Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

A8-6600K oraz GTS 450 - czy zagram płynnie w H1Z1?


Matty_i

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam! Zakładam temat z powodu braku odpowiedzi w dziale "Czy pójdzie mi H1Z1".

 

Mam pytanie czy będzie dało radę płynnie grać na minimalnych ustawieniach graficznych w H1Z1 na tym sprzęcie:

 

Procesor : AMD A8-6600K 3.90 GHz

Grafika : Nvidia GeForce GTS 450 1GB

Ram: 4 GB

System: Windows 10 64 Bit

 

Z góry dziękuję za odpowiedź !

Opublikowano

Nie wiem po co Ci do APU dodatkowa grafika, a jak juz to lepiel jak by byla to r7 240 ddr3. Poniewaz by mozna zrobic dual grap. Co do kosci ram to 2x2gb czy 1 sztuka(i taktowanie tej/tych kosci), bo byl bym pewien ze lepiej poszlo by na integrze APU jak dualchanel. Co do gry na aktualnym sprzecie na najniższych i w HD raczej pograsz w tych ~30fps, ale glowy nie dam sobie uciac.

GTX 1050 vs GTX 1050TI

- różnicy ceny - 21%

- różnicy wydajności - 12%

RX 460 2GB vs RX 460 4GB

- różnicy ceny - 17%

- różnicy wydajności - 1-2%

GTX 1050 vs RX 460 2GB

- różnicy ceny - 11%

- różnicy wydajności - 18%

GTX 1050TI vs RX 460 4 GB

- różnicy ceny - 15%

- różnicy wydajności - 20-40%

Opublikowano

Jeżeli chodzi o RAM to jedna kość o taktowaniu 1800MHz. 

A na zintegrowanej grafice nie dało się nawet płynnie grać w CS'a także odkupiłem na szybko grafikę od kolegi.

 

A jeszcze się zapytam jeżeli chodzi o wymianę podzespołów powinienem chyba zacząć od grafiki? Jakaś dobra karta tez w przyzwoitej cenie by sie znalazła ?

Opublikowano

Jeżeli chodzi o RAM to jedna kość o taktowaniu 1800MHz. 

A na zintegrowanej grafice nie dało się nawet płynnie grać w CS'a także odkupiłem na szybko grafikę od kolegi.

 

A jeszcze się zapytam jeżeli chodzi o wymianę podzespołów powinienem chyba zacząć od grafiki? Jakaś dobra karta tez w przyzwoitej cenie by sie znalazła ?

 

Szczerze? To wszystko przydałoby się wymienić. Przede wszystkim dokupić drugą kość RAM 4GB. Potem karta graficzna, a potem cała platforma. Aha, no i zasilacza nie podałeś. Sądząc po całym tym kompie to wydaje mi się, że jest to tzw. "bomba".

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

Zasilacz to jakaś 500'ka.

 

Myślicie że po dokupieniu drugiej kości 4GB w miarę dobrze będzie śmigać to H1Z1 na low ? 

Opublikowano

Procesor raczej ograniczy, ale do takiej i5 2400 lub i3 6100 to by byla dobra.

GTX 1050 vs GTX 1050TI

- różnicy ceny - 21%

- różnicy wydajności - 12%

RX 460 2GB vs RX 460 4GB

- różnicy ceny - 17%

- różnicy wydajności - 1-2%

GTX 1050 vs RX 460 2GB

- różnicy ceny - 11%

- różnicy wydajności - 18%

GTX 1050TI vs RX 460 4 GB

- różnicy ceny - 15%

- różnicy wydajności - 20-40%

Opublikowano

Zasilacz 500W niewiadomego pochodzenia nie równa się 300W porządnego zasilacza. Dlatego otwórz kompa i cyknij fotę.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

Ram to na razie maly problem, karte masz slaba, ale na razie bym ja zostawil, jak podasz ten zasilacz to bedziemy myslec. Bo generalnie ramy juz masz, na allegro masz plyty msi h61 nowe po 80zl (tyle, ze biedne w zlacza i oemowe, bez zaslepek portow I/O, bo to plyty, ktore mialy trafic do gotowych PC, ale starczy i nawet na przyszlosc w sumie jest, bo wsadzisz tam nawet i7 2600/3770), no i tu masz tanio i5 calkiem spoko: https://www.olx.pl/oferta/procesor-intel-i5-2300-3-1-ghz-lga1155-z-chlodzeniem-CID99-IDirEDF.html#4d7f23be5b jesli ogloszenie nie byloby aktualne, to bez problemu znajdziesz i5 2400 za 300zl. Jesli stac Cie na r9 270x to na to tez styknie, a wyjdzie lepiej.

