Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Odpowiedzialność karna za sprzedawanie yang na allegro lub poza allegro


kamugo

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Bardziej sie przechwalajcie, az w końcu was dojadą po ip, wszystko jest jasne, temat raczej do zamknięcia bo robi się spam.

Opublikowano

Bez przesady. Nie wsadzą cię do więzienia za sprzedawanie przedmiotów w grze xD

 

Wsadzić nie wsadzą, ale grzywna to juz owszem.

Opublikowano

Czyli dla przykładu jakbym zarobił 20 tyś. rocznie to musialbym zapłacić (20 000 - 3 091 zł ) * 0,18 = 3 043,63 zł podatku dochodowego, bez tej kwoty nieopodatkowanej? Na co fiskusowi tyle pieniędzy, skoro i tak je pewnie przewali na głupoty, a mi by się przydały na dalsze inwestycje :)

Opublikowano

Czyli dla przykładu jakbym zarobił 20 tyś. rocznie to musialbym zapłacić (20 000 - 3 091 zł ) * 0,18 = 3 043,63 zł podatku dochodowego, bez tej kwoty nieopodatkowanej? Na co fiskusowi tyle pieniędzy, skoro i tak je pewnie przewali na głupoty, a mi by się przydały na dalsze inwestycje :)

Takie jest prawo jeżeli sprzedaż jest ciągła i przekracza 3k w skali roku podchodzi ona pod działalność gospodarczą czytaj firmę.

Opublikowano

 

Czyli dla przykładu jakbym zarobił 20 tyś. rocznie to musialbym zapłacić (20 000 - 3 091 zł ) * 0,18 = 3 043,63 zł podatku dochodowego, bez tej kwoty nieopodatkowanej? Na co fiskusowi tyle pieniędzy, skoro i tak je pewnie przewali na głupoty, a mi by się przydały na dalsze inwestycje :)

Takie jest prawo jeżeli sprzedaż jest ciągła i przekracza 3k w skali roku podchodzi ona pod działalność gospodarczą czytaj firmę.

 

Ale firmy nie muszę zakładać rozumiem? Tylko odprowadzam ten podatek i tyle.

Opublikowano

 

 

Czyli dla przykładu jakbym zarobił 20 tyś. rocznie to musialbym zapłacić (20 000 - 3 091 zł ) * 0,18 = 3 043,63 zł podatku dochodowego, bez tej kwoty nieopodatkowanej? Na co fiskusowi tyle pieniędzy, skoro i tak je pewnie przewali na głupoty, a mi by się przydały na dalsze inwestycje :)

Takie jest prawo jeżeli sprzedaż jest ciągła i przekracza 3k w skali roku podchodzi ona pod działalność gospodarczą czytaj firmę.

 

Ale firmy nie muszę zakładać rozumiem? Tylko odprowadzam ten podatek i tyle.

 

jezeli sprzedajesz na allegro to napisz do nich i zapytaj co i jak bo tu od gimbazy możesz sie dowiedzieć co to najwyżej jest mół na dnie sracza co się tam odkłada i jak to potem można wykorzystać 

Opublikowano

R
E
K
L
A
M
A
|
|
|
|
|
|
|
 

Podatek należy zapłacić od każdego sprzedanego przedmiotu, który był w posiadaniu sprzedającego krócej niż 6 miesięcy. Dochód uzyskany z takiej sprzedaży należy wpisać do formularza PIT w rubryce inne dochody i zapłacić podatek. Dla osoby, której roczne dochody nie przekraczają pierwszego progu będzie to 19%. Podatnicy, którzy progi podatkowe przekroczyli, zapłacą również większy podatek za aukcje - odpowiednio 30 lub 40 procent.

