Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Szkoła średnia a nauka u pracodawcy?


N7Reny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ostatnio kolega zadał mi dośc dziwne pytanie odnośnie nauki:

FbhbVAD.png

 

 

Jak to wygląda w praktyce? Jakieś większe firmy oferują taki rodzaj edukacji dla osób 16-18 lat?

 

 

"Samogwałt to przyjemność, sam gwałt to już kara"

 

Opublikowano

Szkoła średnia, zawodówka i każda szkoła po gimnazjum  nie jest obowiązkowa wiec problem czy chce sie uczyć należy do jego wyboru.

Pracodawcy raczej nie chce sie uczyć kogoś zawodu kto ma gdzieś dalsza naukę w szkole.  

 

Pracodawca nie zapewnia praktycznie nigdy nauki chyba że to szkoła przyzakładowa albo coś w tym typie. Jak ruszy dupę i sam sie spyta w firmie będzie wiedział. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

 

Obowiązek nauki – określony w ustawie z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty obowiązek kontynuowania kształcenia do ukończenia 18. roku życia (nie zawsze jest to równoznaczne z osiągnięciem pełnoletniości), niekoniecznie w szkole. Jest to drugi, obok obowiązku szkolnego, obowiązek edukacyjny określony w prawie polskim.

Obowiązek nauki realizuje się poprzez:

  • uczęszczanie do szkoły ponadgimnazjalnej
  • udział w zajęciach w ramach kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych w akredytowanych placówkach
  • odbywanie przygotowania zawodowego u pracodawcy
  • pobieranie nauki w szkole wyższej (niekoniecznie w charakterze studenta) – dotyczy to osób, które ukończyły szkołę ponadgimnazjalną przed osiągnięciem 18. roku życia.

 

 

Wychodzi na to że do 18 roku życia masz obowiązek się uczyć, niekoniecznie w szkole.

Przygotowanie u pracodawcy to po prostu praktyki w Technikach/Zawodówkach

aqcu39P.png
Opublikowano

Możesz zdecydować się na zawodówkę, to faktycznie, większośc czasu będziesz spędzał na praktykach, ale szkoła i tak jest obowiązkowa. Natomiast możesz uczyć się w domu, wykorzystując rodziców jako nauczycieli, z tym, ze takie lekcje musza być dokładnie dokumentowane i realizowane z programem oświaty. 

= SygnaturA =

Made by... ME. 

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...