Skocz do zawartości

Modernizacja PC pomoc

Kynek (33)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się co powinienem wymienic w moim zestawie komputerowym

Sprzęt jaki posiadam :

• Amd A8 6600k 4x4.20ghz
  • Karta Graficzna Nividia gtx 550ti
  • Pamięć ram 1x8gb 1600ghz
  • Płyta Główna AsRock Soket AM2/AM2+ (maksymalna obsłógiwana pamięć ram 1866ghz)
  • Zasilacz Crosair 550w
  • Karta dzwiękowa Asus Xonar 7.1
  • Chłodzenie procesora Spartan Pro 
  • Dyski 1x ssd120gb 1x mechaniczny 1t

Potrzebuje pomocy co z tych podzespołów powinienem zmienić by poprawić wydajność mojego zestawu.

Dobrym pomysłem było by kupić lepszą karte graficzną ale czy mój procesor nie bedzie jej spowalniał ?
Karta graficzna:

https://www.x-kom.pl/p/336586-karta-graficzna-pci-e-msi-geforce-gtx-1050-oc-2gt-gddr5.html

Czy może jednak kupić 2x4gb ramu 1866ghz (koszt max 300zł) lecz zostają obawy co do procesora jest to procesor apu
mimo że używam osobnej karty graficznej słyszałem ze te procesory lepiej pracują w dual chanel 

Zastosowaniem tego komputerka jest nagrywanie gry w większości Skill Special force 2
(licze na 60k/s Możliwe ? czy da rade ?)i granie od czasu do czasu w nowe gry typu gta v

Maksymalnym wydatkiem na moje możliwości na tę chwile 500zł jeśli chodzi o kartę nie koniecznie musi być ta 
którą podałem mogę uzbierać na lepsza stąd moja obawa czy procesor jest wystarczająco wydajny 

Witam zastanawiam się co powinienem wymienic w moim zestawie komputerowym

Sprzęt jaki posiadam :

• Amd A8 6600k 4x4.20ghz
  • Karta Graficzna Nividia gtx 550ti
  • Pamięć ram 1x8gb 1600ghz
  • Płyta Główna AsRock Soket AM2/AM2+ (maksymalna obsłógiwana pamięć ram 1866ghz)
  • Zasilacz Crosair 550w
  • Karta dzwiękowa Asus Xonar 7.1
  • Chłodzenie procesora Spartan Pro 
  • Dyski 1x ssd120gb 1x mechaniczny 1t

Potrzebuje pomocy co z tych podzespołów powinienem zmienić by poprawić wydajność mojego zestawu.

Dobrym pomysłem było by kupić lepszą karte graficzną ale czy mój procesor nie bedzie jej spowalniał ?

Karta graficzna:

https://www.x-kom.pl/p/336586-karta-graficzna-pci-e-msi-geforce-gtx-1050-oc-2gt-gddr5.html

Czy może jednak kupić 2x4gb ramu 1866ghz (koszt max 300zł) lecz zostają obawy co do procesora jest to procesor apu

mimo że używam osobnej karty graficznej słyszałem ze te procesory lepiej pracują w dual chanel 

Zastosowaniem tego komputerka jest nagrywanie gry w większości Skill Special force 2

(licze na 60k/s Możliwe ? czy da rade ?)i granie od czasu do czasu w nowe gry typu gta v

Maksymalnym wydatkiem na moje możliwości na tę chwile 500zł jeśli chodzi o kartę nie koniecznie musi być ta 

którą podałem mogę uzbierać na lepsza stąd moja obawa czy procesor jest wystarczająco wydajny 

Twoja płyta nie ma takiego socket'u.

Najlepiej będzie kupić procka i płytę główną. Coś na LGA1150, ewentualnie LGA1151. Karta jeszcze jako-tako daje radę. Procek natomiast... no cóż, nie jest to szczyt wydajności.

Części mogą być używane?

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

Mam a8-5600k + gtx 1050 i powiem ci ze w grach niesiedzacych tak mocno na cpu uzycie grafy dochodzi do 90% wiec wedlug mnie to taki maximum. Na pewno bedziesz mial lepsza wydajnosc niz z tym 550 ti.

Wedlug mnie np wymiana tego procesora na i3 2100 czy jakiegos slabszego i3 nie ma sensu, bo te procesory prezentuja podobna wydajnosc, i3 2100 moze jest o kilka fpsow szybszy.

Co do karty to 1050 to maximum do tego proca, ale na morele masz taka sama wersje tansza o 50zl.

Co do skill special force to ta gra nie ma ogromnych wymagan wiec bez problemu ponagrywasz.

Chociaz imo najrozsadniej bedzie kupic jakiegos uzywanego gtxa 660 / 750 Ti (300-350zł) i sprzedac twoja karte za 150zł i masz na i5 2500 :) Za kase z proca mozesz mobo kupic.

Mam a8-5600k + gtx 1050 i powiem ci ze w grach niesiedzacych tak mocno na cpu uzycie grafy dochodzi do 90% wiec wedlug mnie to taki maximum. Na pewno bedziesz mial lepsza wydajnosc niz z tym 550 ti.

Wedlug mnie np wymiana tego procesora na i3 2100 czy jakiegos slabszego i3 nie ma sensu, bo te procesory prezentuja podobna wydajnosc, i3 2100 moze jest o kilka fpsow szybszy.

Co do karty to 1050 to maximum do tego proca, ale na morele masz taka sama wersje tansza o 50zl.

Co do skill special force to ta gra nie ma ogromnych wymagan wiec bez problemu ponagrywasz.

Chociaz imo najrozsadniej bedzie kupic jakiegos uzywanego gtxa 660 / 750 Ti (300-350zł) i sprzedac twoja karte za 150zł i masz na i5 2500 :) Za kase z proca mozesz mobo kupic.

Czyli mówisz nie jest tak złe xD na karcie 1050 Gtx jeszcze pogram i bede mógł sobie ponagrywac shadowplay xD a tak jak mówisz z czasem zmienić płytę główna i procek chyba ze bym dobrał coś pod mój soket apropo wydajności nie chodzi mi o ultra w nowych grach wystarczy średnie ustawienia w skillu mam 160/250k/s ale nie mogę nagrywać niestety nie jest to możliwe komputer tez chodzi płynnie kartę mam podkręcona z 900 chyba nie pamietam dokładnie na 1024ghz mimo

Wszystko czekam jeszcze na inne propozycje co zrobić z tym fantem ;) chętnie zobaczę inne pomysły

Czyli mówisz nie jest tak złe xD na karcie 1050 Gtx jeszcze pogram i bede mógł sobie ponagrywac shadowplay xD a tak jak mówisz z czasem zmienić płytę główna i procek chyba ze bym dobrał coś pod mój soket apropo wydajności nie chodzi mi o ultra w nowych grach wystarczy średnie ustawienia w skoku mam 160/250k/s ale nie mogę nagrywać niestety nie jest to możliwe

No shadowplayem to da rade normalnie, ale takim frapsikiem czy inna nagrywarka mocno zraca fps nie (nowsze gry)

W FM2 dzis nie ma sensu isc, dozbieraj sobie kaske na i5 2500 + mobo uzywki i zobaczysz przyrost fps

Ten procesor jeszcze w miare daje rade w nowszych grach, moze nie na ultra, ale srednie z takim gtxem 1050 na pewno sobie pograsz w 50fps.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Modernizacja PC pomoc   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...