Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Proszę o pomoc w wycenie tego zestawu


Stolarz1905

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dane techniczne:

 

Seria: DellOptiPlex

 

Model: 790 Small FormFactor

 

Procesor: IntelCorei5-2500,6M Cache, 3.30 GHz (3.7 GHz Turbo)

Ilość rdzeni: 4 logiczne,4fizyczne

 

Pamięć RAM: 8GB DDR3

 

Grafika: Asus EAH545 + zintegrowana na płycie głównej Intel HD Graphics 2000

 

Dysk twardy: Western Digital WD2500AAKX 250GB 7200 RPM

 

Napęd optyczny: DVDROM

 

Komunikacja: Intel 82579LM Gigabit Ethernet LAN 10/100/1000

 

Dźwięk: zintegrowanyRealtekALC269Q High Definition AudioCodec

Ile wart taki uzywany zestaw? Dzieki za odp ;)

Opublikowano

Jeżeli chcesz go kupić to szczerze odradzam, a jeżeli sprzedać to:

-Zasilacz: 10-20 zł (nieznana marka, ani jakość)

-Obudowa: 10-20 zł (piekarnik)

-Płyta: 50 zł (Typowy OEM; budżetówka do komputerów biurowych o ograniczeniu do małego TDP)

-Procesor: 330-350 zł (dobry procesor, ale nie z takim zestawem)

-Ram: 100-120 zł (nie wiadomo jakie taktowanie, ale pewnie 1333MHz)

-Dysk: 35 zł (za tyle są używki na allegro; pytanie jak bardzo jest ten zajechany)

-Nagrywarka: 20 zł

-Grafika: 50 zł

 

Całość: 605 zł (po najniższych cenach) i myślę, że góra te 550 zł dostaniesz (jeżeli zależy na czasie). Bo niestety nie da się go ulepszyć już.

 

 

Ale ten komputer jest nieopłacalny do kupna, bo nie ma dobrej grafiki na Low Profile, a płyta zapewne ma ograniczenie TDP do 35W (wyczytane na forum zagranicznym). Więc żadnej dobrej grafiki tu nie włożysz.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...