Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czy można dodać pamięć ram serwerowi?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

więcej ramu nie zagwarantuje szybszej pracy serwera. Dzięki niemu więcej graczy, potworków oraz rzeczy będzie mogło się dziać i nie wywali błędu OutOfMemory. Od tego czy "szybciej" będzie działać serwer zależy to jaki jest procesor i dysk.

Opublikowano

Otwórz plik start.bat (ten którym uruchamiasz serwer). Otwórz go edytowem tekstowym, i zmień 512M na np. 1024M (1GB RAM)

Ja na swoim testowym serwerze mam ustawione 1GB RAM: (poszukaj tej linijki)

java -Xms1024M -Xmx1024M

Jak chcesz więcej, to sobie ustaw np tak:

java -Xms2048M -Xmx2048M 

Zmieniaj liczby w linijce -Xms1024M -Xmx1024M

na np. -Xms2048M -Xmx2048M

 

512M = 0.5 GB RAM

1024M = 1GB RAM

2048M = 2GB RAM

3040M = 3GB RAM Itd. :D

@echo off
java -Xms2048M -Xmx2048M -XX:MaxPermSize=128M -jar spigot-1.7.10-1.8-R0.1-1656.jar
pause

Po prostu, plik z 2gb ram powinien wygladac tak:

 

 

A i uważaj! Jeśli dodasz tyle RAMu ile ma twój komputer, lub więcej - serwer nie będzie działał !

W moim przypadku mam 6GB RAM, a na serwer dałem 1 ;)

Grands Gerther Givenchex

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

 

 

więcej ramu nie zagwarantuje szybszej pracy serwera.

Jeśli ma aktualnie ma tyle ramu, że mu laguje, jeśli da więcej to odczuje różnice. :)

 

nie odczuje, chyba że te lagi wynikają z braku ramu, ale głównym ogranicznikiem wydajności mc i wydajność procesora na jednym rdzeniu.

 

 

Otwórz plik start.bat (ten którym uruchamiasz serwer). Otwórz go edytowem tekstowym, i zmień 512M na np. 1024M (1GB RAM)

Ja na swoim testowym serwerze mam ustawione 1GB RAM: (poszukaj tej linijki)

java -Xms1024M -Xmx1024M

Jak chcesz więcej, to sobie ustaw np tak:

java -Xms2048M -Xmx2048M 

Zmieniaj liczby w linijce -Xms1024M -Xmx1024M

na np. -Xms2048M -Xmx2048M

 

512M = 0.5 GB RAM

1024M = 1GB RAM

2048M = 2GB RAM

3040M = 3GB RAM Itd. :D

@echo off
java -Xms2048M -Xmx2048M -XX:MaxPermSize=128M -jar spigot-1.7.10-1.8-R0.1-1656.jar
pause

Po prostu, plik z 2gb ram powinien wygladac tak:

 

 

A i uważaj! Jeśli dodasz tyle RAMu ile ma twój komputer, lub więcej - serwer nie będzie działał !

W moim przypadku mam 6GB RAM, a na serwer dałem 1 ;)

można spokojnie używać 

-Xms2G -Xmx2G

zamiast się bawić z M

1438614356923701010629.png

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...