecnej co miałem. Mogę dać ci taki tips że idziesz do górniczej doliny uwalniasz Gorna. Jeśli jesteś najemnikiem to Gorn da ci średnią zbroje najemnika... Dodatkowo jak wrócisz z górniczej doliny i uwolnisz Kowala Beneta, dostaniesz od niego zbroję łowców smoków.

4. Tą misje musisz zrobić najpierw dialogowo bo tak to ten posążek jak dropniesz bez rozmowy, to po prostu możesz go sprzedać. Bo to wynika tak że jak idziesz pierwszy raz do Vatrasa masz tam dialog jak czytasz że tylko 3 gildie są dość potężne i każe ci iść do Laresa, wtedy Lares daje ci wybór do jakiej gildii chcesz dołączyć Jeśli byś wybrał Mag Ognia no to wtedy byś miał ułatwione zadanie bo by ci kazał iść do Vatrasa a ten zaś do Maga Ognia na targowisku... Czyli mówiąc już nie zrobisz tej misji bo jesteś inną nacją już.

0f836d5c65f1a4b0gen.png

Oko Innosa

Mam kilka pytan:

4. Do kogo mam odniesc ten posazek innosa? Do tego nowicjusza przed klasztorem?

1.Rób 85 siły i masz od właśnie 60 siłki bronie, wystarczy wpisać w google i masz spis gdzie są owe bronie ile siły i ile obrażeń dają.

2. 2-ręki nie opłaca się robić, mało broni jest, ale w grze jest coś takiego że jak wbijesz około 45% jednoręki to powiększa ci się zarówno dwuręka.

3.Nic ci się nie stanie ja tak robiłem gdy ta zbroja wodnego kręgu była była lepsza od obecnej co miałem. Mogę dać ci taki tips że idziesz do górniczej doliny uwalniasz Gorna. Jeśli jesteś najemnikiem to Gorn da ci średnią zbroje najemnika... Dodatkowo jak wrócisz z górniczej doliny i uwolnisz Kowala Beneta, dostaniesz od niego zbroję łowców smoków.

4. Tą misje musisz zrobić najpierw dialogowo bo tak to ten posążek jak dropniesz bez rozmowy, to po prostu możesz go sprzedać. Bo to wynika tak że jak idziesz pierwszy raz do Vatrasa masz tam dialog jak czytasz że tylko 3 gildie są dość potężne i każe ci iść do Laresa, wtedy Lares daje ci wybór do jakiej gildii chcesz dołączyć Jeśli byś wybrał Mag Ognia no to wtedy byś miał ułatwione zadanie bo by ci kazał iść do Vatrasa a ten zaś do Maga Ognia na targowisku... Czyli mówiąc już nie zrobisz tej misji bo jesteś inną nacją już.

No to super, juz chyba wiem wszystko. Nie mam juz wiecej pytan (na dzien dzisiejszy :D).

Pozdrawiam

//

No okej. Jestem w Jarkendarze, robie misje dla magów wody i piratów. U piratów zostały mi 3 misje (z odnalezniem kompasu, sledzeniem bandytow oraz zabiciu bandytow czy cos takiego) i te misje dla magow czyli mam te wszystkie kamienie ogniskujace postawic na tych slupach czy co to jest, do tych budowli budowniczych zagladac...

No ok, tylko cos mi sie wydaje ze za slaby jestem.

Mam 69 sily (z pasem sily ktory dodaje mi +5), 35% jednoreki . Zauwazylem, ze myxir moze mnie nauczyc jezyka wiesniakow i potem jakichs kolejnych. Czy warto tego sie nauczyc i przeczytac te ksiegi poziomu 1? Czy lepiej zainwestowac w sile (no niestety juz 15 pn kosztuje) - bo cos mi sie wydaje ze troszke slaby jestem, skoro cieniostwora musze tak dlugo ubijac, lub te ogniste stworzenia w jednym z budynkow budowniczych na kanionie probowalem zabic to 10 minut sie meczylem (z wczytywaniem savea). Na dodatek na lewo i prawo byly te kamienne postacie ktore wybiegaly na mnie w dwoch albo z tym ognistym stworkiem.

//

Więc tak co do Misji u piratów.
- Kompas - Zostaw tą misje aż zdobędziesz szpon beliara ;).
- Bandytów i tak musisz śledzić i zabić Kruka.
- Co do zabicia bandyty jest nim Juan - Od niego możesz zdobyć między innymi Paczki dwie jedna z wytrychami dla Fiska druga z stalą dla Huno.

Co do nauki języków - Oczywiście warto nauczyć się trzech poziomów. 1 Poziom - 5 pkt nauki | 2 Poziom - 10 pkt nauki | 3 max poziom - 15 pkt nauki  (Razem 30 punktów na naukę ) Polecam na razie czytać tylko tablice many i życia - a resztę mniej więcej maxować przy punktach nauki a potem tablice stosować bo np coś maxować przy 10 pkt nauki np siła a po przeczytaniu tablic potem wyjdzie ci 15 pkt nauki gdzie mógłbyś to zrobić z 2/4 razy za 10 punktów więc już kilka leci w dupe :).

