Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak zmniejszyć wydajność minecrafta?


Ziela

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak jak w temacie. Minecraft zżera mi 30% wydajności procesora, macie jakieś pomysły jak to zmniejszyć? 

Opublikowano

Otwierasz drzewo procesów i bierzesz proces, który się nazywa "javaw" czy jakoś tak, następnie zmniejszasz jego priorytet na niski.

Jeżeli masz dwie javaw to musisz tą, która mniej zżera wyłączyć;)

Opublikowano

@554461402688252517908.png Marichcje

 

Niestety prawie nic nie pomogło :/

 

@RaZH

 

Procesor: i5 4590

Karta graficzna: GeForce GTX 970

Gram na modach i ustawienia mam takie:

https://scr.hu/zWaN0O

https://scr.hu/rVBWzw

https://scr.hu/X7YDl6

https://scr.hu/NG8wgj

https://scr.hu/RMJlAW

https://scr.hu/RMJlAN

 

Nie chce by ta gra za przeproszeniem wyglądała jak gówno. Może mam coś włączone w ustawieniach co zżera wydajność a tak naprawdę z tego w ogóle nie korzystam albo mało daje efektu? 

Opublikowano

Ja gram na najmniejszych renderach i bardzo pomaga, a nie jest tak źle.  

Polecam wyłączyć słońce, chmury etc, wyłączyć animacje (all:off), zaznaczyć smooth fps. Tych rzeczy jestem pewna, w resztę nie integruję ;)

Opublikowano

Zmień priorytet na niski, ogranicz ilość modów jeśli takowe są i zmień ustawienia graficzne na jak najgorsze. Ilość pamięci ram nie ma znaczenia, wystarczy 1gb.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...