Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Komputer do 2200 zł bez grafiki - czy coś zmienić?


Dziabot

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Zamierzam Jutro kupić komputer za około 2200 zł bez grafiki i za jakiś czas dokupić np. gtx 1060. I mam dwa pytania:

 

1. Lepiej coś zmienić czy zostawić tak jak jest (zastanawiałem się czy lepszej obudowy by nie było w podobnej cenie)

2. Jaki monitor w przyszłości będzie dobry za około 800 (zależy mi na opcji zamontowania na ścianie i żeby miał co najmniej 24")

 

Komputer : http://www.morele.net/inventory/info/Xll90E/

Opublikowano

Wypelnij wzor to Ci zloze lepszy, bo ten przeplacony, ale obudowa jest okay, sam posiadam zreszta. (czemu lepsza od RG1? Bo ma dwa wentylatory od razu i filtr przeciwkurzowy o jeden wiecej) Co do monitora, imo to raczej 144hz bym cos bral uzywane za tyle, wiekszosc monitorow teraz ma standart vesa, no i mozna wieszac, wiec z znalezieniem nie bedzie problemu. 

steam: /awesomeplayer1337

Opublikowano

Jaki posiadasz budżet na kupno? - 2200 zł
Kiedy zamierzasz kupić zestaw? (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat) - dzisiaj
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora? - Bez znaczenia
Do czego ma służyć komputer? - Głównie do gier
Czy w koszyku ma się znajdować system operacyjny, monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)? - Nie
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły? - Nie

Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu? - Komputer ma być bez karty graficznej i dysku twardego (w przyszłości chcę dokupić np. gtx 1060), dobrze by było jakby była 1 kość 8gb ramu zamiast 2x4gb

Opublikowano

https://www.morele.net/inventory/info/qL9YIS/ bez hdd, ale dalem ssd, zeby to fajnie chodzilo, mozliwosci rozbudowy ofc duze, ramu starczy jeszcze przez dlugi czas tyle, do i7 duzo by dokladac, a innej i5 zablokowanej sie nie oplaca, aktualnie sa za drogie, to chlodzonko na cpu mozna wywalic, ale starczylo to wzialem, bo ciszej i chlodniej, pytania?

steam: /awesomeplayer1337

Opublikowano

Tutaj moja propozycja: https://www.morele.net/inventory/info/VFuJ59/

 

Płyta Gigabyte B150 D3H z gniazdem M.2 (w razie rozbudowy o takowy dysk w przyszłości). Obsługa do 64GB pamięci ram w 4 bankach. Podświetlana sekcja audio na płycie (na pomarańczowo; sam o tym nie wiedziałem do póki nie odpaliłem tej płyty u siebie). 

Dysk SSD zmieniłem na Iridium, bo jest tańszy i jest to najlepsza opcja już od jakiegoś czasu. Procesor to i5-6400, bo dopłacać 150zł za 300MHz nie jest warte rzeczywistych osiągów. Zasilacz dałem M2 (podobny do L2, tylko modularny). Porządna konstrukcja z sertyfikatem 80+ Gold.

 

Ogólnie zestaw naprawdę fajny, z czasem tylko HDD 1TB (jeżeli w ogóle potrzebujesz) i jakiś lepszy GTX1060 6GB. Polecam Albo Palit JetStream, albo MSI Gaming (najlepsza, ale najdroższa). W porównaniu ceny do osiągów, najlepiej wypada Jetstream.

 

 

Co do monitora, to polecam ci 21:9. Ultraszeroki monitor o wielkości 25 cali (w FullHD byłoby to 21 cali, ale ten jest szerszy) będzie tutaj dobrym rozwiązaniem. W ogólnym użytkowani daje nam on większą wszechstronność i uczucie jak przy pracy na 2 monitorach.

 

 

btw. Do tego komputer zalecam ci instalować Windowsa 10 (nie windowsa 7). Piszę o tym, bo jest dużo zwolenników "siódemki", a windows 10 jest lepszy. Wydajniejszy w grach, nowszy (przez co też lepiej zoptymalizowany i ma zastosowane nowsze technologie etc. pierdu pierdu pierd\u). A to co ciebie interesuje, to to, że microsoft wydał n owe biblioteki graficzne DirectX 12, które nie będą obsługiwane przez windows 7 (tylko 8.1 i 10). Czyli w najnowsze tytuły nie zagrasz (jeżeli będą obsługiwany tylko przez te biblioteki).

Druga sprawa to to, że Windows 7 ma blokadę i na 6-generacji i nowszej procesorów intela nie zainstaloujesz tego systemu z płyty (tylko przez pendrive). A microsoft już zapowiedział, że zakończy wsparcie dla windowsa 7 z 6-generacją intela (i nowszymi) szybciej (~2018 rok), a ogólnie będzie wspierał system do 2020 roku. Ma to zapobiec sytuacji jak z Windows XP.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora
http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/
to ta usługa.
Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
chłodzenie na procesor
http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/
W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać
O44Y129AC8
i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 16GB
https://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-blade-16-gb-001043360000-sdcz50-016g-b35-288752/
Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A
i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...