Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Pisanie botów w PHP na serwery TeamSpeak 3 cz. 2 (Plik konfiguracyjny)


artur8889

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,


Najpierw chciałbym przeprosić za tak długą przerwę między poradnikami.


 


W tej części pokaże Wam jak zrobić plik konfiguracyjny do naszego bota.


 


 


Będzie nam potrzebne:


Podstawowa znajomość PHP


Pliki z poprzedniego poradnika: klilk


 


Zaczynajmy!


 


1. Najpierw w folderze z botem zróbmy plik config.php


2. Teraz otwórzmy plik core.php i na początku pliku dodajmy:



include 'config.php';

3. Otwórzmy plik config.php do edycji i wklejmy tam:



<?php
$config['host'] = 'host serwera';
$config['port'] = port serwera;
$config['queryPort'] = port query serwera;
$config['login'] = 'login query';
$config['password'] = 'hasło query';
$config['botName'] = 'nazwa bota';
$config['defaultChannel'] = id kanalu, na ktorym ma siedziec bot;
$config['interval'] = 1;
?>

4. Teraz edytujmy plik core.php. Zmieńmy linijkę odpowiedzialną za tworzenie nowego obiektu ts3admin na:



$tsAdmin = new ts3admin($config['host'], $config['queryPort']);

5. Następnie edytujmy funkcję odpowiedzialną za logowanie do serwera:



$tsAdmin->login($config['login'], $config['password']);

6. Teraz funkcja wybierająca serwer:



$tsAdmin->selectServer($config['port']);

7. Następnie linijka zmieniająca nazwę bota:



$tsAdmin->setName($config['botName']);

8. Teraz funkcja, która przenosi bota na odpowiedni kanał



$tsAdmin->clientMove($core['client_id'], $config['defaultChannel']);

9. No i na koniec zmieniamy funkcje, która opóźnia pętle bota:



sleep($config['interval']);

To by było na tyle. Teraz bot będzie używał danych podanych w pliku config.php.


W następnym poradniku powiem jak zrobić jakąś prostą funkcję :)


Jeżeli się podobało zostaw +


 


Cały kod: klik


Pozdrawiam, ArrMeeR

Opublikowano

Lepiej używać require zaumiast include, bo wymagamy tego pliku, bez niego skrypt nie zadziała.

Definuj konfigurację za pomocą funkcji define ponieważ są one stałymi a nie zmiennymi.

Dla czytelności kodu, za ',' powinna być spacja.

 

Please, jak czegoś uczysz, to rób to dobrze.

Opublikowano

Lepiej używać require zaumiast include, bo wymagamy tego pliku, bez niego skrypt nie zadziała.

Definuj konfigurację za pomocą funkcji define ponieważ są one stałymi a nie zmiennymi.

Dla czytelności kodu, za ',' powinna być spacja.

 

Please, jak czegoś uczysz, to rób to dobrze.

 

Tak, masz rację, require było by lepsze, zapomniałem w ogóle o nim :v

A szczerze to konfiguracje wolę definiować w zmiennych bo można zrobić ją bardziej czytelną.

Poprawiłem te spacje po przecinkach :)


Pozdrawiam, ArrMeeR

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...