Skocz do zawartości

Mało FPS

kondi1221

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć, dlaczego przy dobrym sprzęcie (tak mi się wydaję że dobrym xD) mam mało fpsów.

Fakt, posiadam 125 mody, lecz dziwi mnie że mam tylko góra 20 fpsów, gdy oddalę się od "bazy" fps rosną, mam wszystko na "low" więc dziwi mnie tak mała liczba klatek

Jave mam najnowszą 64bit

win 7 64bit

fx 6300

r9 270x

8 ramu

Co jest tego powodem i proszę mi nie pisać coś typu "sterowniki do karty"-mam najnowsze wszystko co się da.

Dodam, że gry takie jak wiedzmin 3, GTA5, nowy RE7 działają na ultra i jest 30-60 klatek...

Pozdrawiam,

Jeżeli pomogłem daj LIKE...

Jeżeli Nie to też taj LIKE...

A masz jakieś mechanizmy w tej bazie bo jak ja miałem o ile pamiętam buildcrafta red powera i innych takich modów to miałem z 2-3 mechanizmy w bazie i tak lagowało że na 3-4 sekundy się zacinało potem pół sekundy i znowu 3-4 sekundy laga a miałem wszystko na low. I też jak odchodziłem z 30-40 kratek od bazy przestawało lagować.

A masz jakieś mechanizmy w tej bazie bo jak ja miałem o ile pamiętam buildcrafta red powera i innych takich modów to miałem z 2-3 mechanizmy w bazie i tak lagowało że na 3-4 sekundy się zacinało potem pół sekundy i znowu 3-4 sekundy laga a miałem wszystko na low. I też jak odchodziłem z 30-40 kratek od bazy przestawało lagować.

Nie zacina mi gry na 3-4 sekundy, po prostu mam max 20 fpsów

A co do mechanizmów, to tak, mam ich od fiu fiu xD

To jaka masz tyle mechanizmów to się nie dziw że masz 20 fpsów.

No bez przesady...

Tak czy siak powinno być wiele więcej.

Dodam, że karta graficzna (nie wiem czy ma cos do minecrafta xD) gdy gram jest wykorzystywana w 20%...

Po pierwsze ten pc nie jest za dobry. Nie podałeś ramu, ani nic.

Czemu jest słaby bo ten procek dławi się z każdą kartą AMD. Niestety taki jest urok FX, ale grać powinno się w miarę normalnie. Mam i5 750, GTX 650TI i 4GB i mogę normalnie grać w minecraft grałem na ftb driewolf itp. Te paczki osiągały po około 100 modów i normalnie się grało :)

Mój komputer:

CPU: i5-750 3.2 GHz OC GPU: GB GTX 1060 3 GB RAM: 4 x GR1333D364L9/2G
MOBO: GA-P55A-UD3 HDD: STM3500630AS SSD : SiliconPower A55 256GB PSUSupremo FM2 Gold 750W

CASE: SPC RG1

Witam, chciałbym się dowiedzieć, dlaczego przy dobrym sprzęcie (tak mi się wydaję że dobrym xD) mam mało fpsów.

Fakt, posiadam 125 mody, lecz dziwi mnie że mam tylko góra 20 fpsów, gdy oddalę się od "bazy" fps rosną, mam wszystko na "low" więc dziwi mnie tak mała liczba klatek

Jave mam najnowszą 64bit

win 7 64bit

fx 6300

r9 270x

8 ramu

Co jest tego powodem i proszę mi nie pisać coś typu "sterowniki do karty"-mam najnowsze wszystko co się da.

Dodam, że gry takie jak wiedzmin 3, GTA5, nowy RE7 działają na ultra i jest 30-60 klatek...

Pozdrawiam,

Zobacz czy da radę wgrać Optifine oraz ustaw je na wydajność znajdziesz poradnik na yt.

Zwiększ ram bo pewnie masz domyślne 512MB to też może być problemem czy tak dużej liczbie modów. W ustawieniu lauchera podczas uruchamiana zmień na chociaż 2GB :D

Grafika nie wyrabia w miejscach procesorowych a Minecraft głównie na tym się opiera i jeszcze jak twierdzisz, ze masz mnóstwo mechanizmów które no coś musi obliczać :D

A i ten twój dobry komputer wygląda jak typowy składak z Allegro

spróbuj dać na low, niektóre opcje takie jak render distance, czy performance wpływają znacząco na ilość FPS. Minecraft wbrew pozorom to bardzo wymagająca gra, spróbuj przyapisać więcej ram do minecrafta ustawić mniejszy render distance i ustaw performance na MAX FPS ;)

Po pierwsze ten pc nie jest za dobry. Nie podałeś ramu, ani nic.

Czemu jest słaby bo ten procek dławi się z każdą kartą AMD. Niestety taki jest urok FX, ale grać powinno się w miarę normalnie. Mam i5 750, GTX 650TI i 4GB i mogę normalnie grać w minecraft grałem na ftb driewolf itp. Te paczki osiągały po około 100 modów i normalnie się grało :)

podałem ram (8gb) to co mam zmienić procesor, tak ?

spróbuj dać na low, niektóre opcje takie jak render distance, czy performance wpływają znacząco na ilość FPS. Minecraft wbrew pozorom to bardzo wymagająca gra, spróbuj przyapisać więcej ram do minecrafta ustawić mniejszy render distance i ustaw performance na MAX FPS ;)

Mam na low, mam przepisane 6 gb, nie ma różnicy.

Tak wgl, to ustawienia ogarniam, wiec wiem co oznaczają, nawet jeżeli mam wszystko na max to mam tyle samo fps co wszystko na "low"

Optifine powinien pomóc, mi zawsze pomagał i musisz z jakimś poradnik ogarnąć abyś zwiekszył FPS

Optifine jest zainstalowany...

Jave mam najnowszą 64bit

win 7 64bit

fx 6300

r9 270x

8 ramu

Pozdrawiam,

Zobacz czy da radę wgrać Optifine oraz ustaw je na wydajność znajdziesz poradnik na yt.

Zwiększ ram bo pewnie masz domyślne 512MB to też może być problemem czy tak dużej liczbie modów. W ustawieniu lauchera podczas uruchamiana zmień na chociaż 2GB :D

Grafika nie wyrabia w miejscach procesorowych a Minecraft głównie na tym się opiera i jeszcze jak twierdzisz, ze masz mnóstwo mechanizmów które no coś musi obliczać :D

A i ten twój dobry komputer wygląda jak typowy składak z Allegro

Komputer skłądałem sam osobiście ze starego pc.

co znaczy "grafika nie wyrabia w miejscach procesorowych"

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Mało FPS   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...