Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Modernizacja starego sprzętu zasilacz oraz obudowa


Masterczulki12

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, chciałbym wymienić "bombę" która siedzi w moim komputerze, na firmowy zasilacz.
Za 6 miesiące będę wymieniał kartę graficzną(jakiegoś GTX 8Gb), płytę główną oraz procesor(intel i5/i7) na nowy, więc zasilacz musi mieć wystarczająco mocy(+ ewentualne OC karty/procesora).

 

Zestaw na dzień dzisiejszy:

Zasilacz:                                                MODECOM 520W Logic
Karta graficzna:                                     VTX 3D Radeon HD 7850 1Gb

Płyta główna:                                         Asus M5A78L
Chłodzenie(procesor):                           SilentiumPC Fortis 2 XE 1226
Dysk HDD:                                             Seagate  1TB ST1000DM003
Dysk  SSD(dzisiaj, tzn. 17.08.2016 zamawiam):Plextor 128GB M6S+
Procesor:                                               AMD 965 BE 

Ram:                                                      4Gb Patriot  1600Mhz+4Gb 1333Mhz

Planuje po zakupie zasilacza zrobić OC procesora na ok. 4.0 Ghz.
Zasilacze które mnie zainteresowały to:

 

-SilentiumPC Vero L1 600W 

-SilentiumPC Deus M1 650W

-be quiet! System Power 8 600W

Proszę o opinie oraz własne propozycję związane z zasilaczem(cena max 300zł). 
-------------------------------------------------------------

Kolejną kwestią jest obudowa.
Posiadam obudowę firmy tracer, która nie jest wystarczająco szeroka na chłodzenie.
Poszukuję taniej( MAX 300zł) obudowy która będzie miała min. 22cm szerokości (obecna obudowa ma 17,5cm i wystaje chłodzenie ok. 2cm).
Obudowa może być używana.

Z góry dziękuje i pozdrawiam!
 

 

 

Opublikowano

Napisałem budżet na zasilacz, jest to 300zł.
Buda jak najbardziej na plus, tylko nie chce wydawać prawie 350zł, chyba mnie rozumiesz :)
Ewentualnie jak nie znajdę dzisiaj nic ciekawszego z bud, to zamówię Tą co podałeś.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...