Co do strażników kamiennych to ich ubijesz na spokojnie - a co do tych ognistych ala cieniostworów no to przecież masz zaklęcie bryłe lodu pomaga i to bardzo ;).

Polecam inswestować w ochrone przed bronią :) Założyć komplet wojownika x2 pierścienie + amulet jak zdobędziesz dodatkowo + lekki strój łowców smoków.

Ps. A co ja mam powiedzieć, jak gram łowcą smoków i ledwo mam co zabijać :P dla mnie każda lokacja to już tam stwory to zagrożone gatunki, a przede wszystkim górnicza dolina całą obskoczyłem :D

0f836d5c65f1a4b0gen.png

No ok. Skonczylem juz Jarkendar. Zostaly mi tylko dwie misje czyli ten kompas i szpon beliara... No walsnie misja szpon beliara...

Pokonalem Kruka. Poszedlem do Saturasai postanowilem wziac ze soba szpon beliara. W konwersacji z nim nie bylo zadej odpowiedzi typu: 'Szpon zostawiam dla siebie' czy cos tego typu. Poszedlem do Khorinis pogadalem z Myxirem i Vatrasem. Nastepnie poszedlem do Xardasa w wiezy i powiadomilem go o tym, ze mam szpon.

Nastepnie poszedlem do kapliczki beliara, ta ktora jest na wiezy Xardasa. Ulepszylem ten szpon, bym mogl go nosic... Ale nadal nie oge ukonczyc misji. Nie chce oddawac szponu. CHodzilem do Vatrasa, Xardasa, Myxira czy Saturasa i nadal nie moge ukonczyc tej misji (tak samo jak ta jedna misja z obozu na bagnach; fatalna sytuacja, ale ja to chyba musze kodem by mi nie szpecila w zadaniac.

Wiec jak ukonczyc ta misje? jestem w posiadaniu owego miecza, ale nie moge nadal tej misji ukonczyc.

//

a jak nazywa się ta misja to postaram ci się pomóc.

ona sie wlasnie nazywa Szpon Beliara. Widzialem na zpaytaj onet to samo, ale idac do wszystkich postaci nie mam mozliwosci zakonczenia misji... Naladowalem owy Szpon i u Saturasa mam tylko mozliwosc powiedziec "Wez ten szpon" czy cos takiego i oddaje szpon saturasowi...

@Edit

OK. Poradzilem sobie z ta misja, wystarczylo isc do Grega. 

Zostalo mi ostatnie zadanie (poza tym jednym ktore wzialem od jakiegos ziutka z obozu, ktore jest niewykonalne i chce je zrobic kodami)- zeby odnales Kompas Garetta. Zeby dojsc do tego jaskini z tym kompasem musze przejsc przez stado ognistych jaszurów, ledcz nie wiem jak ich sie pozbyc... Jakies rady cos?

//

Dlatego masz ten szpon beliara, aby łatwo było ci ubić te jaszczurki ogniste, zbieraj po jednej i jak atakuje wyczuj moment cofnij klawiszem się i potem atak jakieś combo.

Okk dzięki :) Jakoś sobie dałem z nimi radę. Nie wiem skąd niektóre miały po 1hp (nie obijałem ich), no ale ok :D. Wszedlem na ta skale co sie idzie na ta plaze i po jednym wyciagalem lodowa strzala czy jakos tak i zabijalem je kusza.  W kit mi pomogles ziomek, bo pewnie bez porad bym nadal byl w Khorinis....

Aktualnie jestem w Gorniczej Dolinie i mam za zadanie odnalezc te 3 grupy kopaczy czy jakos tak. Jak napotkam jakis problem sie odezwe :)

//

Witam ponownie.
Dzisiaj zauwazylem jakiegos buga (nie wiem dokonca czy to bug czy to zamierzone dzialanie Piranhi).

Otoz nauczylem sie skradania w I rozdziale. Dzisiaj patrze pod klawisz B, i mam w nauce Skradanie się: ---... Nie mogę się skradać, jakby Bezi się tego "oduczył".
Czy to bug czy celowy zamiar tworcow? Nie chce znowu wydawac PN na nauke skradania sie...
Pozdrawiam

//

a sprawdzałeś czy postać pod klawiszem X skrada się ? Ja nigdy nie miałem problemów z ową grą... Sprawdź jak wymieniłem jeśli nie będzie się skradać to oznacza że albo sobie wmawiasz że się tego nauczyłeś a tak na serio może dialogi ci się pomyliły albo możliwe iż masz buga gry... Lub nauczyłeś się skradania i zginąłeś nie zapisująć save że tego się nauczyłeś i później zapomniałeś się nauczyć.

0f836d5c65f1a4b0gen.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum G2 NK   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...