Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Zestaw bez karty graficznej a z kartą do 3500 zł


MrWinex66

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Planuję kupić taki zestaw:

Kiedy zamierzasz kupić zestaw? (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat) Do końca tego miesiąca, ale możliwie szybko
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora? Obecnie 1600x900, później zmienię na 1x 1920x1080, + 1x 1600x900
Do czego ma służyć komputer? Do gier, prostego programowania i grafiki 2D w programach typu Corel
Czy w koszyku ma się znajdować monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)? Niet
Czy do zestawu ma być dołączony system operacyjny? Nie
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły? Nie
Budżet początkowo wynosił około 3 500 zł, a zestaw prezentował się tak: https://www.morele.net/inventory/info/WIOHHR/W SKRÓCIE: i56500 + GTX 1060 + 8GB RAMU + HDD i SSD + reszta

Aktualnie budżet się zmienił i obecnie mógłbym kupić dokładnie ten sam zestaw, jednak bez karty graficznej. (teraźniejszy budżet: 2 700 zł)

https://www.morele.net/inventory/info/hhqenp/

I tutaj kieruję moje pytanie: czy opłaca się brać taki zestaw jak powyżej (ten bez karty graficznej) i funkcjonować na zintegrowanej z procesorem (która jest i tak niezła), czy kupić jakąś używaną za ~ 300 zł? . Czy może poczekać jakieś półtora miesiąca i kupić cały zestaw z tym GTXem? /chociaż co do tego 100% pewności nie mam, że w przeciągu nieco ponad miesiąca dociągnę ten budżet do tych trzech tysięcy pięciuset złotych...)

W sumie, mógłbym szczerze popracować trochę na zintegrowanej, ponieważ praca na tym komputerze wyglądała by mniej więcej tak: w tygodniu komputer bym używał do pracy generalnie w wordzie i excelu, potem internet, później może programowanie, zajmowałoby to mniej więcej 1,5 godziny. Później bym odpalił jakąś grę, ale te i tak by poszły na naweet kilkudziesięcioletnim komputerze. W weekendy i w czasie wolnym bym używał komputera praktycznie tylko do gier i internetu. Ale jakich gier? Cóż, póki co nie planuję kupować jakichś nowych, bardziej wymagających gier, głównie ze względu na: 1. brak czasu, 2. aktualny komputer mógłby efektywnie je lagować 3. budżet (wolę odłożyć na komputer to co mogę odłożyć na komputer, ażeby móc ewentualnie dołożyć do czegoś lepszego). Więc grałbym w to co mam aktualnie, czyli głównie Euro Truck Simulator 2, Minecraft, MOBY, czasem CS:GO, RTSy. Szczególnie zależy mi na tym, aby na co najmniej średnich ustawieniach graficznych poszedł mi w miarę płynnie ETS2, bo reszta chodzi w miarę nieźle nawet na bardziej budżetowych konstrukcjach. Do mniej więcej końca tego roku chciałbym umieścić w tym zestawie 1060, więc myślę, że jeśli kupiłbym zestaw w tym tygodniu, to pracowałbym na zintegrowanej grafice do +/- połowy grudnia. 

Jak doradzacie?

 

Za wszelką pomoc Bóg zapłać :)

Pozdrawiam :)

Opublikowano

Możesz działać na zintegrowanej. Do tych gier co podałeś powinna wystarczyć. Co do samego zestawu - jest ok. Jedynie płyta główna ma mało złączy audio, ale do zwykłych głośników wystarczy. Jakiego bardziej rozbudowanego audio i tak bym nie podłączał do Realtek'a.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

ja bym proponowal kupic za te 300 gtx'a 660 uzywke, na tej integrze w takim csgo napewno beda jakies spadki, moby ledwo taka uciagnie, a na 660 bedziesz latal jak chcesz.

Opublikowano

@up Też myślałem nad tą kartą, tylko nie jestem w 100% pewien co do zakupu. Mimo wszystko już nie są na gwarancji (większość), a mimo wszystko jest to trochę kupowanie przysłowiowego kota w worku... Ta się wydaje fajna: https://www.olx.pl/oferta/karta-graficzna-nvidia-geforce-gtx-660-gigabyte-windforce-oc-CID99-IDiywSt.html#6f95b86075 ewentualnie ta: https://www.olx.pl/oferta/msi-gtx-660-gaming-oc-2gb-CID99-IDizN49.html#6f95b86075

@topic mam, jak to ja, jeszcze parę pytań:

Co do zasilacza: pomyliłem się, zamiast M1 dałem L1. (planuję dać ten oto zasilacz: https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-m1-600w-80plus-spc117-720234/)Chodzi tu o modularne okablowanie. I właśnie do niego mam pytanie (wiem że dosyć proste ale jeśli chodzi o praktyczne, a nie tylko "wirtualne" składanie komputera, to jestem "newbie"): co jeśli nie używam wszystkich złącz, kilka jest wypiętych (bo zasilacz jest modularny)? Czy mimo to będzie stabilnie chodził? Tak samo w kwestii kabli np. do dysków: jeśli na kablu do zasilania dysków są 3 te "piny" (nie wiem jak to się fachowo nazywa, chyba "Power connector"), a w użyciu są tylko 2, to czy również wszystko powinno chodzić bez problemu?

