Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[DL] Skrypt tworzący kopie zapasową bazy danych naszego serwera


PGS

Rekomendowane odpowiedzi

Specjalista
Opublikowano

Cześć! Zrobiłem skrypt, który robi kopię zapasową naszego serwera TeamSpeak. Ma możliwość też usuwania starych kopi sprzed 7 dni.

 

Instalacja: 

Otwieramy plik backup.sh

Musimy zmienić 3 pierwsze linijki kodu

TEAMSPEAK_PATH='/home/ts' #sciezka do katalogu z ts
BACKUP_PATH='/home/ts/kopie' #sciezka do katalogu w ktorym ma zapisywac kopie
DEL="true" #Usuwac stare kopie sprzed 7dni?

Następnie musimy dodać nasz skrypt do crontab'a. 

 

W tym celu otwieramy go używając

crontab -e

Na końcu pliku tak samo jak na zdjęciu dodajemy linijke

5075814779171881027607.png

 00 1 * * * %ścieżka_do_status.sh%/backup.sh 1> /dev/null
 

 

Gdzie zamiast %ścieżka_do_backup.sh% dajemy ścieżkę do naszego pliku backup.sh

 

Teraz zapisujemy używająć CTRL+O i zamykamy CTRL+X

 

 

Kopia zapasowa będzie wykonywać się codziennie.

Warto mieć takie kopie. Nie wiadomo kiedy ona nam się przyda.

 

 

 

Link do pobrania:

https://www.mediafire.com/?erxt3gia7e8np5t

Skan:

https://www.virustotal.com/en/file/155654c2abe1db68b05d72ec45fb56f226d1dff66b25a9761acf21b60ef749d9/analysis/1477916528/
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Bardzo przydatne, lecz dodałbym jeszcze jedną rzecz do tego, żeby hostowało tą kopie na jakimś hostingu lub mega.co ;)

+'sik dla ciebie.

Opublikowano

Ja co jakiś czas robię kopię na swój dysk i wiem, że nic nie stracę ale skrypt na pewno się przyda.

Desktop: ASRock Z77 Pro 3 | [email protected] (4.2Ghz OC) | ASUS GeForce GTX 970 Strix OC 4GB | Corsair Vengeance 4x4GB 1600Mhz

Notebook: Lenovo | Intel Lynx Point | [email protected] | GeForce 840M 2GB | 6GB RAM 1600Mhz

Mobile: Xiaomi Redmi Note 4X

 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Jest to bardzo prosty skrypt, który wymaga odrobiny wiedzy od użytkownika. Nic specjalnego, ale przydatne bo sam używam swojej wersji.

Opublikowano

Czy da radę robić kopię na dysk czy wszystko musi odbywać się po stronie serwera? 

Desktop: ASRock Z77 Pro 3 | [email protected] (4.2Ghz OC) | ASUS GeForce GTX 970 Strix OC 4GB | Corsair Vengeance 4x4GB 1600Mhz

Notebook: Lenovo | Intel Lynx Point | [email protected] | GeForce 840M 2GB | 6GB RAM 1600Mhz

Mobile: Xiaomi Redmi Note 4X

 

Specjalista
Opublikowano

Czy da radę robić kopię na dysk czy wszystko musi odbywać się po stronie serwera? 

 

Masz na myśli swój dysk fizyczny w komputerze?

Opublikowano

Fajny skrypt, polecam dla osób które mają małe obeznanie w linuxie/ubuntu :3

  • 4 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...