 
Opodatkowanie aukcji internetowych
  przedmiot aukcji                                                                         podatek                                                 kto płaci
 przedmioty, które posiadamy krócej niż 6 miesięcy dochodowy   19, 30 lub 40%                                         sprzedający
 przedmiot droższy niż 1000 zł PCC                                                     2%                                                      kupujący
łączna sprzedaż za ponad 10 tys. euro* VAT                                      22%                                                    sprzedający
 
Co do pytania o założenie działalności gospodarczej:
 
Działalność gospodarczą powinien zarejestrować każdy uczestnik aukcji, który zarabia na nich w sposób zorganizowany i ciągły. Przepisy nie precyzują jednak tych terminów.
Kiedy osoba staje się firmą?
Użytkownik kupuje na aukcjach internetowych książki. Po przeczytaniu sprzedaje je, również na aukcjach. Co miesiąc przez jego ręce przechodzi w ten sposób 10 książek. W ciągu roku jest ich około 150. Żadnej książki nie trzyma dłużej niż 6 miesięcy. Rocznie ze sprzedaży ma 1000 złotych przychodu. Czy w takiej sytuacji trzeba założyć działalność gospodarczą? Jak oszacować dochód?
- Jeżeli celem zakupu było wykorzystanie towarów na cele osobiste, wówczas późniejsza ich sprzedaż nie powinna być traktowana jako działalność gospodarcza, mimo regularności transakcji i spełnienia warunku ciągłości - tłumaczy Krzysztof Gratka z biura Accreo Taxand. - Nie zwalnia to jednak od zapłaty podatku dochodowego. Dochodem do opodatkowania będzie cena uzyskana ze sprzedaży pomniejszona o koszt zakupu towaru oraz prowizje zapłacone przy sprzedaży danej rzeczy.
Inaczej wygląda sytuacja, kiedy towar kupiony został od razu z myślą o sprzedaży. Na przykład dziesięć odtwarzaczy mp3 na bazarze, żeby sprzedać je z zyskiem w internecie.
- Takie działanie będzie potraktowane jako zorganizowana działalność
 
Nie chciało mi się rozpisywać, więc masz przekopiowane ze stron prawniczych :) Wszystko bedzie ok, o ile ktoś Cię nie podpierdoli do Skarbówki, teraz każdy jest mądry "Ja zarobiłem tyle, ja zarobiłem tyle" jak skarbówka się do was przypierdoli, to będziecie srać po kątach i zastanawiać się co jeszcze możecie sprzedać, żeby zapłacić grzywnę. Pamiętajcie, że w internecie nikt nie jest anonimowy i żadne VPN'y, Proxy i inne shity tego nie zmienią, kwestia tego, jak bardzo ktoś chce się wam dobrać do tyłka.

Opublikowano

 

 

Czyli dla przykładu jakbym zarobił 20 tyś. rocznie to musialbym zapłacić (20 000 - 3 091 zł ) * 0,18 = 3 043,63 zł podatku dochodowego, bez tej kwoty nieopodatkowanej? Na co fiskusowi tyle pieniędzy, skoro i tak je pewnie przewali na głupoty, a mi by się przydały na dalsze inwestycje :)

Takie jest prawo jeżeli sprzedaż jest ciągła i przekracza 3k w skali roku podchodzi ona pod działalność gospodarczą czytaj firmę.

Ale firmy nie muszę zakładać rozumiem? Tylko odprowadzam ten podatek i tyle.
Nie, wystarczy ze odprowadzisz i będzie ok.
Opublikowano

sprawa karna moze byc bo Webzen Ymir gameforge zastrzega sprzedawania itemow ,kont jak i w grze jak i poza grą.Tak samo masz z filmami na poczatku filmu pisze ci ,ze jest zakaz kopiowania i rozprzestrzeniania ponieważ grozi to  grzywną lub pozbawieniem wolności za drugim razem

/niereg. sygna

Opublikowano

Do pułapy kwoty wolnej od podatku, nic ci nie grozi.

Dodając odpowiednią formułkę mówiącą o sprzedaży czasu zdobytego na dany przedmiot a nie samego przedmiotu gameforge nie może ci nic zrobić, oprócz blokady konta  w przypadku wykrycia handlu co według regulaminu jest zabronione :)

Opublikowano

Chwalcie się Chwalcie, znajdą was i wbije wam na chatę komornik jak do mojego sąsiada który zarobił na yangach ponad 50 koła.

 

Wykute dłutem na Xperia Z2

 

 

Metin2.sg                                                     Metin2.ph                                               Metin2.pl - Monastyr - s1

TaxiDriver - Body 87lv - OFF                        TaxiDriver - Sura Wp 60lv+ - OFF          Savrinn - Body 79lv - OFF

SpongeBob - Dagger 88lv - OFF                  SpongeBob - Dagger 50lv+ - OFF         SpoongeBob - Dagger 88lv+ - OFF

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...