Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Komputer do 1500zł


BennnqU

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

 

Jako iż przestałem śledzić rynek sprzętu komputerowego już z dobry rok zwracam się do was z prośbą o ułożenie zestawu komputerowego do ok 1500/1700zł. Komputer będzie typowo biurowy, otwieranie z 50 kart, photoshop itp itp. Chciałbym w nim 8gb ramu, pozdrawiam.

 

 

Jaki posiadasz budżet na kupno? 1500-1700
Kiedy zamierzasz kupić zestaw? (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat) Za 30minut ;p
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora? 1920 x 1080
Do czego ma służyć komputer? Do biura
Czy w koszyku ma się znajdować monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)? Nie
Czy do zestawu ma być dołączony system operacyjny? Nie
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły? J Nie
Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu? Minimum 8gb ram i bez AMD :D
Opublikowano

Wypełnij wzór:

 

 

Jaki posiadasz budżet na kupno?
Kiedy zamierzasz kupić zestaw? (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat)
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora?
Do czego ma służyć komputer?
Czy w koszyku ma się znajdować monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)?
Czy do zestawu ma być dołączony system operacyjny?
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły?
Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu?
Opublikowano

 

Wypełnij wzór:

 

 

Jaki posiadasz budżet na kupno?

Kiedy zamierzasz kupić zestaw? (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat)

Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora?

Do czego ma służyć komputer?

Czy w koszyku ma się znajdować monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)?

Czy do zestawu ma być dołączony system operacyjny?

Czy zamierzasz podkręcać podzespoły?

Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu?

 

Hehe, z chwilą gdy dodałeś ten post ja edytowałem swój :)

Opublikowano

Grać w ogóle na tym nie zamierzasz?

 

Nie gram w gry, komputer stricte to biura, uwzględnij w nim Photoshopa i kilka programów graficznych 3d, oraz jakieś wejscie hdmi, pozdro.

Opublikowano

No to coś takiego

 

CASE https://www.morele.net/obudowa-zalman-z1-zm-z1-626587/

PSU https://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-450w-80plus-120mm-fan-cp-9020096-eu-649091/

DVD https://www.morele.net/naped-lg-supermulti-gh24nsd1-rbbb-767616/

CPU https://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-6100-3-7ghz-3mb-box-bx80662i36100-815588/

MOBO https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h110m-pro-d-h110-ddr4-sata3-usb-3-1-matx-7996-019r-845023/

HDD https://www.morele.net/dysk-toshiba-p300-hdwd110uzsva-860921/

RAM https://www.morele.net/pamiec-goodram-play-ddr4-8gb-2133mhz-cl15-gy2133d464l15s-8g-1048931/

 

Razem 1591

 

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora
http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/
to ta usługa.
Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
chłodzenie na procesor
http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/
W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać
O44Y129AC8
i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 16GB
https://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-blade-16-gb-001043360000-sdcz50-016g-b35-288752/
Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A
i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

Opublikowano

No to coś takiego

 

CASE https://www.morele.net/obudowa-zalman-z1-zm-z1-626587/

PSU https://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-450w-80plus-120mm-fan-cp-9020096-eu-649091/

DVD https://www.morele.net/naped-lg-supermulti-gh24nsd1-rbbb-767616/

CPU https://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-6100-3-7ghz-3mb-box-bx80662i36100-815588/

MOBO https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h110m-pro-d-h110-ddr4-sata3-usb-3-1-matx-7996-019r-845023/

HDD https://www.morele.net/dysk-toshiba-p300-hdwd110uzsva-860921/

RAM https://www.morele.net/pamiec-goodram-play-ddr4-8gb-2133mhz-cl15-gy2133d464l15s-8g-1048931/

 

Razem 1591

 

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.

Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.

Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego

chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora

http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/

to ta usługa.

Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne

chłodzenie na procesor

http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/

W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać

O44Y129AC8

i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.

Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 16GB

https://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-blade-16-gb-001043360000-sdcz50-016g-b35-288752/

Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu

WP35ZXZG5A

i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

Dziękuje dobry człowieku, jeżeli miałbyś polecić jakąś kartę graficzną do tego zestawu powiedzmy do 550zł, jaki model byś tu wstawił? 

Opublikowano

Czy cały komputer musi być nowy? Z używanych części mógłbyś złożyć sobie sporo lepszego. i5-4570 ostatnio był w świetnej cenie, do tego H81 za 120zł i 8GB ramu. Jak weźmiesz jeszcze coś używanego, np. tą grafikę to zmieścisz się nawet w mniejszych pieniądzach, a z lepszymi podzespołami.

 

btw. Czemu polecam używki? Bo wiem, jaka jest żywotność podzespołów komputerowych i części takie jak płyta, ram, procesor, czy grafika (ta, którą ty początkowo chciałeś (750Ti) ma już dobre 3 lata).

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

Czy cały komputer musi być nowy? Z używanych części mógłbyś złożyć sobie sporo lepszego. i5-4570 ostatnio był w świetnej cenie, do tego H81 za 120zł i 8GB ramu. Jak weźmiesz jeszcze coś używanego, np. tą grafikę to zmieścisz się nawet w mniejszych pieniądzach, a z lepszymi podzespołami.

 

btw. Czemu polecam używki? Bo wiem, jaka jest żywotność podzespołów komputerowych i części takie jak płyta, ram, procesor, czy grafika (ta, którą ty początkowo chciałeś (750Ti) ma już dobre 3 lata).

Nowy nowy, i tak biorę na fakturkę, więc użytki odpadają :) 

Opublikowano

Na fakturę możesz brać też używane części, wystarczy, że kupisz od firmy ;)

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

Na fakturę możesz brać też używane części, wystarczy, że kupisz od firmy ;)

Ja wiem ziomeczku, ale nie chce się bawić w składanie 100 rzeczy, wole od razu mieć wszystko, tym bardziej, że biuro zmieniłem i potrzebuje na zaraz :)

Opublikowano

W zestawie Velo jest błąd. Płyta główna "PRO-D" nie ma wyjść video (DVI, HDMI etc.), więc na niej nie użyjesz karty graficznej zintegrowanej w procesorze. 

 

Tutaj poprawiony zestaw, już w koszyku: https://www.morele.net/inventory/info/9Jtzk6/

 

-Obudowę zmieniłem na SilentiumPC M20, dobra buda polskiej marki. Ram dałem tańszy (ma wieczystą gwarancję). Płyta z wyjściami video. Poza tym praktycznie wszystko to samo.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...