Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Komputer do 1500 zł


fapmaister

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam czy ktoś może złożyć komputer za około 1500 zł?

potrzebny mi do przeglądania internetu i grania w gry typu metin2 i cs go. 

widziałem taki oto zestaw lecz chcę coś tańszego http://www.x-kom.pl/p/269738-desktop-x-kom-picasso-hp-500-x4-860k-gtx750ti-8gb-1tb.html

 

 

Jaki posiadasz budżet na kupno?: około 1500zł 
Kiedy zamierzasz kupić zestaw? (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat) 2-3 tygodnie 
Czy w koszyku ma się znajdować monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)? nie
Czy do zestawu ma być dołączony system operacyjny? najlepiej żeby był ale nie musi :)
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły?w późniejszym czasie tak 
 

Opublikowano

doloz 100zl bo kiepsko to widze jesli chcesz czesci nowe.

Masz jakis dysk ? ram? cokolwiek co mozna by bylo uzyc?

jesli do csa i metina to to bedzie najlepszy w tej cenie : https://www.morele.net/inventory/info/jbJgnc/

4gb ramu spokojnie styka do csa, wydajny pentium ktory spokojnie da rade utrzymac 150fps na low w full hd, wiecej chyba nie musze pisac

No i moim zdaniem powinieneś zastanowic sie nad dorzuceniem 20zlzl do 1050 ktory jest wydajniejszy z 25/30%

 

btw. jak nie mozesz dolozyc 100zl to bierz gt 740 OC 1gb, do takich gier styknie :)

Opublikowano

Zastosuj się do wzoru z tematu: http://www.mpcforum.pl/topic/1398233-przeczytaj-zanim-napiszesz-temat/

 

1. Czy mogą być używane? (Jeżeli dajemy używane, to dlatego, że ich żywotność jest dostatecznie długa).

2. Czy planujesz w późniejszym czasie jakąś rozbudowę?

 

Ja z nowych proponowałbym wziąć póki co i3/i5 i kartę graficzną zintegrowaną, a z czasem dokupić grafikę. Integra intela daje radę nawet z GTA V, więc do podstawowych gier też da radę.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

doloz 100zl bo kiepsko to widze jesli chcesz czesci nowe.

Masz jakis dysk ? ram? cokolwiek co mozna by bylo uzyc?

jesli do csa i metina to to bedzie najlepszy w tej cenie : https://www.morele.net/inventory/info/jbJgnc/

4gb ramu spokojnie styka do csa, wydajny pentium ktory spokojnie da rade utrzymac 150fps na low w full hd, wiecej chyba nie musze pisac

No i moim zdaniem powinieneś zastanowic sie nad dorzuceniem 20zlzl do 1050 ktory jest wydajniejszy z 25/30%

 

btw. jak nie mozesz dolozyc 100zl to bierz gt 740 OC 1gb, do takich gier styknie :)

nic nie mam teraz używam laptopa który ma już swoje lata.

czy na morele.net jest opcja aby złożyli mi komputer i zainstalowali system? bez kupna płyty 

Opublikowano

 

czy na morele.net jest opcja aby złożyli mi komputer i zainstalowali system? bez kupna płyty 

Instalacja systemu bez kupna systemu za 500 złotych czyli pirat? Nie, nie zainstalują Ci.

Opublikowano

doloz 100zl bo kiepsko to widze jesli chcesz czesci nowe.

Masz jakis dysk ? ram? cokolwiek co mozna by bylo uzyc?

jesli do csa i metina to to bedzie najlepszy w tej cenie : https://www.morele.net/inventory/info/jbJgnc/

4gb ramu spokojnie styka do csa, wydajny pentium ktory spokojnie da rade utrzymac 150fps na low w full hd, wiecej chyba nie musze pisac

No i moim zdaniem powinieneś zastanowic sie nad dorzuceniem 20zlzl do 1050 ktory jest wydajniejszy z 25/30%

 

btw. jak nie mozesz dolozyc 100zl to bierz gt 740 OC 1gb, do takich gier styknie :)

czy mógłbyś podać linki do tych 2 kart o których pisałeś bo nie mogę znaleźć :/

Opublikowano

 

doloz 100zl bo kiepsko to widze jesli chcesz czesci nowe.

Masz jakis dysk ? ram? cokolwiek co mozna by bylo uzyc?

jesli do csa i metina to to bedzie najlepszy w tej cenie : https://www.morele.net/inventory/info/jbJgnc/

4gb ramu spokojnie styka do csa, wydajny pentium ktory spokojnie da rade utrzymac 150fps na low w full hd, wiecej chyba nie musze pisac

No i moim zdaniem powinieneś zastanowic sie nad dorzuceniem 20zlzl do 1050 ktory jest wydajniejszy z 25/30%

 

btw. jak nie mozesz dolozyc 100zl to bierz gt 740 OC 1gb, do takich gier styknie :)

czy mógłbyś podać linki do tych 2 kart o których pisałeś bo nie mogę znaleźć :/

 

od zotaca : https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1050-mini-2gb-gddr5-128-bit-dvi-d-hdmi-dp-box-zt-p10500a-10l-1087250/?gclid=Cj0KEQiAnvfDBRCXrabLl6-6t-0BEiQAW4SRUDOzBd0sg9R-Km32JWHflS_0So0eByDuJW8X9KHWvnQaAtwu8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

