Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czy warto zmieniać zasilacz?


Kapilek122

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Niby można, ale nie warto. Lepiej wziąć 600W, bo jest lepiej wyposażony i na pewno starczy ci do przyszłych updatów.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Niby można, ale nie warto. Lepiej wziąć 600W, bo jest lepiej wyposażony i na pewno starczy ci do przyszłych updatów.

Ok dzięki.

Opublikowano

 

Niby można, ale nie warto. Lepiej wziąć 600W, bo jest lepiej wyposażony i na pewno starczy ci do przyszłych updatów.

 

Ok dzięki.
A normalnie go wsadze do mojej obudowy i można go wsadzic z gory ?

 

 

Niby można, ale nie warto. Lepiej wziąć 600W, bo jest lepiej wyposażony i na pewno starczy ci do przyszłych updatów.

Ok dzięki.
A normalnie go wsadze do mojej obudowy i można go wsadzic z gory ?
Chodzi mi o tego 500w

I czy starczy on np do gtxa 1060 ?

Opublikowano

 

 

Niby można, ale nie warto. Lepiej wziąć 600W, bo jest lepiej wyposażony i na pewno starczy ci do przyszłych updatów.

Ok dzięki.
A normalnie go wsadze do mojej obudowy i można go wsadzic z gory ?

 

 

Niby można, ale nie warto. Lepiej wziąć 600W, bo jest lepiej wyposażony i na pewno starczy ci do przyszłych updatów.

Ok dzięki.
A normalnie go wsadze do mojej obudowy i można go wsadzic z gory ?
Chodzi mi o tego 500w

I czy starczy on np do gtxa 1060 ?

 

 

A czemu miałby nie wejść?

 

Starczy.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

A nw tak dla pewnosci pytam xD Jak juz go bede mial to napisze w razie jakichkolwiek problemow

 

 

 

Niby można, ale nie warto. Lepiej wziąć 600W, bo jest lepiej wyposażony i na pewno starczy ci do przyszłych updatów.

 

Ok dzięki.
A normalnie go wsadze do mojej obudowy i można go wsadzic z gory ?

 

 

Niby można, ale nie warto. Lepiej wziąć 600W, bo jest lepiej wyposażony i na pewno starczy ci do przyszłych updatów.

 

Ok dzięki.
A normalnie go wsadze do mojej obudowy i można go wsadzic z gory ?
Chodzi mi o tego 500w

I czy starczy on np do gtxa 1060 ?

 

A czemu miałby nie wejść?

 

Starczy.

I z góry go tez wsadze nie? Dla pewnosci pytam i sorry ze tak pisze ale na tel jestem
Opublikowano

A nw tak dla pewnosci pytam xD Jak juz go bede mial to napisze w razie jakichkolwiek problemow

 

 

 

Niby można, ale nie warto. Lepiej wziąć 600W, bo jest lepiej wyposażony i na pewno starczy ci do przyszłych updatów.

Ok dzięki.
A normalnie go wsadze do mojej obudowy i można go wsadzic z gory ?

 

 

Niby można, ale nie warto. Lepiej wziąć 600W, bo jest lepiej wyposażony i na pewno starczy ci do przyszłych updatów.

Ok dzięki.
A normalnie go wsadze do mojej obudowy i można go wsadzic z gory ?
Chodzi mi o tego 500w

I czy starczy on np do gtxa 1060 ?

 

A czemu miałby nie wejść?

 

Starczy.

I z góry go tez wsadze nie? Dla pewnosci pytam i sorry ze tak pisze ale na tel jestem

 

 

Tak, wsadzisz go na górę obudowy. Są takie same otwory na śrubki jak na dole.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

 

A nw tak dla pewnosci pytam xD Jak juz go bede mial to napisze w razie jakichkolwiek problemow

 

 

 

 

Niby można, ale nie warto. Lepiej wziąć 600W, bo jest lepiej wyposażony i na pewno starczy ci do przyszłych updatów.

