Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czy ten zestaw będzie wystarczający do YT i streamowania?


Yogi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Złożyłem taki komputer i zakupiłem wszystkie części jak myślicie spokjnie wystarczy na YT i Stream Live ? Pod większość gierek.

 

 

Procesor: Intel Core i7-6700K | 4.0GHz | 4.2GHz TurboBoost

Płyta Główna: Gigabyte GA-Z170-Gaming K3

Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 GAMING 6GB  DDR5

Zasilacz: SilentiumPC Vero 600W L1

RAM: GEIL Pristine Series 2400 Mhz 16GB (2x8GB)

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG1W Pure Black

Dysk Twardy: SSD 120GB 

Chłodzenie: SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

 

 

Dzięki za odpowiedź.

Opublikowano

sam zestaw ok, ale nie zakladaj miliona tematow, w szczegolnosci jak to samo juz napisales w tamtym, close to ktos.

 

OK dzięki. Tutaj akurat napisałem co kupiłem :) a nie co chcę kupić ale dziękuje za komentarz.

Ile mogę FPS  wyciągnąć na takiej specyfikacji ? Przychodzi dopiero mi wszystko w poniedziałek i chciałem już sobie przygotować gry do kupienia aby można było streamować :)

 

PS: Zna ktoś dobry tutorial jak złożyć bezpiecznie komputer, jak jest najlepiej nakładać pastę na procesor, czy najpierw zakładać podzespoły do płyty czy lepiej najlepiej przytwierdzić samą płytę do obudowy a później resztę rzeczy.

Opublikowano

 

sam zestaw ok, ale nie zakladaj miliona tematow, w szczegolnosci jak to samo juz napisales w tamtym, close to ktos.

 

OK dzięki. Tutaj akurat napisałem co kupiłem :) a nie co chcę kupić ale dziękuje za komentarz.

Ile mogę FPS  wyciągnąć na takiej specyfikacji ? Przychodzi dopiero mi wszystko w poniedziałek i chciałem już sobie przygotować gry do kupienia aby można było streamować :)

 

PS: Zna ktoś dobry tutorial jak złożyć bezpiecznie komputer, jak jest najlepiej nakładać pastę na procesor, czy najpierw zakładać podzespoły do płyty czy lepiej najlepiej przytwierdzić samą płytę do obudowy a później resztę rzeczy.

 

 

Skąd mamy wiedzieć ile FPS'ów będziesz miał?

 

A co jest w tym trudnego. Jak nie wiesz co i jak to jest masa tutoriali na YT. Każdy jest dobry.

 

Ja nakładam ziarnko grochu, choć można też na krzyż.

 

Najpierw wkładasz proca do płyty i zakładasz chłodzenie, a potem ją wkładasz do obudowy. Następnie mocujesz kartę.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

 

 

sam zestaw ok, ale nie zakladaj miliona tematow, w szczegolnosci jak to samo juz napisales w tamtym, close to ktos.

 

OK dzięki. Tutaj akurat napisałem co kupiłem :) a nie co chcę kupić ale dziękuje za komentarz.

Ile mogę FPS  wyciągnąć na takiej specyfikacji ? Przychodzi dopiero mi wszystko w poniedziałek i chciałem już sobie przygotować gry do kupienia aby można było streamować :)

 

PS: Zna ktoś dobry tutorial jak złożyć bezpiecznie komputer, jak jest najlepiej nakładać pastę na procesor, czy najpierw zakładać podzespoły do płyty czy lepiej najlepiej przytwierdzić samą płytę do obudowy a później resztę rzeczy.

 

 

Skąd mamy wiedzieć ile FPS'ów będziesz miał?

 

A co jest w tym trudnego. Jak nie wiesz co i jak to jest masa tutoriali na YT. Każdy jest dobry.

 

Ja nakładam ziarnko grochu, choć można też na krzyż.

 

Najpierw wkładasz proca do płyty i zakładasz chłodzenie, a potem ją wkładasz do obudowy. Następnie mocujesz kartę.

 

 

 

Po prostu myślałem że macie jakiś tutorial który można spokojnie polecić gdzie jest wszystko ładnie wytłumaczone.

Dziękuje też słyszałem o tej metodzie na krzyż. A jak za dużo pasty się nałoży to nic się nie stanie czy lepiej mniej a później dołożyć ?

A powiedz mi lepiej zrobić tak że wkładamy zasilacz przed płytą czy to niema większego znaczenia ? 

 

Płytę główną jak oceniacie ? W miarę solidna do podkręcania ? 

Opublikowano

sama plytka jest ok, ogolnie 4.5ghz normalnie powinienes zaliczyc, ale wiadomo, niektorym sie trafiaja gorsze egzepmlarze.

lipton z kanalu moreletv ladnie wytlumaczyl, masz tu link;

https://www.youtube.com/watch?v=AzGHFJcz2pw

 

Dzięki właśnie o to mi chodziło. Jedynym minusem tej płyty głównej zobaczyłem że niema możliwości podłączenia tego geforca pod SLI ale zgapiłem się trochę :) trudno później wymieni się na jakaś ładniejszą i sprawdzi wszystkie parametry :) 

Opublikowano

 

sama plytka jest ok, ogolnie 4.5ghz normalnie powinienes zaliczyc, ale wiadomo, niektorym sie trafiaja gorsze egzepmlarze.

lipton z kanalu moreletv ladnie wytlumaczyl, masz tu link;

https://www.youtube.com/watch?v=AzGHFJcz2pw

 

Dzięki właśnie o to mi chodziło. Jedynym minusem tej płyty głównej zobaczyłem że niema możliwości podłączenia tego geforca pod SLI ale zgapiłem się trochę :) trudno później wymieni się na jakaś ładniejszą i sprawdzi wszystkie parametry :)

 

 

I tak byś miał z tym problemy, bo GTX 1060 oficjalnie nie wpiera SLI. Nieoficjalnie da się zrobić coś podobnego do SLI, ale jest to rozwiązanie tylko na chwilę.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

 

 

sama plytka jest ok, ogolnie 4.5ghz normalnie powinienes zaliczyc, ale wiadomo, niektorym sie trafiaja gorsze egzepmlarze.

lipton z kanalu moreletv ladnie wytlumaczyl, masz tu link;

https://www.youtube.com/watch?v=AzGHFJcz2pw

Dzięki właśnie o to mi chodziło. Jedynym minusem tej płyty głównej zobaczyłem że niema możliwości podłączenia tego geforca pod SLI ale zgapiłem się trochę :) trudno później wymieni się na jakaś ładniejszą i sprawdzi wszystkie parametry :)

I tak byś miał z tym problemy, bo GTX 1060 oficjalnie nie wpiera SLI. Nieoficjalnie da się zrobić coś podobnego do SLI, ale jest to rozwiązanie tylko na chwilę.

Aha to w sumie nie świadomie nie zrobiłem błędu :) ok dzięki. +

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...