Skocz do zawartości

Problem z rejestracją na forum zintergrowanym ze SAMP-em

poluszynpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, słowem wstępu:

Mamy z kolegą poważny problem dot. sampa.

Kolega zakupił GameMod od właściciela "captiva-rp.net", w sumie odkupił od niego całość, co miał, to wziął, o.

Pliki gry są "bardzo" zintegrowane z forum IPB, które też od niego odkupiliśmy (tak jak pisałem wcześniej, zassaliśmy co mogliśmy).

Wszystko jest wrzucone, strona niby działa, pojawiają się tematy, można sobie skakać tu i tam, ale problem pojawia się przy samej rejestracji.

Otóż dziwne jest to, że połączenie niby jest (nie niby, sprawdzanie dostępności nicku - czy taki nie jest już zarejestrowany - działa, screen niżej)

cbb915484e3f8.png

Żeby nie było, że "sprawdza ten nick na ślepo i byle jak", to niżej wrzucam screena, który to wyklucza
c3a8a4d5c5060.png

Sam problem pojawia się po kliknięciu buttona "Zarejestruj", mianowicie wywala ten błąd:

bd5b7bfe10c91.png

Czy jest ktoś w stanie pomóc?

Powiem, że VPS stoi w minthost.pl, ale nie wiem czy to coś zmienia....

Proszę o pomoc w miarę możliwości, za skuteczne udzielenie pomocy jestem w stanie komuś wysłać sms'a za 30zł.

FTP --> folder o nazwie cache -- > plik nazwą zbliżony do 'sql_error_log_02_19_17.cgi', gdzie:

• 02 - oznacza miesiąc wystąpienia błędu
  • 19 - oznacza dzień wystąpienia błędu
  • 17 - oznacza rok wystąpienia błędu

Podaj mi zawartość tego pliku w dniu, w którym owy błąd się ujawnił.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 Date: Thu, 15 Sep 2016 14:22:54 +0000
 Error: 1146 - Table 'captiva.gamecp_admin_log' doesn't exist
 IP Address: 162.158.101.60 - /index.php?app=gamecp&module=admin&section=dash
 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 mySQL query error: SELECT * FROM `gamecp_admin_log` l, `ipb_characters` c, `ipb_members` m WHERE m.`member_id` = c.`char_gid` AND l.`log_admin` = c.`char_uid` AND m.`member_group_id` IN ( 4,7,8,10) ORDER BY `log_datetime` DESC LIMIT 10
 .--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------.
 | File                                                                       | Function                                                                      | Line No.          |
 |----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------|
 | 2vcFaY74CYvcAoS/applications_addon/other/gamecp/modules_public/admin/dash.php| [public_gamecp_admin_dash].fetchLastMembers                                   | 28                |
 '----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
 | 2vcFaY74CYvcAoS/applications_addon/other/gamecp/modules_public/admin/dash.php| [public_gamecp_admin_dash].showDashboard                                      | 21                |
 '----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
 | 2vcFaY74CYvcAoS/sources/base/ipsController.php                             | [public_gamecp_admin_dash].doExecute                                          | 306               |

tak to wygląda, kolego ;p

brak pomysłu, czy poszedłeś spać :P?

W zasadzie to jedno i drugie.

Date: Thu, 15 Sep 2016 14:22:54 +0000

Error: 1146 - Table 'captiva.gamecp_admin_log' doesn't exist

IP Address: 162.158.101.60 - /index.php?app=gamecp&module=admin&section=dash

Log z 15 września ubiegłego roku nic w tej sprawie nie pomoże, prawdopodobnie jest już dawno nieaktualny. Masz możliwość zalogowania się do ACP? Jeśli tak, zaloguj się do panelu administratora, wejdź w logi i wybierz z listy 'błędy forum' oraz błędy SQL. Może tam będą świeższe wpisy, chociaż jest to wątpliwe, jeśli chodzi o błędy SQL, skoro nie masz ich na FTP. ;d

I podaj mi treść pliku config_global.php, wymaż hasło do bazy danych.

Sprawdź też poprawne działanie plików w: ACP --> Zaawansowane --> Diagnostyka --> Baza danych

Można wejść na konto, które było utworzone tam w zeszłym roku przez byłego admina, ale ogólnie jest jakiś problem z przesyłem danych. Mianowicie po wpisaniu poprawnych passów do istniejącego już konta, wyświetla identycznie ten sam problem, wrzucam screena

success-e_awaeasq.png

Po odświeżeniu strony, niby działa, bo jest aktywna sesja, jestem zalogowany, także wrzucam screena "after-refresh":

afterrefr_awaeaqn.png

Za to przy próbie dostania się do ACP wyskakuje to:

acp-probl_awaeqhp.png

Odświeżanie, klikanie w linki na obrazku - nic nie skutkuje, cały czas pokazuje ten błąd z database.

I tak dzięki za chęci ;)

//Edit: aha, pytałeś o conf_global;

<?php
$INFO['sql_driver']			=	'mysql';
$INFO['sql_host']			=	'localhost';
$INFO['sql_database']			=	'captiva';
$INFO['sql_user']			=	'---------';
$INFO['sql_pass']			=	'---------';
$INFO['sql_tbl_prefix']			= 'ipb_';$INFO['sql_debug']			=	'0';
$INFO['sql_charset']			=	'';
$INFO['board_start']			=	'1466449939';
$INFO['installed']			=	'1';
$INFO['php_ext']			=	'php';
$INFO['safe_mode']			=	'0';
$INFO['board_url']			=	'-------';
$INFO['banned_group']			=	'5';
$INFO['admin_group']			=	'4';
$INFO['guest_group']			=	'2';
$INFO['member_group']			=	'3';
$INFO['auth_group']			=	'1';
$INFO['use_friendly_urls']			=	'1';
$INFO['_jsDebug']			=	'0';
$INFO['mysql_tbl_type']			=	'MyISAM';

define('IN_DEV', 0);
/* Remote archive DB - complete these details if you\'re using a remote DB for the post archive.
   If content has already been archived in the local DB, this will need transferring and will not be done automatically. */
$INFO['archive_remote_sql_host']			=	'';
$INFO['archive_remote_sql_database']			=	'';
$INFO['archive_remote_sql_user']			=	'';
$INFO['archive_remote_sql_pass']			=	'';
$INFO['archive_remote_sql_charset']			=	'';

?>

Ja w tej sytuacji bym obstawiał źle wpisane dane w config_global.php, chociaż co ja tam wiem. Tutaj raczej nie znajdziesz rozwiązania swojego problemu, napisz w odpowiednim dziale na tym forum lub na polskim forum IPB, gdzie z pewnością pomogą ci bardziej doświadczone osoby ode mnie.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający forum Problem z rejestracją na forum zintergrowanym ze SAMP   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...