Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak prawidłowo wykonywać celne strzały z dystansu?


MrHituPlay

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zależy od tego, w jakiej jesteś pozycji. Jeśli Twój piłkarz wbiega z prawej strony boiska, to strzelasz przy prawym słupku, najlepiej finezyjnym. Natomiast przy lewym, to na prawy. Jeśli z ćwiartki boiska, to bez finezji w środek, nie ważne z jakiej części boiska.

 

Opublikowano

Zależy od tego, w jakiej jesteś pozycji. Jeśli Twój piłkarz wbiega z prawej strony boiska, to strzelasz przy prawym słupku, najlepiej finezyjnym. Natomiast przy lewym, to na prawy. Jeśli z ćwiartki boiska, to bez finezji w środek, nie ważne z jakiej części boiska.

Na mój czy bramkarza? :P

Bo jak z prawej na prawy, to na krótszy chyba nie? :D

Opublikowano

Zależy od tego, w jakiej jesteś pozycji. Jeśli Twój piłkarz wbiega z prawej strony boiska, to strzelasz przy prawym słupku, najlepiej finezyjnym. Natomiast przy lewym, to na prawy. Jeśli z ćwiartki boiska, to bez finezji w środek, nie ważne z jakiej części boiska.

Wytłumacz z to dokładniej. Ciękżo jest zrozumieć twoją wypowiedź. Gdzie są te ćwiartki a te prawa storna boiska czy lewa to chodzi o rozegranie przy prawym/lewym rogu pola karnego? Tak jak się dośrodkowuje rzuty rożne?

8902314106109971000808.jpeg
Opublikowano

 

Zależy od tego, w jakiej jesteś pozycji. Jeśli Twój piłkarz wbiega z prawej strony boiska, to strzelasz przy prawym słupku, najlepiej finezyjnym. Natomiast przy lewym, to na prawy. Jeśli z ćwiartki boiska, to bez finezji w środek, nie ważne z jakiej części boiska.

Wytłumacz z to dokładniej. Ciękżo jest zrozumieć twoją wypowiedź. Gdzie są te ćwiartki a te prawa storna boiska czy lewa to chodzi o rozegranie przy prawym/lewym rogu pola karnego? Tak jak się dośrodkowuje rzuty rożne?

 

Wytłumaczę. Na podstawie obrazka. Z góry przepraszam za obrazki, ale nie są moje, ja tylko edytowałem grafikę.

@MrHituPlay

 

4176414702482971400217.jpeg

 

Żółta linia oznacza ćwiartkę całego boiska - czyli połowę połowy.

Prawa strona boiska

Piłkarz prawonożny: wybiega z prawej strony boiska, więc ustaw go tak, aby miał okazję do oddania strzału prawą nogą. Wtedy celuj dosłownie centymetr na prawą stronę prawego słupka i uderz i jeśli jesteś w ćwiartce boiska i bliżej bramki, strzel finezyjnym, natomiast jeśli jesteś za - strzelaj bez finezji dwa centymetry na lewo/prawo od bramki (jak wolisz).

Piłkarz lewonożny: wybiega z prawej strony boiska, ustawiasz go tak, aby miał okazję do oddania strzału lewą nogą. Wtedy celuj dosłownie centymetr w prawo obok lewego słupka, ale do wewnątrz bramki i jeśli jesteś w polu ćwiartki boiska, strzelaj finezją. Jeśli jesteś przed żółtą linią - strzelaj dwa centymetry w lewo/prawo od środka bramki.

Środek boiska

Piłkarz prawonożny: ustaw się nim, aby miał okazję do oddania gola prawą nogą. Jeśli jest za żółtą linią, uderz finezyjnym strzałem w tą część bramki (zaznaczona na czerwono):

5484214702506741400217.jpeg

Jeśli znajdujesz się za nią, to strzel w to samo miejsce, ale bez finezji.

Piłkarz lewonożny: ustaw się nim tak samo jak prawonożnym, tylko na lewą nogę. I strzelaj w identyczny sposób, ale tylko w lewy czerwony prostokąt, bo w prawy się nie uda, a przynajmniej nie powinno.

Lewa strona boiska

Piłkarz prawonożny: ustawiasz się nim, aby mógł oddać strzał prawą nogą. Celujesz centymetr na prawo od prawego słupka i strzelasz. Standardowo - jeśli jesteś za żółtą linią - finezją, natomiast jak jesteś przed, to zwykły strzał.

Piłkarz lewonożny: to samo co u góry, tylko, żeby na lewą nogę. Staraj się nie uderzać finezją, tylko zwykły, siłowy strzał. Łatwiej wpadnie. 

 

Wybacz, że tak długo, ale to jest praktycznie poradnik. :)

 

Opublikowano

 

 

Zależy od tego, w jakiej jesteś pozycji. Jeśli Twój piłkarz wbiega z prawej strony boiska, to strzelasz przy prawym słupku, najlepiej finezyjnym. Natomiast przy lewym, to na prawy. Jeśli z ćwiartki boiska, to bez finezji w środek, nie ważne z jakiej części boiska.

Wytłumacz z to dokładniej. Ciękżo jest zrozumieć twoją wypowiedź. Gdzie są te ćwiartki a te prawa storna boiska czy lewa to chodzi o rozegranie przy prawym/lewym rogu pola karnego? Tak jak się dośrodkowuje rzuty rożne?

 

Wytłumaczę. Na podstawie obrazka. Z góry przepraszam za obrazki, ale nie są moje, ja tylko edytowałem grafikę.

