Skocz do zawartości

Akumulatory do BMW E36

Balder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie, chciałem się o coś zapytać, bo chodzi mi po głowie pewien pomysł, ale nie jestem jeszcze do końca na niego zdecydowany, ale podzielę się nim z Wami. W moim BMW E36 (318i) z silnikiem benzynowym 1.6 + LPG ostatnio zaczął szwankować akumulator i niedługo szykuje mi się zakup nowego, ale, że jestem człowiekiem pełnym szalonych pomysłów wpadłem na taki koncept, otóż po Matizie (RIP) mojej siostry zachował się akumulator BOSCHa 40Ah (kupiła go na kilka miesięcy przed złomowaniem), a w BMW aktualnie zamontowany jest inny (nie pamiętam w tej chwili marki ale to mało istotne) 63Ah. Wpadłem na taki pomysł, aby właśnie akumulator BOSCHa wykorzystać jako rezerwę do rozruchu TYLKO I WYŁĄCZNIE w sytuacji, gdy byłbym gdzieś na mieście, a niemiałbym od kogo "pożyczyć prądu". Schemat jest prosty - http://i.imgur.com/xx5avU3.png - włącznik gdzieś przy kierownicy, samochód nie chce odpalić, przytrzymuje przycisk, idzie rezerwowa dawka energi, zwalniam włącznik i dojeżdzam do domu. Oczywiście, zdaje sobie sprawę, że nie ma sensu na dłuższą metę bawić się w takie coś, ale nim ten pomysł całkowicie skreślę chciałbym poznać Wasze opnie, jakie mogłyby być tego efekty uboczne, lub ew. uszkodzenia innych elementów samochodu. Z góry dziękuję.

Po co się chcesz tak bawić jak to sensu nie ma? Jak na krótką metę i nie szkoda Ci tego akumulatora z matiza to jego włóż do bmki i będzie kręcił mimo, że alternator pewnie go będzie przeładowywał bo jest pod mocniejsze akumulatory. A jak chcesz sie bawić w majstra to woź ze sobą ten od matiza i za pomocą kabli rozruchowych doładujesz sobie tego trupa, ale też to psuje akumulator dający moc i trzeba go po takich zabiegach ładować prostownikiem.

Jak już masz sie bawić w druciarstwo to sobie odpuść, poszukaj może ktoś ma aku w dobrym stanie z rozbitka i kup używkę jak Ci szkoda kasy. Jak to Twój samochód na co dzień nie oszczędzaj, chyba, że typówka dla E36 leci, czyli ledwo jedzie, pęka, stęka ważne, że Beemka xD

Swoją drogą 318i to 1.8, 316i to 1.6

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Akumulatory do BMW E36   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...