Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak wyłączyć kartę zintegrowaną w BIOSie?


snooppy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam! posiadam dosc starą płyte główną MSI A55m-P33 
niedawno kupiłem karte graficzną Gigabyte HD7850, karta w pełni sprawna lecz mój komputer jej nie czyta, chodzi bardziej o monitor gdyż po podłączeniu do slotu PCI-E monitor nic nie wyświetla, monitor jak i karta graficzna są w pełni sprawne, czytałem iż należy wyłączyc karte zintegrowaną w biosie i następnie włożyc karte dedykowaną! jakieś sugestie?
dodam że do slotu PCI-E nigdy nie była wkładana karta graficzna, może problem tkwi właśnie tam? 
Z GÓRY DZIĘKI

Zasilacz: Chieftec 450w 
 

Opublikowano

Nie wyłączasz jak nie masz opcji, jeśli masz to sobie wyłącz sam, wystarczy poszukać w biosie ustawienia jak jest. Wkładasz nową  kartę i podpinasz do monitora, powinna działać. 

 

Jeśli nie działa to albo zepsuta albo źle coś podłączyłeś. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Wejdź do biosu, poszukaj tam frazy IGC i zmień ją na PGE. Później podłączasz monitor do karty i już powinno działać.

Procesor: Intel Core i5-6400 3.3GHz (Turbo)   Karta graficzna: Gigabyte GTX 1060 6GB Windforce OC    Płyta główna:  MSI B150M Mortar

Zasilacz:  Antec VP 500    Dysk:  SSD 240GB + HDD 1TB    RA M:  4x4GB Kingston HyperX FURY 2133MHz CL14   Obudowa: SilentiumPC RG3

Mysz: Razer Viper Mini   Klawiatura: IBOX Aurora K-4   Monitor: iiyama XU2490HS-B1

Opublikowano

Tym sie tylko przełącza karty na główną w kompie tylko przy botowaniu komputera, w tym samym miejscu niżej ma jak wyk wyłączenie integry. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

czy jesli wyłącze w Menedżerze Urządzen zintegrowaną karte to powinno wszystko działać?

zapomnialem dodac ze jesli mam karte w slocie PCI-E to monitor nie chce sie wlączyc i mimo przełożenia kabla od monitora do integry nadal nie działa, dopiero po wyciągnięciu karty ze slotu wszystko wraca do normy

Opublikowano

czy jesli wyłącze w Menedżerze Urządzen zintegrowaną karte to powinno wszystko działać?

zapomnialem dodac ze jesli mam karte w slocie PCI-E to monitor nie chce sie wlączyc i mimo przełożenia kabla od monitora do integry nadal nie działa, dopiero po wyciągnięciu karty ze slotu wszystko wraca do normy

Grafa nie jest czasem uszkodzona?

 

Jak napisał Ktosiu.. po wpięciu zewnętrznej grafy powinna działać :)

 

Nic w tym Menadżerze nie tykaj bo to nic nie da w tej sprawie :)

Opublikowano

Zwykle trzeba najpierw zainstalować sterowniki do integry ( integra wpięta do monitora )  by instalować sterowniki  dedykowanej. Inaczej mogą się sie instalować. 

 

najprościej mieć dwa monitory ( np podpiąc się pod TV na dedyku przez HDMI i uaktywnić wyjście na grafice )

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

czy jesli wyłącze w Menedżerze Urządzen zintegrowaną karte to powinno wszystko działać?

zapomnialem dodac ze jesli mam karte w slocie PCI-E to monitor nie chce sie wlączyc i mimo przełożenia kabla od monitora do integry nadal nie działa, dopiero po wyciągnięciu karty ze slotu wszystko wraca do normy

 

Miałem identyczny problem. Gdy ustawiłem tak jak opisałem wyżej, to wszystko działało.

Procesor: Intel Core i5-6400 3.3GHz (Turbo)   Karta graficzna: Gigabyte GTX 1060 6GB Windforce OC    Płyta główna:  MSI B150M Mortar

Zasilacz:  Antec VP 500    Dysk:  SSD 240GB + HDD 1TB    RA M:  4x4GB Kingston HyperX FURY 2133MHz CL14   Obudowa: SilentiumPC RG3

Mysz: Razer Viper Mini   Klawiatura: IBOX Aurora K-4   Monitor: iiyama XU2490HS-B1

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...