 

Zalozmy, ze masz markowy zasilacz, wtedy sprzedajesz obecna grafe, zyskujesz 130zl~, potrzebne wtedy 300zl i masz gtx 760, ramy to kiedys dolozysz, zeby miec 8gb, jesli masz 2x2gb, to wymienisz jedna kostke na 4gb co wyjdzie tanio i masz 6gb, co spokojnie wystarczy.

steam: /awesomeplayer1337

Opublikowano

@HaZeLnUtPL już ci pisałem coś na temat złego radzenia i wprowadzania w błąd. Jakie R7 240 i na jakich DDR3? Przecież to jest jak troll... karta graficzna na DDR3 to syf, a GTS450 był wydawany na DDR3 i na GDDR5, więc może mieć lepszą (jak poda dokładnego ssa z GPU-Z to będziemy wiedzieć).

Poza tym... crossfire? Z tak słabych grafik? NIE WYPOWIADAJ SIĘ, JEŻELI SIĘ NIE ZNASZ...

 

#Temat

1. Podaj zasilacz (model, marka, moc)

2. Określ budżet.

 

Jeżeli masz 300zł to masz nową płytę i ram. Sprzedajesz płytę, procesor i grafikę, którą teraz masz i dokładasz co najmniej do GTX760 2GB i masz niezły komputer.

 

Ogólnie z 700zł na płytę, procesor i grafikę potrzebujesz.

Jeżeli masz wybierać, to pierwszą wymień grafikę ;)

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

1. Grafika to GTS 450 GDDR5 tak jak napisałeś wyżej.

2. Zasilacz CHIEFTEC CTG-500-80P 500W BULK

3. Płyta MSI A78-G41 ATX DDR3

3. Budżet, myślę że jeżeli jest potrzeba aby jakoś normalnie chodziło to wszystko ok. 600zł 

 

Także jak możecie to polećcie jakieś normalne podzespoły, które muszę wymienić aby wszystko w miarę śmigało.

@JacoH

Opublikowano

No to pytaj o te i5, potem jesli sprzedasz jedynie gtsa (nie mowiac o tym, ze do sprzedania zostaje Ci tez plyta i to apu), masz na gtx 760, no i wlasnie jak sprzedaz te plyte + cpu za byle grosze, to dolozysz ramu, zostanie nawet na czteropak piwka jeszcze, zreszta wszystko Ci opisalem. Na takich i5 + gtx 760 zagrasz w kazda gre w full hd, nie wiem czy bedzie jakas gra, zebys musial na low odpalac.

steam: /awesomeplayer1337

Opublikowano

Co gdzie niby, i3 2120 w grach jest duzo wydajniejsza od Twojego APU, a co dopiero i5. Jakis smieszny benchmark pewnie patrzyles.

 

 

Jak chcesz to na start kup GTX 760 i zobaczysz, ze wcale nie bedzie tak kolorowo, chociaz i tak lepiej.

steam: /awesomeplayer1337

Opublikowano

Najtanszy sensowny z allegro http://allegro.pl/asus-geforce-gtx-760-dcu-ii-2gb-ddr5-oc-i6595874489.html#thumb/1 (msi tez git, jesli ogarniesz sobie jakiegos z olx taniej to bierz), ale cena 450zl tez ok jak na allegro. Tylko z tego co widze zasilanie 8 pin, nie jestem pewny czy ten chieftec ma takie, czy tylko 6 pin jak wiekszosc, sprawdz, jak nie to bedzie trzeba przejsciowke z molexa na takie pewnie.

steam: /awesomeplayer1337

Opublikowano

@HaZeLnUtPL już ci pisałem coś na temat złego radzenia i wprowadzania w błąd. Jakie R7 240 i na jakich DDR3? Przecież to jest jak troll

