Skocz do zawartości

Rozdzielczość 1440p na 24 calach.

watus

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś monitora do gier, ale już z wyższa rozdzielczością niż FHD. Padło na AOC AG241QX. Czy rozdzielczość 1440p na 24 calach nie będzie za duża? Czy zagęszczenie pikseli nie będzie zbyt duże? Czy da się patrzeć na ten monitor z odległości ok 60-70cm (w sensie czy interfejs windowsa nie będzie za mały)?

Druga sprawa to spadek wydajności w grach. Przykładowo: teraz mam 200fps w grze w 1280x1024, jaki będzie spadek wydajności po przejściu na 1440p?
Teraz moja karta musi wygenerować ok. 1,3 mln pikseli, w 1440p będzie musiała ich wygenerować ich ok. 3,7 mln. Czyli 2,8 razy więcej, to znaczy że moja wydajność spadnie tyle razy? (200/2,8=71fps).

(Nie piszcie mi że w tym przypadku nie opłaca się kupić monitora 144hz dla 71fps bo to tylko przykład)

Sprawdź jak będzie wyglądał to się dowiesz, odbiór obrazu to indywidualna cecha oka. 

Ze spadkiem wydajności to też twój problem nie nasz, każdy to wie że zwiększając rozdzielczość gry zmniejsza sie jej wydajność. Ile to nie wiadomo bez testów na grach, to zależy od sprzętu, gry i ustawień gry. 

Skoro kupujesz monitor o tak dużej rozdzielczości mając słaby komputer i grafikę  by narzekać że gry są mniej wydajne w dużej rozdzielczości to był by na pewno chybiony zakup. Jak będziesz grał na takich rozdzielczościach co zawsze grałeś, będzie bez zmian. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Skoro kupujesz monitor o tak dużej rozdzielczości mając słaby komputer i grafikę

Gdzie napisałem jaki mam komputer i dlaczego tak zakładasz? Równie dobrze mogłem napisać że teraz mam 1000fps, wtedy byś założył że mam dobry komputer?

Jak będziesz grał na takich rozdzielczościach co zawsze grałeś, będzie bez zmian.

Nieprawda.

Taki sam obraz (rozdzielczość) na większym ekranie będzie wyglądał gorzej.

To po co pytasz skoro masz większe pojęcie ? Jeśli nie grasz zawsze  w gry przynajmniej na Full HD to zakup monitora 2k by pograć w jego natywnej rozdzielczości monitora  jest bezsensem.  Wystarczy monitor Full HD. 

Odbiór obrazu jest subiektywną sprawą każdego, jak grasz już  na niższych rozdzielczościach to w czym masz mieć problem grać po zakupie nowego monitora ? Będzie dokładnie to samo tylko na monitorze z wyższą rozdzielczością czyli MNIEJSZYMI PIXELAMI. 

Jeśli uważasz że bedzie gorzej to nie kupuj monitora 2k na którym praktycznie możesz nie pograć w gry przy takim samym komforcie gry jak w niższej rozdzielczości natywnej.

Za jakość gry się zawsze płaci i to dość dużym spadkiem wydajności.

Nawet twoje przeliczenia są dla większości gier błędne bo zmiana aktualnej rozdzielczości gry na najbliższą dostępną  rozdzielczości może spowodować dwukrotny spadek FPS przez zapotrzebowanie na pamięć karty graficznej. Większa rozdzielczość, większe i lepsze jakościowo tekstury.  

Zresztą sprawdź sobie u siebie jak zmiana rozdzielczości wpłynie na FPS gry, po podpięciu nowego monitora będzie to samo tylko zwiększy się maksymalna rozdzielczość do wyświetlenia. 

By pograć komfortowo w gry na dużych rozdzielczościach trzeba posiadać karty graficzne o największych możliwych i dostępnych konfiguracjach pamięci VRAM. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Rozdzielczość 1440p na 24 calach.   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...