 

Ok dzięki.
A normalnie go wsadze do mojej obudowy i można go wsadzic z gory ?

 

 

Niby można, ale nie warto. Lepiej wziąć 600W, bo jest lepiej wyposażony i na pewno starczy ci do przyszłych updatów.

 

Ok dzięki.
A normalnie go wsadze do mojej obudowy i można go wsadzic z gory ?
Chodzi mi o tego 500w

I czy starczy on np do gtxa 1060 ?

 

A czemu miałby nie wejść?

 

Starczy.

I z góry go tez wsadze nie? Dla pewnosci pytam i sorry ze tak pisze ale na tel jestem

 

Tak, wsadzisz go na górę obudowy. Są takie same otwory na śrubki jak na dole.

Dzieki za odpowiedzi :)
Opublikowano

 

A nw tak dla pewnosci pytam xD Jak juz go bede mial to napisze w razie jakichkolwiek problemow

 

 

 

Niby można, ale nie warto. Lepiej wziąć 600W, bo jest lepiej wyposażony i na pewno starczy ci do przyszłych updatów.

Ok dzięki.
A normalnie go wsadze do mojej obudowy i można go wsadzic z gory ?

 

 

Niby można, ale nie warto. Lepiej wziąć 600W, bo jest lepiej wyposażony i na pewno starczy ci do przyszłych updatów.

Ok dzięki.
A normalnie go wsadze do mojej obudowy i można go wsadzic z gory ?
Chodzi mi o tego 500w

I czy starczy on np do gtxa 1060 ?

 

A czemu miałby nie wejść?

 

Starczy.

I z góry go tez wsadze nie? Dla pewnosci pytam i sorry ze tak pisze ale na tel jestem

 

 

Tak, wsadzisz go na górę obudowy. Są takie same otwory na śrubki jak na dole.

 

A mam jeszcze jedno pytanko, czy do tej obudowy i płyty będzie pasować gtx 1060 jak bym chciał w przyszłości kupić?

Opublikowano

Do płyty głównej - bez problemu. Do obudowy - to już zależy jaki weźmiesz model tej karty i jak długie karty mogą wejść do obudowy.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

Do płyty dlaczego nie ma wejść? Wejdzie ze spokojem. Co do tego, czy się zmieści w obudowie, zależy od modelu GPU i na ile pozwala twoja obudowa.

 

 

@Edit

 

^ah

Opublikowano

 

 

Do płyty dlaczego nie ma wejść? Wejdzie ze spokojem. Co do tego, czy się zmieści w obudowie, zależy od modelu GPU i na ile pozwala twoja obudowa.

 

 

@Edit

 

^ah

No obudowę mam tą https://www.morele.net/obudowa-i-box-force-1808-of1808usb-aud-714439/

 

No, ale jeszcze zależy jaki model gtxa. 

 

No np. taka https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1060-gaming-x-6g-6gb-gddr5-192-bit-3xdp-hdmi-dvi-d-box-gtx-1060-gaming-x-6g-774554/

Opublikowano

Nie ma napisane niestety nigdzie jakie karty ta obudowa pomieści (w sumie jak zawsze w przypadku takich obudów). Musisz zmierzyć ile wchodzi od śledzia do końca obudowy (tylko jak są klatki na dyski to nie mierz z nimi, bo wyjdzie ci bzdura).

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

Jeszcze zależy za jaką obudowę i jaki to serwis. 100zł na pewno nie zabiorą. Przynajmniej tak mi się wydaję. To już lepiej ich zapytać, nie nas. Nie mamy skąd to wiedzieć.

Opublikowano

A jak myslicie ile zaplace w serwisie za wymiane obudowy ?

 

Po co do serwisu? Fakt, przy zmianie obudowy trzeba wszystko wyciągać, ale nie jest trudno wszystko podpiąć.