Wygladasz jak bys nie ogladal zadnych filmow dotyczacych dual grapch (apu+gpu) tam wszczy ci powiedza ze karta z ddr3 jest lepsza niz z drr5, A r7 240 tylko dlatego bo wtedy da sie zrobic dual grapch. Pierw sobie obejzyj film i testy a pozniej sie wypowiadaj
GTX 1050 vs GTX 1050TI

- różnicy ceny - 21%

- różnicy wydajności - 12%

RX 460 2GB vs RX 460 4GB

- różnicy ceny - 17%

- różnicy wydajności - 1-2%

GTX 1050 vs RX 460 2GB

- różnicy ceny - 11%

- różnicy wydajności - 18%

GTX 1050TI vs RX 460 4 GB

- różnicy ceny - 15%

- różnicy wydajności - 20-40%

Opublikowano

@1361622928-U485574.pngMatty_i Tutaj masz porównanie, ale jest to dalej porównanie w Benchmarkach, w rzeczywistości przewaga jest jeszcze większa. http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-2400-vs-AMD-A8-6600K

 

 

@HaZeLnUtPL w tym momencie się ośmieszasz, bo nie znasz budżetu, nie znasz dokładnego zasilacza, dokładnego modelu karty graficznej. A co do porównania pamięci DDR3 i GDDR5: DDR3 w r7 240 ma taktowanie 1800MHz (i mając dwie grafiki nie zyskujesz 2xwiększą wydajność, tylko ok. 180%), a w GTX760 taktowanie pamięci to 6008MHz. Więc gdzie tutaj widzisz przewagę DDR3?

 

Ja zapytałem najpierw jaki ma budżet, zasilacz i wgl. Podałem też luźną propozycje co może zrobić do 700zł i taką zmianę może robić jak sprzeda swoje APU. 

 

Jeżeli uważasz, że lepiej dołożyć drugą grafikę i zostać na APU, to powodzenia, bo budżet pozwala na coś o niebo lepszego. Inna sprawa, że jego grafika ma dalej 1GB pamięci, więc w co niby pogra?

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

@1361622928-U485574.pngMatty_i Tutaj masz porównanie, ale jest to dalej porównanie w Benchmarkach, w rzeczywistości przewaga jest jeszcze większa. http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-2400-vs-AMD-A8-6600K

 

 

@HaZeLnUtPL w tym momencie się ośmieszasz, bo nie znasz budżetu, nie znasz dokładnego zasilacza, dokładnego modelu karty graficznej. A co do porównania pamięci DDR3 i GDDR5: DDR3 w r7 240 ma taktowanie 1800MHz (i mając dwie grafiki nie zyskujesz 2xwiększą wydajność, tylko ok. 180%), a w GTX760 taktowanie pamięci to 6008MHz. Więc gdzie tutaj widzisz przewagę DDR3?

 

Ja zapytałem najpierw jaki ma budżet, zasilacz i wgl. Podałem też luźną propozycje co może zrobić do 700zł i taką zmianę może robić jak sprzeda swoje APU.

 

Jeżeli uważasz, że lepiej dołożyć drugą grafikę i zostać na APU, to powodzenia, bo budżet pozwala na coś o niebo lepszego. Inna sprawa, że jego grafika ma dalej 1GB pamięci, więc w co niby pogra?

Przeczytaj sobie uwaznie moj pierwszy komentarz pisze ze po co kupowal tego gtx jak odrazu by mogl kupic r7 i mial by odrazu lepsza wydajnosc. Nigdzie nie napisalem aby kupil tera. Tylko mogl ja kupic dawniej.

GTX 1050 vs GTX 1050TI

- różnicy ceny - 21%

- różnicy wydajności - 12%

RX 460 2GB vs RX 460 4GB

- różnicy ceny - 17%

- różnicy wydajności - 1-2%

GTX 1050 vs RX 460 2GB

- różnicy ceny - 11%

- różnicy wydajności - 18%

GTX 1050TI vs RX 460 4 GB

- różnicy ceny - 15%

- różnicy wydajności - 20-40%

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...