Co do obudowy: w sumie czy jest większa różnica przy dwukomorowej budowie obudowy niż przy jednokomorowej? 2. Tego RG1 wziąłem trochę przykładowo, zastanawiam się jeszcze między Zalmanem Z3 i Gladiusem M25. Zalman ma dobre opinie (zazwyczaj) jeśli chodzi o obudowy w jego cenie, ale ogólnie podobno jakość jest tylko nieco ponad przeciętna. Ma niby grubsze blachy niż SPCty, ale nie wiem czy robi to większą różnicę. Między RG1 a M25 chyba bardziej polecany jest M25, ale z tego co widzę to RG1 jest bardziej opłacalny (dwukomorowa budowa + wg mnie nieco ładniejszy, chociaż to kwestia gustu).

@miszkurkam Tak na dobrą sprawę z głośników prawie w ogóle nie korzystam (no, może zacznę), a Fatalitki które mam to i tak słuchawki nie jakieś 7.1 za nie wiadomo ile złotych, więc myślę że na tej mobo spokojnie powinny dobrze działać.

Opublikowano

Właśnie taka jest funkcja zasilaczy modularnych - podpinasz jedynie te kable, które są Ci potrzebne. Co do złącz zasilacza - masz kabel SATA na którym masz kilka wtyków. Będziesz używał 2 dysków wiec użyjesz 2 wtyków a reszta będzie sobie po prostu wisiała :)

 

Co do obudowy - ten Zalman to s**t, weź RG1.

6770714055827651007269.jpeg
Opublikowano

@up Też myślałem nad tą kartą, tylko nie jestem w 100% pewien co do zakupu. Mimo wszystko już nie są na gwarancji (większość), a mimo wszystko jest to trochę kupowanie przysłowiowego kota w worku... Ta się wydaje fajna: https://www.olx.pl/oferta/karta-graficzna-nvidia-geforce-gtx-660-gigabyte-windforce-oc-CID99-IDiywSt.html#6f95b86075 ewentualnie ta: https://www.olx.pl/oferta/msi-gtx-660-gaming-oc-2gb-CID99-IDizN49.html#6f95b86075

@topic mam, jak to ja, jeszcze parę pytań:

Co do zasilacza: pomyliłem się, zamiast M1 dałem L1. (planuję dać ten oto zasilacz: https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-m1-600w-80plus-spc117-720234/)Chodzi tu o modularne okablowanie. I właśnie do niego mam pytanie (wiem że dosyć proste ale jeśli chodzi o praktyczne, a nie tylko "wirtualne" składanie komputera, to jestem "newbie"): co jeśli nie używam wszystkich złącz, kilka jest wypiętych (bo zasilacz jest modularny)? Czy mimo to będzie stabilnie chodził? Tak samo w kwestii kabli np. do dysków: jeśli na kablu do zasilania dysków są 3 te "piny" (nie wiem jak to się fachowo nazywa, chyba "Power connector"), a w użyciu są tylko 2, to czy również wszystko powinno chodzić bez problemu?

Co do obudowy: w sumie czy jest większa różnica przy dwukomorowej budowie obudowy niż przy jednokomorowej? 2. Tego RG1 wziąłem trochę przykładowo, zastanawiam się jeszcze między Zalmanem Z3 i Gladiusem M25. Zalman ma dobre opinie (zazwyczaj) jeśli chodzi o obudowy w jego cenie, ale ogólnie podobno jakość jest tylko nieco ponad przeciętna. Ma niby grubsze blachy niż SPCty, ale nie wiem czy robi to większą różnicę. Między RG1 a M25 chyba bardziej polecany jest M25, ale z tego co widzę to RG1 jest bardziej opłacalny (dwukomorowa budowa + wg mnie nieco ładniejszy, chociaż to kwestia gustu).

@miszkurkam Tak na dobrą sprawę z głośników prawie w ogóle nie korzystam (no, może zacznę), a Fatalitki które mam to i tak słuchawki nie jakieś 7.1 za nie wiadomo ile złotych, więc myślę że na tej mobo spokojnie powinny dobrze działać.

 

Możesz używać tyle złączy ile potrzebujesz tzn. masz kabel co ma 3 złącza np. SATA. No i podłączasz do nich 2 dyski, a jedno złącze pozostaje niewpięte. Oczywiście może być też tak, że 2 będą niewpięte, lub też wszystkie. "Wszystkie chwyty dozwolone".

 

Zalman'y to szajs. Plastik wszędzie. Z przodu, u góry. Nie warto brać. Jak już chcesz brać coś lepszego niż RG1, to M35. Sam mam i jest to obudowa mega jak na tą cenę.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...