Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czy zmieniać coś w tym zestawie?


HeeCreator

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zmieniłbym monitor na AOC i2369Vm, lepsza matryca- lepsze kolory, ogólnie bardzo dobry monitor. Tylko kilkanaście złotych droższy.

Płytę mógłbyś zmienić na Z170, tak samo dobra do OC, a ponad 150zł tańsza-

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z170-gaming-k3-z170-ddr4-sata3-usb-3-1-atx-845236/

Chłodzenie nie pasuje do socketa, możesz zamienić na Shadow Rock 2-

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-shadow-rock-2-bk013-592132/

Tańszy, a też bardzo dobry.

 

Za oszczędzone pieniądze możesz zakupić GTX 1050Ti 4GB.

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-ti-4gt-oc-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dp-box-975436/

@Edit

Tak, masz racje. Moje niedopatrzenie co do płyty głównej.

Opublikowano

 

Zmieniłbym monitor na AOC i2369Vm, lepsza matryca- lepsze kolory, ogólnie bardzo dobry monitor. Tylko kilkanaście złotych droższy.

Płytę mógłbyś zmienić na Z170, tak samo dobra do OC, a ponad 150zł tańsza-

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z170-gaming-k3-z170-ddr4-sata3-usb-3-1-atx-845236/

Chłodzenie nie pasuje do socketa, możesz zamienić na Shadow Rock 2-

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-shadow-rock-2-bk013-592132/

Tańszy, a też bardzo dobry.

 

Za oszczędzone pieniądze możesz zakupić GTX 1050Ti 4GB.

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-ti-4gt-oc-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dp-box-975436/

Ten procesor jest tylko pod te płyty, starsze są złe pod niego 

 

Chłodzenie mimo socketa zadziała dobrze .

Opublikowano

Polecam ci dokupić Dysk SSD a po za tym bradzo ładny zestaw, polecam ci się upewnić co do chłodzenia bardzo dobre jest ale ma inny socket.

Opublikowano

Mozesz zaoszczędzić troche na chłodzeniu (100zł~) na płycie (150zł) i wziąć lepszą karte - mam na myśli gtx 1050ti 4gb

CPU: i5 6500 / RAM: 8GB / GPU: GTX 1070 / MOBO: MSI H110M / HDD: 1TB / SSD: Iridium PRO 

BLACKPRISON.HOSTMC.PL - najlepszy serwer prison w Polsce

Opublikowano

Co do płyty to masz racje, moje niedopatrzenie, ale tak to nic nie zmienia, że możesz wziąć lekko tańszą płytę, o tym samym chipsecie-

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z270-gaming-k3-z270-ddr4-hdmi-dvi-d-atx-975996/

Warto dołożyć do tego GTX 1050Ti, szczególnie, że jest wydajniejsza niż zwykła 1050 i na dodatek ma 4GB Vram, a ta twoja ma tylko 2GB.

Opublikowano

https://www.morele.net/inventory/info/Vj1hEu/

 

Zmieniłem tak jak napisałeś wyżej

 

Teraz wszystko jest ok ? ;)

 

Co jeszcze ewentualnie do zmiany?

ale moim zdaniem i tak nie warto brac tego chlodznia, mi przy i5 6500 wystarcza boxowe i temperatura przy godzinie grania w gta 5 nie osiaga ledwo 55 stopni, wiec serio oszczedz tą stówkę i dołóż w co innego

CPU: i5 6500 / RAM: 8GB / GPU: GTX 1070 / MOBO: MSI H110M / HDD: 1TB / SSD: Iridium PRO 

BLACKPRISON.HOSTMC.PL - najlepszy serwer prison w Polsce

Opublikowano

 

https://www.morele.net/inventory/info/Vj1hEu/

 

Zmieniłem tak jak napisałeś wyżej

 

Teraz wszystko jest ok ? ;)

 

Co jeszcze ewentualnie do zmiany?

ale moim zdaniem i tak nie warto brac tego chlodznia, mi przy i5 6500 wystarcza boxowe i temperatura przy godzinie grania w gta 5 nie osiaga ledwo 55 stopni, wiec serio oszczedz tą stówkę i dołóż w co innego

 

 

Ja nieraz gram po kilkanaście godzin i dojdzie do tego jeszcze streaming więc nie wiem czy boxowe wystarczy

Opublikowano

Boxowe do OC na pewno nie wystarczy, ale temu Xerosowi chodzi, żebyś dołożył trochę pieniędzy i kupił lepszy coller, może nawet Dark Rock 3. Temperaturowo, jak i estetycznie będzie bardzo ładnie.

Opublikowano

Ale kombinujecie... 

 

1. Bierzesz 7-generację intela, płytę obsługującą ram o wysokim taktowaniu, a i tak bierzesz tak słaby ram? W dodatku w dwóch kościach? Zmień to na jedną kość 8GB, im wyżej taktowana, tym lepiej (minimum te 2400MHz bierz). CL też jest ważne, ale w grach CL ci nic nie zmieni, a taktowanie tak.

2. Bierzesz mocny procesor i wkładasz do niej najgorszy model z tej generacji nVidii. Dołóż co najmniej do GTX1050Ti/GTX1060 3GB.

3. Autorze, sam wprowadzasz w błąd siebie ;) Z170, jak i inne chipsety pod 6-generację intela obsługują 7-generację procesorów. Czyli możesz spokojnie brać Z170 pod ten procesor: http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=5720

A tutaj link do płyty na morele: https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z170-gaming-k3-z170-ddr4-sata3-usb-3-1-atx-845236/

Możesz wziąć coś tańszego jeszcze, ale ta wygląda fajnie. Taka informacja, bo nie wiem, czy to wiedziałeś, czy przez przypadek dałeś do zestawu płytę na Z170.

