Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Duże obciążenie ramu po włączeniu sinus bot


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wpisz w konsoli free -m i daj screna co ci pisze 

 

Czuję że to linux zużywa ram na cach dyskowy. Linux lubi się optymalizować 

Opublikowano

Jeżeli instalowałeś bota, z jakiegoś poradnika i wykonałeś aktualizacje poleceniem apt-get upgrade po zakończeniu apt-get update, to może być to jedna z przyczyn.

Jaka dystrybucja linuxa, a także architektura?

Opublikowano

494 m ramu masz wolne dobra 

 

Sprawdzimy co ci tak dużo ama ten ram 

 

wpisz w konsoli  

 

top 

 

naciśnij na klawiaturze shift + m  

 

 

i zrob ss daj go tu

Opublikowano

89 - 90 mb ramu ci jedzą boty  To nie boty ci tyle ramu wciągają 

 

i 26 mb poszło na cach dyskowy 

 

To jest nie możliwe żeby ci tyle ramu zeszło z niczego :) 

 

 

Wpisz netstat -plnt i daj ss 

Opublikowano

89 - 90 mb ramu ci jedzą boty  To nie boty ci tyle ramu wciągają 

 

i 26 mb poszło na cach dyskowy 

 

To jest nie możliwe żeby ci tyle ramu zeszło z niczego :)

 

 

Wpisz netstat -plnt i daj ss 

 

https://scr.hu/JgDlzm

 

 

 

Reset vpsa robiles ?

Tak, dalej to samo

784091427630431250239.png

Regulamin sygnatur

Opublikowano

Proponuje Ci wykonać reinstall VPS, zainstalować sinusa, bez użycia komendy apt-get upgrade przed instalacją, a po zakończonej instalacji wykonać reboot. Potem uruchom boty i sprawdź za pomocą komendy htop, status zużycia pamięci RAM. Jeżeli masz wybór dystrybucji, to polecam Ci Debian 7.0 Jessie pod samego sinusa.

Opublikowano

Proponuje Ci wykonać reinstall VPS, zainstalować sinusa, bez użycia komendy apt-get upgrade przed instalacją, a po zakończonej instalacji wykonać reboot. Potem uruchom boty i sprawdź za pomocą komendy htop, status zużycia pamięci RAM. Jeżeli masz wybór dystrybucji, to polecam Ci Debian 7.0 Jessie pod samego sinusa.

 

zrobilem i dalej tak samo

784091427630431250239.png

Regulamin sygnatur

Rekrut
Opublikowano

Ja mam tak samo z innymi botami, np. z ABotem czy AdminOnline. Te boty po pewnym czasie się jakoś wieszają i potrafią narobić 100% użycia CPU na maszynie w htopie... Poważnie. Do dziś nie wiem czego to jest wina. U siebie po prostu raz dziennie wyłączam te boty i włączam od początku. Nie wiem czy jedynym sposobem na to nie jest stworzenie skryptu, który automatycznie restartuje te boty np. co 15 minut. Zakładałem tu temat w tej sprawie, ale skrypt raz działa raz nie działa i problem pozostaje.

Opublikowano

Znajdz sobie poradnik gorzała tu na mpc bo procesy masz czyste i nic ci tam nie siedzi ....

 

i tak samo z linuxem 

 

Tak samo odpale panel to juz 800mb ramu z zużyte jest

784091427630431250239.png

Regulamin sygnatur

Opublikowano

Ja mam tak samo z innymi botami, np. z ABotem czy AdminOnline. Te boty po pewnym czasie się jakoś wieszają i potrafią narobić 100% użycia CPU na maszynie w htopie... Poważnie. Do dziś nie wiem czego to jest wina. U siebie po prostu raz dziennie wyłączam te boty i włączam od początku. Nie wiem czy jedynym sposobem na to nie jest stworzenie skryptu, który automatycznie restartuje te boty np. co 15 minut. Zakładałem tu temat w tej sprawie, ale skrypt raz działa raz nie działa i problem pozostaje.

Tylko tutaj jest problem ze zużyciem RAM, a nie CPU.

 

W jakim hostingu masz tego VPS, no i ile botów stawiasz na tym sinusie?

Opublikowano

 

 

Tylko tutaj jest problem ze zużyciem RAM, a nie CPU.

W jakim hostingu masz tego VPS, no i ile botów stawiasz na tym sinusie?

 

 

2 vpsy mam 

mintshost OpenVZ 25zł

lvlup.pro EU 20 zł

ten sam problem mam na dwóch vpsach

784091427630431250239.png

Regulamin sygnatur

Opublikowano

Jakie wynosi zużycie twojej pamięci RAM, przed instalacją sinusbota?

Którą architekturę, masz zastosowaną na maszynie? 32-bit, czy 64-bit?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...