@MrHituPlay

 

4176414702482971400217.jpeg

 

Żółta linia oznacza ćwiartkę całego boiska - czyli połowę połowy.

Prawa strona boiska

Piłkarz prawonożny: wybiega z prawej strony boiska, więc ustaw go tak, aby miał okazję do oddania strzału prawą nogą. Wtedy celuj dosłownie centymetr na prawą stronę prawego słupka i uderz i jeśli jesteś w ćwiartce boiska i bliżej bramki, strzel finezyjnym, natomiast jeśli jesteś za - strzelaj bez finezji dwa centymetry na lewo/prawo od bramki (jak wolisz).

Piłkarz lewonożny: wybiega z prawej strony boiska, ustawiasz go tak, aby miał okazję do oddania strzału lewą nogą. Wtedy celuj dosłownie centymetr w prawo obok lewego słupka, ale do wewnątrz bramki i jeśli jesteś w polu ćwiartki boiska, strzelaj finezją. Jeśli jesteś przed żółtą linią - strzelaj dwa centymetry w lewo/prawo od środka bramki.

Środek boiska

Piłkarz prawonożny: ustaw się nim, aby miał okazję do oddania gola prawą nogą. Jeśli jest za żółtą linią, uderz finezyjnym strzałem w tą część bramki (zaznaczona na czerwono):

5484214702506741400217.jpeg

Jeśli znajdujesz się za nią, to strzel w to samo miejsce, ale bez finezji.

Piłkarz lewonożny: ustaw się nim tak samo jak prawonożnym, tylko na lewą nogę. I strzelaj w identyczny sposób, ale tylko w lewy czerwony prostokąt, bo w prawy się nie uda, a przynajmniej nie powinno.

Lewa strona boiska

Piłkarz prawonożny: ustawiasz się nim, aby mógł oddać strzał prawą nogą. Celujesz centymetr na prawo od prawego słupka i strzelasz. Standardowo - jeśli jesteś za żółtą linią - finezją, natomiast jak jesteś przed, to zwykły strzał.

Piłkarz lewonożny: to samo co u góry, tylko, żeby na lewą nogę. Staraj się nie uderzać finezją, tylko zwykły, siłowy strzał. Łatwiej wpadnie. 

 

Wybacz, że tak długo, ale to jest praktycznie poradnik. :)

 

Dzięki.

Opublikowano

Najłatwiej się strzela, gdy murawę masz ustawioną na dużą kratę, wtedy te 2 "pasy" od pola karnego to wskaźnik z jakiej odległości możesz zrobić realne zagrożenie bramki.
Ja zazwyczaj przy strzałach z dystansu celuję na daleki słupek.

Opublikowano

Ale jak mam ustawić napastnika, żeby prawą nogą strzelał? Napastnik zawsze strzela prawą nogą jak się strzela w prawą stronę?

8902314106109971000808.jpeg
Opublikowano

Ale jak mam ustawić napastnika, żeby prawą nogą strzelał? Napastnik zawsze strzela prawą nogą jak się strzela w prawą stronę?

Tak, aby piłkę miał przy prawej nodze.

 

Opublikowano

 

Ale jak mam ustawić napastnika, żeby prawą nogą strzelał? Napastnik zawsze strzela prawą nogą jak się strzela w prawą stronę?

Tak, aby piłkę miał przy prawej nodze.

 

Ale jak to zrobić?

8902314106109971000808.jpeg
Opublikowano

 

 

Ale jak mam ustawić napastnika, żeby prawą nogą strzelał? Napastnik zawsze strzela prawą nogą jak się strzela w prawą stronę?

Tak, aby piłkę miał przy prawej nodze.

 

Ale jak to zrobić?

 

Ciężko mi to wytłumaczyć, musisz kursorem/gałką pójść leciutko w prawo, aby sobie piłkę przełożył na prawą nogę.

 

Opublikowano

 

 

 

Ale jak mam ustawić napastnika, żeby prawą nogą strzelał? Napastnik zawsze strzela prawą nogą jak się strzela w prawą stronę?

Tak, aby piłkę miał przy prawej nodze.

 

Ale jak to zrobić?

 

Ciężko mi to wytłumaczyć, musisz kursorem/gałką pójść leciutko w prawo, aby sobie piłkę przełożył na prawą nogę.

 

Na jakim ustawieniach na klawiaturze gra Ci się najlepiej? Bo na tych co gram nie  mogę używać ruletki i ciężko będzie mi z przełożeniem tej piłki.

8902314106109971000808.jpeg
Opublikowano

 

 

 

 

Ale jak mam ustawić napastnika, żeby prawą nogą strzelał? Napastnik zawsze strzela prawą nogą jak się strzela w prawą stronę?

Tak, aby piłkę miał przy prawej nodze.

 

Ale jak to zrobić?

 

Ciężko mi to wytłumaczyć, musisz kursorem/gałką pójść leciutko w prawo, aby sobie piłkę przełożył na prawą nogę.

 

Na jakim ustawieniach na klawiaturze gra Ci się najlepiej? Bo na tych co gram nie  mogę używać ruletki i ciężko będzie mi z przełożeniem tej piłki.

Klawiatura + myszka. :) Nie doradzę Ci w tym, ponieważ zawsze grałem klawiatura i myszka, dzięki czemu miałem kursor, wystarczyło, że myszkę pociągnąłem do góry w ukos na prawo i strzał z prawej nogi był gotowy. 

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...