Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jaką Sztukę Walki Do Obrony BJJ Czy MMA ?


artur0

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam niewiem czy kiedyś był taki temat ale chciałem się dowiedzieć bo mam zamiar od wtorku w moim mieście iść na trening  bo nabory są i niewiem którą sztuke walki wybrać . Ogólnie nie lubie się bic czy szpanować ale ostatecznie  chciałbym umiec się bronic jak wlasnie na ulicy zaczepiają czy na dyskote. Mój wzrost to 178cm a waga to 96,4 i przy okazji chciałbym schudnąć i poprawić kondycje. Oczywiście jeśli chodzi na sparringi to się nie boje nawet jakbym dostawal

Opublikowano

Chyba się pomyliłeś z wyborem stylów bo żaden nie jest do obrony. Zastanów sie czego chcesz 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Chyba się pomyliłeś z wyborem stylów bo żaden nie jest do obrony. Zastanów sie czego chcesz 

 

W sensie obrony jakby ktoś chciał mnie zaatakować na ulicy żebym wiedział co zrobić a nie na pałe tylko tu jest problem czy jest sens iść w ogóle bo ja niemogę pompki zrobić wiadomo ileś siły mam ale czy ludzie mnie nie zniszczą psychicznie :(

Opublikowano

MMA nauczy Cię uników, poprawnej pozycji, podstawy uderzeń.

BJJ nauczy Cię jak walczyć na ziemi w pozycji leżącej oraz chwyty, przerzuty, zawiera samoobronę ale nie przesadnie skuteczną(na dodatek trzeba być w miarę usprawnionym fizycznie żeby część z nich wykonać).

 

Na Twoim miejscu brałbym MMA, chociaż i tak bym szukał JKD lub Kali.

Opublikowano

MMA nauczy Cię uników, poprawnej pozycji, podstawy uderzeń.

BJJ nauczy Cię jak walczyć na ziemi w pozycji leżącej oraz chwyty, przerzuty, zawiera samoobronę ale nie przesadnie skuteczną(na dodatek trzeba być w miarę usprawnionym fizycznie żeby część z nich wykonać).

 

Na Twoim miejscu brałbym MMA, chociaż i tak bym szukał JKD lub Kali.

 

@Aerin Ok dzięki za pomoc wybiorę MMA ale odpowiesz mi na to pytanie co zadałem wyżej ktosiowi czy jest sens iść w ogóle bo ja niemogę pompki zrobić wiadomo ileś siły mam ale czy ludzie mnie nie zniszczą psychicznie za to że nie zrobie a ja niechce tam isc poto żeby ktoś się nasmiewal ze mnie tylko np. mieć nowe znajomości to raz  a dwa  dobra atmosferę ,ochote do dalszych treningów . Ogólnie nie jestem bardzo wysportowany tyle co na wfie i mam lipomastie i wlasnie trochę się wstydzę ale mam nadzieje ze przy wysilkach bym schudnal.

Opublikowano

Do obrony jest "Street Boxing" piekne chociaz nie korzystalem, bo w moim miescie tego nie ma. Chyba to malo popularne, ale gdybym mial opcje to bym bral. MMA nie jest zle chociaz do obrony to nie wiem. Jak bedzie dwoch gosci do Ciebie sapac jednego zniesiesz do parteru a drugi Tobie wypier... bule w ryj i lezysz. Ale co bys nie bral bedzie dobre, poczytaj troche opinii m.in. na sfd popytaj itd., bo na takim forum to szkoda czasu.

 

Co do tego, ze sie wstydzisz nie ma czym. Lepiej cos robic z zyciem niz marnowac czas w domu :). Atmosfera wg mnie powinna byc dobra - do nas na treningi chodzil typo z nadwaga i nikt sie nie wysmiewal, nikt nie wyzywal, spoko ludzie. Jak chcesz schudnac to zrobilbym diete z bilansem ujemnym i wlasnie jakis sport, silka - ale oczywiscie jesli nie ma sie przeciwskazan zdrowotnych do tego.