 

Co do ramu to: https://www.morele.net/pamiec-goodram-play-ddr4-8gb-3000mhz-cl15-gy3000d464l15s-8g-855048/ CL15 to naprawdę super wynik, a z taktowaniem 3000MHz i tą ceną... no, nic lepszego nie znajdziesz. W dodatku inwestujesz w Polski produkt ;)

 

btw. Bierz 7-generację intela, bo kręci się naprawdę nieźle.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

Ale kombinujecie... 

 

1. Bierzesz 7-generację intela, płytę obsługującą ram o wysokim taktowaniu, a i tak bierzesz tak słaby ram? W dodatku w dwóch kościach? Zmień to na jedną kość 8GB, im wyżej taktowana, tym lepiej (minimum te 2400MHz bierz). CL też jest ważne, ale w grach CL ci nic nie zmieni, a taktowanie tak.

2. Bierzesz mocny procesor i wkładasz do niej najgorszy model z tej generacji nVidii. Dołóż co najmniej do GTX1050Ti/GTX1060 3GB.

3. Autorze, sam wprowadzasz w błąd siebie ;) Z170, jak i inne chipsety pod 6-generację intela obsługują 7-generację procesorów. Czyli możesz spokojnie brać Z170 pod ten procesor: http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=5720

A tutaj link do płyty na morele: https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z170-gaming-k3-z170-ddr4-sata3-usb-3-1-atx-845236/

Możesz wziąć coś tańszego jeszcze, ale ta wygląda fajnie. Taka informacja, bo nie wiem, czy to wiedziałeś, czy przez przypadek dałeś do zestawu płytę na Z170.

 

Co do ramu to: https://www.morele.net/pamiec-goodram-play-ddr4-8gb-3000mhz-cl15-gy3000d464l15s-8g-855048/ CL15 to naprawdę super wynik, a z taktowaniem 3000MHz i tą ceną... no, nic lepszego nie znajdziesz. W dodatku inwestujesz w Polski produkt ;)

 

btw. Bierz 7-generację intela, bo kręci się naprawdę nieźle.

 

 

Jest opcja żebyś mi złożył jakiś zestawik do 4700 według Twojego uznania? Chce tylko aby w zestawie znalazła się myszka zowie fk2, podkładka qck+ oraz monitor: https://www.morele.net/monitor-benq-gl2460hm-548561/

 

@Chciałbym jeszcze dodać, że do płyty z dual channel chyba nie da rady jednej kości włożyć, żeby to funkcjonowało

Opublikowano

Nie ma problemu ;)

Tutaj koszyk: http://www.morele.net/inventory/info/LUWPxD/

 

-Obudowa: zostawiłem twoją, bo to dobry wybór. Polska marka, która robi naprawdę niezłe obudowy w konkurencyjnych cenach, a są porządnie wykonane (sam mam wyższy model, Aquarius X70W - wielkie bydle w rzeczywistości)

-Zasilacz: Zmieniłem na coś ze standardem 80Plus, a przede wszystkim modularny (niepotrzebne kable odpinasz i chowasz do pudełka). A w praktyce masz obudowę z oknem, więc czarne kable będą ładniej się wyglądać, niż takie zwykłe ;)

-Płyta: Trochę tańsza, ale równie dobra płyta, na której spokojnie podkręcisz ten procesor

-Procesor: dałem 7-generację, bo lepiej się kręci i w pierwszych testach spokojnie z nich 5GHz nawet wyciągali

-Ram: 8GB w jednej kości, wysokie taktowanie i tylko CL15 - polska marka znowu

-Dysk: można zmienić na toshibe, wtedy zmieścisz się równo w 4,7k, ale preferuję WD Blue (nie jest powiedziane, że Toshiba jest gorsza, po prostu co kto woli)

-Grafika: Zmieściłem tutaj GTX1060 3GB (trochę obcięta wersja 6GB, ale jest to kwestia paru FPS). Dlaczego 3GB, a nie 4GB? A dlaczego nie wkładasz do 5 letniego telefonu karty microSD 128GB? (tak łopatologicznie, po prostu lepszy rdzeń i ogólnie wyższy model, będzie bardziej przyszłościowa).

-Chłodzenie: Starczyło tylko na Fera 3, ale to i tak niezłe chłodzenie (jeżeli zmienisz podkładkę na tą, co dałem niżej, lub dołożysz kilkadziesiąt zł, to masz to: https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-grandis-2-xe1436-975165/

 

 

Podkładka: https://www.morele.net/podkladka-a4-tech-xgame-x7-500mp-327608/ - tutaj moja propozycja podkładki o praktycznie tych samych wymiarach. Jest bardzo dobrej jakości, możesz oglądnąć jakąś recenzje z porównaniem do droższych podkładek.

Co do myszki, to mam nadzieje, że dobierałeś ją pod swój chwyt, tak jak w tym poradniku: http://www.mpcforum.pl/topic/1444571-wyb%C3%B3r-myszki-do-gier/

 

Może chłodzenie nie jest czarne, ale masz wydajniejszy zestaw. Gdybyś nie chciał podkręcać procesora, to byś mógł zaoszczędzić z 200zł i wziąć np. chłodzenie wodne. A z czasem zmienić procesor na taki, który można podkręcać. Moim zdaniem nie warto, chyba że aż tak zależy ci na wyglądzie.

 

 

btw.

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora
to ta usługa.
Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
chłodzenie na procesor
W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać
O44Y129AC8
i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 16GB
Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A
i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...