Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Serwer minecraft działa mi tylko na komputerze na którym są pliki serwera


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Stworzyłem serwer minecraft dodałem pluginy i hostuje serwer na hamachi.

Chcę sobie pograć z kolegą a tu mi pisze Unkown host.

Na komputerze na którym są pliki gry wchodzę bez problemu.

Proszę o jak najszybszą pomoc

Pozdrawiam

Opublikowano

Aby grać w Minecraft przy pomocy hamachi, potrzebuje twój znajomy wpisać twoje IP hamachi.

 

Najpierw niech on połączy się z twoją siecią Hamachi żeby w utworzonym serwerze były wasze nicki. Później kolega musi wpisać w minecrafcie albo IP serwera, albo IP hamachi. Zabij mnie bo dawno hamachi nie używałem xD

Opublikowano

w pliku server.properties masz linijkę z 

server-ip=

po znaku "=" dopisz swoje ip z hamachi

 

np

server-ip=133.225.664.33
Opublikowano

Słuchaj jak masz ip 192.xxx.xx.x to jest ip wewnetrzne tylko twojego routera i komputerów do niego podpiętych jeżeli chcesz grać z kolegom to musisz albo wykupic ip zewnętrzne od swojego operatora albo grać na hamachi. Pozdrawiam!

Czasami aby sie podnieść, trzeba nisko upaść :)

Opublikowano

IP musi być to z hamachi, nie wiem jak teraz działa hamachi, ale kiedyś musieliście być w jednym roomie. IP z hamachi dodaj do ustawień serwera tam jest na to miejsce. Jak chcesz serwer 2 slotowy to zapraszam na priv, postawie Ci u siebie bez pluginów.

Opublikowano

Ja przepisałem dobrze ip i próbowałem bez i z portem.

Słyszałem jeszcze że serwer trzeba zahostować czy tam zahostingować ale ja nie wiem jak to robić.

Jak by kto wiedział o co come on to proszę o odpowiedź.

Opublikowano

Ja przepisałem dobrze ip i próbowałem bez i z portem.

Słyszałem jeszcze że serwer trzeba zahostować czy tam zahostingować ale ja nie wiem jak to robić.

Jak by kto wiedział o co come on to proszę o odpowiedź.

No to przecież hostujesz go na własnym komputerze ...

 

Jakie ip przepisujesz z hamachi?

bjk8v7f.png

Opublikowano

Powiem tylko tyle: sprawdź, czy wpisywane IP się zgadza. 

Rozumiem, że serwer nie stoi na sieci domowej?

Opublikowano

Wpisuje 25.49.206.121 albo 25.49.206.121:25565 i nic.

Serwer stoi na sieci domowej.

A po za tym co to za różnica na czym stoi serwer

Opublikowano

Lepsza opcja to odblokowanie portów i podanie znajomemu zewnętrzne ip, jeżeli nie wiesz jak to zrobić to w internecie masz pełno poradników

Opublikowano

Wpisuje 25.49.206.121 albo 25.49.206.121:25565 i nic.

Serwer stoi na sieci domowej.

A po za tym co to za różnica na czym stoi serwer

Hamachi nie nadaję się do grana, nawet z kolegami. Będziesz miał same lagi, ścięcia, takie, że nie da się grać. 

 

Na twoim miejscu kupiłbym jakiś tani serwer na jakimś hostingu za jakieś 5 czy 6 zł, wtedy byś mógł wgrać stabilnie. 

 

Co do hostingu to polecam pukawke - https://admin.pukawka.pl/?page=order_form_calculator. Za 1,5 GB RAM'u zapłacisz 4,17 zł miesięcznie, co jest najkorzystniejszą ofertą na rynku. :)

strange1.jpg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...