 

Ile mogą wziąć? 50 złotych? Oczywiście trzeba jeszcze doliczyć koszt samej obudowy.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

Ten kabel w prawym-dolnym rogu to kabel zasilający dysk. Bez niego dysk nie będzie działać. Musisz podłączyć taki sam kabel z tego nowego zasilacza, jak masz teraz.

Chłodzenie procesora nic do zasilacza nie ma. Więc go nie masz po co ruszać. Ogólnie polecam obejrzeć jakiś filmik na yt, jak podłączyć kable od zasilacza itp, tak dla pewności, żebyś czegoś głupiego nie zrobił.

 

Opublikowano

Ten kabel w prawym-dolnym rogu to kabel zasilający dysk. Bez niego dysk nie będzie działać. Musisz podłączyć taki sam kabel z tego nowego zasilacza, jak masz teraz.

Chłodzenie procesora nic do zasilacza nie ma. Więc go nie masz po co ruszać. Ogólnie polecam obejrzeć jakiś filmik na yt, jak podłączyć kable od zasilacza itp, tak dla pewności, żebyś czegoś głupiego nie zrobił.

 

Ale mi chodzi o ten : http://imageshack.com/a/img923/5325/qcJ6kL.jpg

Opublikowano

 

Ten kabel w prawym-dolnym rogu to kabel zasilający dysk. Bez niego dysk nie będzie działać. Musisz podłączyć taki sam kabel z tego nowego zasilacza, jak masz teraz.

Chłodzenie procesora nic do zasilacza nie ma. Więc go nie masz po co ruszać. Ogólnie polecam obejrzeć jakiś filmik na yt, jak podłączyć kable od zasilacza itp, tak dla pewności, żebyś czegoś głupiego nie zrobił.

 

Ale mi chodzi o ten : http://imageshack.com/a/img923/5325/qcJ6kL.jpg

 

Taa, on jest od obudowy. Je zostawiasz.

Opublikowano

Ref...

Zmieniłem właśnie ten zasilacz wszystko działa ok..Ale przeczytałem coś, że po zmianie zasilacza trzeba zmienić napięcia w Biosie czy coś takiego- to prawda?

Edit : Czy te temp. są ok ? http://imgur.com/a/su8Kr Po graniu ok. 10 min w Wiedzmina 3 na high

Opublikowano

Ref...

Zmieniłem właśnie ten zasilacz wszystko działa ok..Ale przeczytałem coś, że po zmianie zasilacza trzeba zmienić napięcia w Biosie czy coś takiego- to prawda?

Edit : Czy te temp. są ok ? http://imgur.com/a/su8Kr Po graniu ok. 10 min w Wiedzmina 3 na high

Edit x2 zauwazylem tez leciutkie mini zacięcia np. jak gram w cs'a
Opublikowano

Ref...

Zmieniłem właśnie ten zasilacz wszystko działa ok..Ale przeczytałem coś, że po zmianie zasilacza trzeba zmienić napięcia w Biosie czy coś takiego- to prawda?

Edit : Czy te temp. są ok ? http://imgur.com/a/su8Kr Po graniu ok. 10 min w Wiedzmina 3 na high

 

Gdzie tak przeczytałeś? Daj link. Chętnie sobie zobaczę.

 

A co ma zasilacz do temperatur? Tak, są ok.

 

 

 

Ref...

Zmieniłem właśnie ten zasilacz wszystko działa ok..Ale przeczytałem coś, że po zmianie zasilacza trzeba zmienić napięcia w Biosie czy coś takiego- to prawda?

Edit : Czy te temp. są ok ? http://imgur.com/a/su8Kr Po graniu ok. 10 min w Wiedzmina 3 na high

Edit x2 zauwazylem tez leciutkie mini zacięcia np. jak gram w cs'a

 

 

Masz tak w innych grach? Jak nie - jest to wina CS'a.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...