Opublikowano

@Etaku faktycznie masz racje nie powinienem się wstydzić bo jak mówisz przychodził do was ty z nadwaga i było wporządku no to dobrze a pompki jak nie bede dawal rady trudno ale nie bede sie poddawal :)

Opublikowano

@Etaku faktycznie masz racje nie powinienem się wstydzić bo jak mówisz przychodził do was ty z nadwaga i było wporządku no to dobrze a pompki jak nie bede dawal rady trudno ale nie bede sie poddawal :)

Byl w Internecie program 100pompek.pl bodajze, plany rozlozone od poziomu zaawansowania. Co do treningow mysle, ze bedziesz na poczatku lagodniej traktowany az formy nabierzesz. Po prostu kazdy musial kiedys zaczynac, nikt nigdy nie osiagnal umiejetnosci nic nie robiac.
Opublikowano

 

MMA nauczy Cię uników, poprawnej pozycji, podstawy uderzeń.

BJJ nauczy Cię jak walczyć na ziemi w pozycji leżącej oraz chwyty, przerzuty, zawiera samoobronę ale nie przesadnie skuteczną(na dodatek trzeba być w miarę usprawnionym fizycznie żeby część z nich wykonać).

 

Na Twoim miejscu brałbym MMA, chociaż i tak bym szukał JKD lub Kali.

 

@Aerin Ok dzięki za pomoc wybiorę MMA ale odpowiesz mi na to pytanie co zadałem wyżej ktosiowi czy jest sens iść w ogóle bo ja niemogę pompki zrobić wiadomo ileś siły mam ale czy ludzie mnie nie zniszczą psychicznie za to że nie zrobie a ja niechce tam isc poto żeby ktoś się nasmiewal ze mnie tylko np. mieć nowe znajomości to raz  a dwa  dobra atmosferę ,ochote do dalszych treningów . Ogólnie nie jestem bardzo wysportowany tyle co na wfie i mam lipomastie i wlasnie trochę się wstydzę ale mam nadzieje ze przy wysilkach bym schudnal.

 

 

Fakt, że chcesz coś w sobie zmienić na pozytyw powinien Cię przeszywać dumą i nie brać poważnie żadnych naśmiewań. Myślę, że w takich miejscach istnieje zakaz takich rzeczy, bo dość często widywałem na tego typu salach ludzi otyłych, którzy normalnie ćwiczyli i nie było niczego dziwnego. Oprócz tych treningów warto też biegać i robić różne ćwiczenia, dla szybszego efektu. Jeśli to nie miałoby sensu, to ja nie wiem co ma sens.

Opublikowano

Najbardziej zbliżone do walki rzeczywistej/ulicznej jest mma koniec kropka .

 

 

 

 

JEŚLI CZEGOŚ NIE DA SIĘ ZROBIĆ, TO PRZYCHODZI WTEDY KTOŚ, KTO O TYM NIE WIE I TO ROBI.

 

 

 

 

Opublikowano

Każdy zaczynał od zera wybierz mma uwierz jak podejdzie dwóch typów i jednemu na starcie wykurwisz bombę to tamten prawdopodobnie spierdoli

Chyba za duzo historyjek sie nasluchales. Dwoch jak podejdzie to zazwyczaj ty na starcie wylapiesz bombe na pysk.

 

@1361622928-U485574.pngKeszowaty nie istnieje cos takiego jak idealny wzrost i waga dla tego sportu. Co najwyzej do danej kategorii wagowej.

 

Najlepszy trening na ulice to w sumie okladanie sie po pysku na gole piesci. Laz po jakichs spelunach i szukaj zadym.

Najlepiej uczyc sie bezposrednio w praktyce, anizeli marnowac czas na trening. Sporty walki a ulice maja sie nijak, poniewaz wielu "dobrych fajterow" moze wylapac wpierdol na ulicy.

Na to nie ma zasady, przypadkowy cios i c**j z x czasu treningu.

Opublikowano

Wałkowane miliony razy, od siebie dodam, że żaden styl walki nie będzie dobry jak po prostu będziesz c*****y, wszystko zależy od ciebie, nie zależnie co wybierzesz. Możesz trenować 2 lata mm'a, a rozwali cię typek, który trenuje rok, bo prostu jest lepszy.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Polecam na telefon 100 pushups pobierz jak nie zrobisz pompki.Tam dostosowujesz sobie trening z którego sam korzystam wybierasz ile robisz pompek a program pokazuje ile co dzien masz zrobic wybierasz przerwe ile chcesz ja mam 24 h.  Robiłem po 6-7 pompek max przed zaczęciem a juz po 14 dniach robie max 25.

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...