Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Problem z połączeniem na dany serwer (Klient 3.1)


`Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, chciałem się zwrócić z problemem do tych osób które coś wiedzą o kliencie TeamSpeak3. Może już przejdę do sedna sprawy.
Już od 2 Miesięcy posiadam wersje Beta 3.1, wszystko jest dobrze, ale jeśli chce wejść na jakiś ts typu zagra****o.pl, t*3-*o.pl, wyskakuje mi na czacie takie coś: "<21:14:26> Failed to resolve hostname 't*3-g*.pl' ". Wie ktoś jak rozwiązać ten problem? Od razu mówię, że nie chcę powracać do wcześniejszej wersji TeamSpeak. :)

Specjalista
Opublikowano

No nie chce ci wyszukać domeny. A zoabcz czy działają ci strony internetowy pod tymi adresami "zagra****o.pl, t*3-*o.pl" - chodzi, że w przeglądarce czy strona działa.

Mozliwe, że w nowej wersji wprowadzili jakies nowe konfiguracje domen dla serwerów :|

Opublikowano

Używasz wersji beta więc raczej powinieneś być przygotowany że będą tam błędy, cofnij wersje clienta i tyle.

Opublikowano

No nie chce ci wyszukać domeny. A zoabcz czy działają ci strony internetowy pod tymi adresami "zagra****o.pl, t*3-*o.pl" - chodzi, że w przeglądarce czy strona działa.

Mozliwe, że w nowej wersji wprowadzili jakies nowe konfiguracje domen dla serwerów :|

Tak, działają mi strony www :)

 

Opublikowano

Widzę że koledzy powyżej za dużo nie wiedza o tej wersji klienta.

teamspeak wprowadza nowy sposób pozyskiwania adresów serwerów ze względu na aplikacje mobilne.

Jeżeli na dany serwer ts3 ustawiona jest domena na tsdns, to w konfiguracji domeny trzeba dodać rekord srv na tcp danego dns-a, srv w ts3 jest teraz priorytetem  więc, jeżeli dany serwer ts3 ma domenę, ale ustawiona jest ona na serwer tsdns to bez rekordu srv klient nie pobierze adresu serwera ts3.

 a jak to opisuje sam teamspeak.com:

"the client no longer queries TSDNS on its own, unless it gets told the location of where to contact the TSDNS server using SRV records. This was changed in 3.1.0 and is also noted in the changelog.

You'd have to create the following DNS record
_tsdns._tcp.example.com 86400 IN SRV 5 100 41144 example.com


in other words you need to have an SRV record on your main domain (not a subdomain) that points to the TSDNS server address. Please note that the target must be an FQDN that has an A record.

If the client finds such an SRV record it will contact the specified TSDNS server. If there is no SRV record, TSDNS will not be used."

Opublikowano

Widzę że koledzy powyżej za dużo nie wiedza o tej wersji klienta.

 

teamspeak wprowadza nowy sposób pozyskiwania adresów serwerów ze względu na aplikacje mobilne.

 

Jeżeli na dany serwer ts3 ustawiona jest domena na tsdns, to w konfiguracji domeny trzeba dodać rekord srv na tcp danego dns-a, srv w ts3 jest teraz priorytetem  więc, jeżeli dany serwer ts3 ma domenę, ale ustawiona jest ona na serwer tsdns to bez rekordu srv klient nie pobierze adresu serwera ts3.

 

 a jak to opisuje sam teamspeak.com:

 

"the client no longer queries TSDNS on its own, unless it gets told the location of where to contact the TSDNS server using SRV records. This was changed in 3.1.0 and is also noted in the changelog.

 

You'd have to create the following DNS record

_tsdns._tcp.example.com 86400 IN SRV 5 100 41144 example.com

 

 

in other words you need to have an SRV record on your main domain (not a subdomain) that points to the TSDNS server address. Please note that the target must be an FQDN that has an A record.

 

If the client finds such an SRV record it will contact the specified TSDNS server. If there is no SRV record, TSDNS will not be used."

Okej, już ogarniam, w czym problem. :D

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...