 

od palita : https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1050-stormx-2gb-gddr5-128-bit-dvi-d-hdmi-dp-box-ne5105001841f-1076149/?gclid=Cj0KEQiAnvfDBRCXrabLl6-6t-0BEiQAW4SRUGKtPmN514ilEgxHv9jdX3NC3znQp34AYMb9GKod3EcaAmnh8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

 

od msi : https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-2g-oc-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dp-box-975442/?gclid=Cj0KEQiAnvfDBRCXrabLl6-6t-0BEiQAW4SRUMYHaZH5CCxBp-73_vTM2wAMC2e9Yy6Ew56jlwk3DBwaAj5P8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

w gt 740 bym sie nie pakował, jest do ogółem słaba karta ale podalem ja jakbys nie mogl dorzucic tych 100zl, co jest glupie bo pozniej bedziesz zalowal jakbys chcial pyknac w jakas wymagajaca gierke na powyzej niz LOW :)

I jesli chodzi o te 1050 to bym bral MSI :)

Opublikowano

a jest opcja na morele.net aby złożyli mi komputer i wysłali gotowy?

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.

Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.

Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego

chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora

http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/

to ta usługa.

Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne

chłodzenie na procesor

http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/

W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać

O44Y129AC8

i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.

Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 16GB

https://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-blade-16-gb-001043360000-sdcz50-016g-b35-288752/

Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu

WP35ZXZG5A

i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

Opublikowano

 

a jest opcja na morele.net aby złożyli mi komputer i wysłali gotowy?

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.

Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.

Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego

chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora

http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/

to ta usługa.

Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne

chłodzenie na procesor

http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/

W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać

O44Y129AC8

i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.

Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 16GB

https://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-blade-16-gb-001043360000-sdcz50-016g-b35-288752/

Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu

WP35ZXZG5A

i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

 

a te dodadkowe chłodzenie trzeba dokupić czy 100zł za montaż i chłodzenie?

bo nie chce teraz kupić chłodzenia tylko za jakiś czas kiedy nazbieram trochę kasy i kupie. 1-2 miesiące. 

Opublikowano

Nie dostaniesz chłodzenia za darmo.

 

Poza tym do tego Pentiuma nie warto brać chłodzenia. Nawet do i7 bym nie brał, jeżeli nie będziesz kręcić.

 

Co do zestawu, to brałbym teraz i5-7400, a później dopiero grafikę. Zintegrowana grafika spokojnie da radę w podstawowych grach, nawet w GTA V na średnich.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

Nie dostaniesz chłodzenia za darmo.

 

Poza tym do tego Pentiuma nie warto brać chłodzenia. Nawet do i7 bym nie brał, jeżeli nie będziesz kręcić.

 

Co do zestawu, to brałbym teraz i5-7400, a później dopiero grafikę. Zintegrowana grafika spokojnie da radę w podstawowych grach, nawet w GTA V na średnich.

zostanę przy tym zestawie, bo więcej kasy nie mam ;D

Opublikowano

Nie dostaniesz chłodzenia za darmo.

 

Poza tym do tego Pentiuma nie warto brać chłodzenia. Nawet do i7 bym nie brał, jeżeli nie będziesz kręcić.

 

Co do zestawu, to brałbym teraz i5-7400, a później dopiero grafikę. Zintegrowana grafika spokojnie da radę w podstawowych grach, nawet w GTA V na średnich.

http://www.morele.net/inventory/info/EHmO2N/

lepiej do tego zestawu ten procesor czy ten?

http://www.morele.net/inventory/info/EHmO2N/ 

Opublikowano

@1361622928-U485574.pngfapmaister dałeś zły link, ale twój zestaw nie zadziała. Ten procesor ma inny socket. Poza tym branie procesora do podkręcania do płyty budżetowej? 

 

Bezsens, popraw linki to pomyślimy.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

http://www.morele.net/inventory/info/AKhVBU/

taki komputer mam zamiar kupić czy taki może zostać czy wymienic plytę glowna?

 

Musisz dodać usługę aktualizacji BIOS'u, bo komp z tym prockiem się nie uruchomi bez najnowszego.

https://www.morele.net/aktualizacja-biosu-649058/

Reszta jest ok. 

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

do takich gier procesorowych jak cs:go, metin zestaw z i5 7400 bedzie wydajniejszy, ten 1 do nowszych gier, sam zadecyduj. Ja oczywiscie brałbym zestaw 1 :) we wszystko pograsz, karta ma 4gb vram pamieci.

Opublikowano

 

Drugi. i5-7400 >>> Pentium G4560. Tak - grafika słabsza, ale jednak do gier typu CS:GO i5-7400 będzie lepszym rozwiązaniem. Zresztą - pod tą i5 można wsadzić nawet GTX 1070 i 1080. Do Pentium'a - już jednak nie. 

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...