Skocz do zawartości

Pianki Akustyczne - montowanie

Dunktonn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu pianek akustycznych do mojego pokoju. Jest to mały pokój mniej więcej o rozmiarach 2m x 3m, chciałem je kupić na jedną ściane pianki (dokładnie to te) aby lokatorzy za ścianą nie słyszeli mnie po nocach. ściana ma 9 cm grubości.

Tak to sobie wyobrażam (http://screenshot.sh/m3lUDXbffg7zp) ściany za moim plecami nie uwzględniam ponieważ jest tam szafa na całą długość ściany o grubości 1,5m - przypominam - nie chodzi mi o jako taką akustykę ale o to by nie przeszkadzać innym domownikom.Jeśli moglibyście zerknąć czy to będzie działać było by miło :)

EDIT: Strzałka na rysunku oznacza kierunek w którym mówię.

Jeśli nie chcesz zawalić całej ściany, możesz użyć takich paneli, aczkolwiek ich skuteczność będzie niższa niż pianki na całej ścianie.

@Ktosiu

Te które zlinkowałem są hybrydowe, podbite pianką, więc w jakimś stopniu też izolują.

@Dunktonn

Jeżeli nie masz pieniędzy na obklejenie całej ściany, to raczej taka inwestycja nie ma sensu, prawie nic nie da.

Non omnis moriar.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Pianki Akustyczne   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...