Skocz do zawartości

Spadki FPSów

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Ostatnio przyszła mi na szczęście z serwisu nowa karta i wszystko pięknie;

Ustawiłem, pograłem i nie wiem jakim cudem osiągnąłem próg w wysokości 450, ale nie w tym sęk ponieważ problem polega na tym iż zacząłem się bawić grafiką (zmieniałem niskie - wysokie, kilka wariantów) i coś się zadziało, że mam na tych samych ustawieniach 180 fps (w porządku), ale one spadają, widzę jakby zacięcia niekiedy- lagi i fps spadają w dół, po czym za chwilę znów wracają...

Moje ustawienia:

Wszystko najniższe i off + cienie wysokie, a szczegóły modeli/tekstur średnie.

Mój sprzęt:

I5 4430, 8 GB RAM (2X4GB), RX 470.

Ostatnio zaktualizowałem, a raczej pobrałem nowe sterowniki do grafiki i nic nie pomogło. Miał ktoś może taki problem? Jakieś porady?

Pewnie usłyszę pytania:

Kiedy czyściłeś swojego pc? Z pół roku temu.

Czy reinstalowałeś grę? Nie, nie robiłem tego od chyba roku, albo i więcej. Jednak czy jest to ważne?

Dodatkowo:

- Chyba więcej fps miałem na mojej starej karcie- GTX 650 (wiem, że procek < karta) i trochę boli to.

- Windows wgrywałem nowy około półtora miesiąca temu

- Kupiłem nowy zasilacz 500 W

- Mam "dziwne" poruszanie się postaci w lol'u gdzie przy ustawieniu max x fps się nic nie dzieje.

Za pomoc oczywiście nagradzan plusami...

Skoro fpsy spadaja co jakis czas i wracaja do normalnych to temperatury mozna wykluczyc.

Wyłącz automatyczne aktualizacje (windows update, itd) na necie sobie zobacz bo mi sie nie chce tlumaczyc wszystkiego. (tez takie cos mialem co powodowala usluga systemowa)

Jeszcze spojnosc plikow sprobuj i wlacz menadzera zadan i sprawdz uzycie CPU i dysku. Byc moze to tez jakis wirus.

Przeskanuj komputer avastem i go wyczyść ccelanerem. 

Avast w niczym nie pomoże bo jest bezużyteczny, gdzie możesz to przeczytać wszędzie. Sam windows defender wystarcza, jeżeli nie wchodzi się na ,,podejrzane'' strony i pobiera dziwne pliki. Co do tematu- to prawda, ccleaner może pomóc, ale niekoniecznie .

Mógłbyś także wyczyścić komputer, skoro robiłeś to pół roku temu a może mieć jakieś znaczenie, a co do reinstallu, oczywiście że może mieć znaczenie. A jeżeli nic nie pomaga to jedyne co Ci mogę zaproponować to spytać o to samo na innym bardziej zaawansowanym forum o komputerach :)

-wyłącz zaporę windows

-wyłącz windows defender

-odinstaluj aplikację "xbox"

-sprawdź w opcjach uruchamiania czy nie masz dodanej komendy "-threads x*" (z tą komendą fps mi spadają do ok 120, gdzie bez tej komendy mam ok 300)

po wszystkim restart windowsa i napisz czy coś się zmieniło

*liczba wątków

Ccleaner także dalej nic nie pomógł...

Przeczyszcze sprzęt, mam pytania:

Mogę sprężarka? Seriami, nie na chama bo wiadomo czemu. Nie mam poprostu sprężonego powietrza kupionego :) chyba, że mogę inaczej jeszcze :>

@JacoH @miszkurkam

Krótkie serie.

Masz jak rozumiem tak tylko w CS:GO? Jak tak - to jest wina gry a nie sprzętu. Przeinstaluj ją.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

Mam Windows 7- Xbox odpada.

Ogarnę te rzeczy i dam znać :)

W lol'u mam:

200 fps na b wysokich

A podczas nagrywania 140 :>

@miszkurkam @JacoH

Zrobiłem tak jak @watus mówiłeś, nie pomogło. 

To w takim razie przeinstaluj grę. Zazwyczaj to pomaga z grami.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

Reinstal nic nie pomógł, może mam za słaby sprzęt i tyle bo ja nwm co robić.

Powiedzcie mi co mogę ewentualnie wymienić:

I5 4430, ram 8 GB bo kartę nie mam zamiaru zmieniać gdyż mam ją dwa tygodnie :>>

@miszkurkam @JacoH

sprzęt jest ok nie musisz nic zmieniać.

Ja mam prawie taki sam tyle ze procesor i5 6500

i FPS nie spadają mi poniżej 200

Wystarczy, że zrobisz formata i wszystko powinno być ok.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający forum Spadki FPSów   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...