Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Faktura na fikcyjne dane.


Etaku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czesc, takie szybkie pytanko. Mianowicie jak podalem np. fikcyjne dane na x-kom to faktura kupionego przedmiotu tez bedzie fikcyjna. I juz mnie prawo do gwarancji skresla czy nie? To tylko pytanie, ale dzieki za odp.

Opublikowano

Nie wiem jak to działa w x-kom, ale jeżeli podałeś prawidłowy adres, to nie będą się o nic czepiać. Reklamację możesz zawsze złożyć na podane dane, bo w sumie kto to sprawdza? xD

graphic.png

Opublikowano

fikcyjne dane to przestępstwo podatkowe.

Cpu i7 4790k : Mobo Msi Gaming 5 Z97 : Gpu GF980 Msi Gaming : Ram Ripjaws 2133 8gb : Buda Zallman HF1 : CpuKuler Zalman Reserator 3 Max Dual SSD: Crucial 100BX 500gb : Monitor AGON AG241QX +2x LG23MP65

Klawa MadCatz S.T.R.I.K.E : TE : Steel Series Rival 300 Podkładka Razer Goliathus : Słuchawki Corsair Void RGB Wirless + Syberia v2

Opublikowano

Tym bardziej że fakturą jako osoba fizyczna może się tylko podetrzeć. 

 

Przecież biorąc fakturę zapłaci tyle samo co przy paragonie, nic mu nie przysługuje z tego powodu. Faktury rozlicza się w sumie na podstawie wartości netto + VAT a paragony zawsze brutto i VAT od tego brutto. 

 

Tym bardziej że w razie gwarancji paragon jest ważnym dokumentem zakupu a faktura z fałszywymi danymi osobowymi nie. 

 

Po cholerę ci faktura VAT ?  

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Tym bardziej że fakturą jako osoba fizyczna może się tylko podetrzeć.

 

Przecież biorąc fakturę zapłaci tyle samo co przy paragonie, nic mu nie przysługuje z tego powodu. Faktury rozlicza się w sumie na podstawie wartości netto + VAT a paragony zawsze brutto i VAT od tego brutto.

 

Tym bardziej że w razie gwarancji paragon jest ważnym dokumentem zakupu a faktura z fałszywymi danymi osobowymi nie.

 

Po cholerę ci faktura VAT ?

Jezeli dostawa jest kurierem/do paczkomatu to daja jedynie fakture elektroniczna. Czyli fikcyjne dane to dupa przy gw bedzie xD? Oczywiscie tylko pytam.
Opublikowano

zależnie od faktury jaką wystawił, możesz wystawić fakturę także nie na firmę tylko na osobę fizyczną, sory skojarzyło mi się od razu z fakturą na firmę, A wystawianie takiej faktury to już przestępstwo podatkowe. Gdyż chcąc nie chcąc musiałby podać fałszywe dane.

Cpu i7 4790k : Mobo Msi Gaming 5 Z97 : Gpu GF980 Msi Gaming : Ram Ripjaws 2133 8gb : Buda Zallman HF1 : CpuKuler Zalman Reserator 3 Max Dual SSD: Crucial 100BX 500gb : Monitor AGON AG241QX +2x LG23MP65

Klawa MadCatz S.T.R.I.K.E : TE : Steel Series Rival 300 Podkładka Razer Goliathus : Słuchawki Corsair Void RGB Wirless + Syberia v2

Opublikowano

zależnie od faktury jaką wystawił, możesz wystawić fakturę także nie na firmę tylko na osobę fizyczną, sory skojarzyło mi się od razu z fakturą na firmę, A wystawianie takiej faktury to już przestępstwo podatkowe. Gdyż chcąc nie chcąc musiałby podać fałszywe dane.

Tak o fakture na osobe fizyczna chodzilo. Po prostu szybko zamawialem byle jak najszybciej wprowadzilem byle co i skaplem sie, ze z GW moze byc pozniej problem xD.
Opublikowano

Fakturą przewozowa nie jest fakturą  dla użytkownika prywatnego tylko dla firmy za wykonanie usługi więc paragonu ci nie wystawią przecież. Zresztą nie ty zlecasz wysyłkę tylko FIRMA która składa zamówienie w innej firmie o wysłanie przesyłki. 

 

Tak przy okazji , jak zamierzasz odebrać przesyłkę skoro podałeś fałszywe dane osobowe ? 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Fakturą przewozowa nie jest fakturą dla użytkownika prywatnego tylko dla firmy za wykonanie usługi więc paragonu ci nie wystawią przecież. Zresztą nie ty zlecasz wysyłkę tylko FIRMA która składa zamówienie w innej firmie o wysłanie przesyłki.

 

Tak przy okazji , jak zamierzasz odebrać przesyłkę skoro podałeś fałszywe dane osobowe ?

Sa przeciez paczkomaty. No coz bede mial nauczke na przyszlosc jezeli chodzi o prawo do GW. Temat do zamkniecia.
Opublikowano

Zacznijmy od tego, że oszustwem podatkowym są tzw. lewe faktury czyli dokumenty za wykonanie usługi (lub zakup czegoś), która tak na prawdę nie miała miejsca, a ma na celu zwiększenie kosztów firmy. W tym przypadku zakup zaistniał, towar został zakupiony, a od niego zostanie odprowadzony podatek VAT (wliczony w cenę, ale to chyba nie muszę mówić) - więc nie ma mowy o oszustwie podatkowym (po drugie jak już to fałszuje się faktury zakupu, a nie sprzedaży...) 

Po drugie odnośnie odbioru - no proszę was, kurier ma w dupie kto to odbiera (adres ma podany na przesyłce i tam ma go dostarczyć, no chyba że odbierasz w jakimś punkcie - to wtedy musisz udowodnić, że to twoja paczka), ważne by podpis się zgadzał, a i niekiedy na to mają wyjebane.

Zaś co się tyczy gwarancji - tutaj sytuacja się z lekka komplikuje, ale z tego co widzę formularz jest prosty więc powinno wystarczyć, że podasz te same dane co masz przypisane do konta - i nie powinno być problemu, bo komu by się to chciało sprawdzać? 

106071453484304291456.jpeg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...