Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Podręcanie procesora + modernizacja za 1,5k


Chomik22

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Jaki posiadasz budżet na kupno? - 1500 - 2000 zł

Kiedy zamierzasz kupić zestaw? (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat) - 3 tygodnie

Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora? - https://zapodaj.net/be39e075e35f3.png.html ; monitor 1920x1080 LG Flatron D2342

Do czego ma służyć komputer? - Najnowsze gry typu wiedźmin 3

Czy w koszyku ma się znajdować monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)? - nic z wymienionych, słuchawki kupię we własnym zakresie

Czy do zestawu ma być dołączony system operacyjny? - nie

Czy zamierzasz podkręcać podzespoły? - Tak, obecny procesor.

Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu? Sprawa wygląda tak, podobno z mojego obecnego procka można jeszcze sporo wycisnąć, odpowiednio go podkręcając. Pozwoli mi to zaoszczędzić trochę pieniędzy. Jeżeli chodzi o podkręcanie oczywiście nie będę robił tego sam, gdyż nie mam o tym bladego pojęcia - odezwę się do ludzi w mojej okolicy którzy się na tym znają. Z obecnego zestawu planuję zostawić tylko napęd, procek i obudowę. A w nowym chciałbym dodatkowo dysk ssd i kartę dźwiękową w przyzwoitej cenie (do 200zł, słucham dużo muzyki). I teraz pytanie czy takie kombinowanie ma sens, czy lepiej odłożyć więcej $ i kupić cały nowy zestaw w późniejszym czasie?

Opublikowano

Ale co chcesz osiagnac? Mozna zrobic upgrade tego kompa albo taki umiarkowany pod ten proceosor, albo za cale pieniadze (chodzi mi glownie o karte graficzna), ale jesli potem nie wymienisz platformy (jakas i5 skylake by sie przydla) to nie ma sensu do tego procesora pchac np gtx 1060. To jak? 

steam: /awesomeplayer1337

Opublikowano

https://www.morele.net/inventory/info/qI2Etv/

+ do tego karta dzwiekowa, np. pd or w/e

pytaniem tez jest czy masz chlodzenie, a jak nie to czy twoja buda je pomiesci, bo w mozna dodac tutaj fortisa 3, nizej sie nie oplaca.

Zestaw kupuje za 3 tygodnie więc w sumie mógłby wrócić za 2 i zrobić nowy temat. Obudowa by mu się jednak przydała bo to typowy chiński blaszak, ramy które mu dałeś mają 1600Mhz a płyta główna max 1333Mhz, ale pewnie zmiana na 1333Mhz ramy nie wpłyną na budżet, ale on jest trochę ciasny więc można zbić.

Opublikowano

 

https://www.morele.net/inventory/info/qI2Etv/

+ do tego karta dzwiekowa, np. pd or w/e

pytaniem tez jest czy masz chlodzenie, a jak nie to czy twoja buda je pomiesci, bo w mozna dodac tutaj fortisa 3, nizej sie nie oplaca.

Zestaw kupuje za 3 tygodnie więc w sumie mógłby wrócić za 2 i zrobić nowy temat. Obudowa by mu się jednak przydała bo to typowy chiński blaszak, ramy które mu dałeś mają 1600Mhz a płyta główna max 1333Mhz, ale pewnie zmiana na 1333Mhz ramy nie wpłyną na budżet, ale on jest trochę ciasny więc można zbić.

 

wiem ze 1333, ale nie chcialo mi sie szukac a ceny nie roznia sie praktycznie wgle, a ja tam nawet nie widze na tym screenie obudowy, wiec skad przypuszczenie ze chinski blaszak, chyba ze slepy jestem.

Opublikowano

Okey, może faktycznie trochę pośpieszyłem się z tematem. Powiedźcie mi jeszcze tylko jedno czy mój obecny procesor po podkręceniu i dołożeniu konkretnego chłodzenia (bo takowe też by się przydało) nie ograniczał by możliwości karty graficznej takiej jak np. gtx 960 czy podanego w zestawie wyżej radeona?

Opublikowano

Okey, może faktycznie trochę pośpieszyłem się z tematem. Powiedźcie mi jeszcze tylko jedno czy mój obecny procesor po podkręceniu i dołożeniu konkretnego chłodzenia (bo takowe też by się przydało) nie ograniczał by możliwości karty graficznej takiej jak np. gtx 960 czy podanego w zestawie wyżej radeona?

ani troche.

Opublikowano

Wielkie dzięki panowie, w sumie temat do zamknięcia. Jakbym miał jeszcze jakieś wątpliwości odezwę się za kilka tygodni.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...