Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Użytkownik zmieniający identyfikator


Kicknijmnie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Jestem lekko zielony w sprawach administracyjnych na TSie. Mam problem z pewnym facetem, który ma zmienne IP i po każdym banie zmienia sobie jeszcze te unikalne ID. Da się jakoś zablokować takiego osobnika na stałe?

9YbAX2Z.png
Opublikowano

Jeśli ma zmienne ip bądź wchodzi na vpn to nie jesteś w stanie go zbanować na zawsze. :-)

A da się go jakoś "wykrywać" za każdym razem jeśli wchodzi pod innymi nickami?

9YbAX2Z.png
Opublikowano

 

Jeśli ma zmienne ip bądź wchodzi na vpn to nie jesteś w stanie go zbanować na zawsze. :-)

A da się go jakoś "wykrywać" za każdym razem jeśli wchodzi pod innymi nickami?

 

 

Możesz zrobić na TeamSpeaku Anty VPN-a, który będzie wykrywał gdy będzie wchodzić na VPN. Jednak, jeśli ma zmienne ip w routerze no to nic z tym nie zrobisz.

Jednak dobra rada ode mnie dla Ciebie jest taka żebyś na niezarejestrowanym zablokował widoczność kanałów, pisanie oraz poke-owanie i po prostu go zlej. :-) 

Opublikowano

Można takiego delikwenta zablokować:

 

iptables -I INPUT -s 0.0.0.0/24 -p udp --dport 9987 -j DROP

 

Zamiast 0.0.0.0 należy wpisać ip delikwenta

 

(wycinajac klaster ip niestety to rozwiązanie nie jest idealne, ponieważ jeśli inny user będzie miał ip z tego samego klastra to nie wejdzie na serwer)

 

Lecz jeśli wchodzi na vpn to to rozwiązanie będzie dobre.

Opublikowano

Można takiego delikwenta zablokować:

 

iptables -I INPUT -s 0.0.0.0/24 -p udp --dport 9987 -j DROP

 

Zamiast 0.0.0.0 należy wpisać ip delikwenta

 

(wycinajac klaster ip niestety to rozwiązanie nie jest idealne, ponieważ jeśli inny user będzie miał ip z tego samego klastra to nie wejdzie na serwer)

 

Lecz jeśli wchodzi na vpn to to rozwiązanie będzie dobre.

 

Co z tego, że wpisze ip danej osoby, jeżeli ciągle je zmienia? :-) 

A jaką ma pewność, że dana osoba weszła kiedykolwiek na swoim ip? 

Zresztą może zmieniać ip poprzez restart routera, a niekoniecznie przez vpn-a.

Opublikowano

Jeśli masz serwer na VPS to:

 

  • Wytnij wszystkie zagraniczne kraje (zostaw Niemcy, Holandia, Włochy - kraje z których najczęściej do Ciebie ludzie wchodzą).
  • Sprawdź z jakiego usługodawcy korzysta ten delikwent i zablokuj cały klaster/blok adresów jego usługodawcy

 

Co z tego, że wpisze ip danej osoby, jeżeli ciągle je zmienia? :-) 

A jaką ma pewność, że dana osoba weszła kiedykolwiek na swoim ip? 

Zresztą może zmieniać ip poprzez restart rutera, a niekoniecznie przez vpn-a.

 

 

Restart routera nie pomoże przy zmianie głównej adresacji / IP'ków które są przydzielane w twojej strefie.

Opublikowano

 

Można takiego delikwenta zablokować:

 

iptables -I INPUT -s 0.0.0.0/24 -p udp --dport 9987 -j DROP

 

Zamiast 0.0.0.0 należy wpisać ip delikwenta

 

(wycinajac klaster ip niestety to rozwiązanie nie jest idealne, ponieważ jeśli inny user będzie miał ip z tego samego klastra to nie wejdzie na serwer)

 

Lecz jeśli wchodzi na vpn to to rozwiązanie będzie dobre.

Co z tego, że wpisze ip danej osoby, jeżeli ciągle je zmienia? :-)

A jaką ma pewność, że dana osoba weszła kiedykolwiek na swoim ip?

Zresztą może zmieniać ip poprzez restart rutera, a niekoniecznie przez vpn-a.

Widać w ogóle nie ogarniasz IPTABLES owa reguła wycina całą klasę IP wiec typowi zmienne ip nic nie da, a jeśli na vpn to tez wytnie.

Opublikowano

Dalej uważam, że najlepszą opcją byłoby po prostu zablokowanie niezarejestrowanym danych opcji co napisałam wyżej. :-)

Nie stwarza to wielu problemów, a ułatwia prowadzenie TeamSpea-a. Sama stosuję ową metodę u siebie i spisuję się w 100%. 

Opublikowano

Dalej uważam, że najlepszą opcją byłoby po prostu zablokowanie niezarejestrowanym danych opcji co napisałam wyżej. :-)

Nie stwarza to wielu problemów, a ułatwia prowadzenie TeamSpea-a. Sama stosuję ową metodę u siebie i spisuję się w 100%. 

Koledze raczej chodzi o całkowite wyeliminowanie takich delikwentów.

Opublikowano

Dalej uważam, że najlepszą opcją byłoby po prostu zablokowanie niezarejestrowanym danych opcji co napisałam wyżej. :-)

Nie stwarza to wielu problemów, a ułatwia prowadzenie TeamSpea-a. Sama stosuję ową metodę u siebie i spisuję się w 100%. 

 

Sam tak robię bo to jest najlepszy sposób bo co by nie zrobił to i tak nic nie napisze ani nie zapuka do nikogo :D

Specjalista
Opublikowano

Jak zmienia IP tak szybko to raczej używa VPN. Na forum jest kilka anty-vpn. W necie jeszcze więcej. Także spokojnie te darmowe vpn wytniesz w iptables. To powinno pomóc.

Jak coś to napisz do mnie podeśle ci jednego anty-vpn na iptables

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...