Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Komputer do cs + monitor 120/144hz za 2800zł?


TheDarkRider

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam chciałbym was zapytać czy to jest w ogóle możliwe złożenie takiego komputera który by utrzymywał stałe fps ok 150, + kupno monitora 120/144hz za 2800zł z nowymi częściami ?

 

Jaki posiadasz budżet na kupno?
- 2800zł
Kiedy zamierzasz kupić zestaw? (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat)
- w tym miesiącu
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora?
- brak monitora
Do czego ma służyć komputer?
- do grania w cs:go
Czy w koszyku ma się znajdować monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)?
- monitor, dysk
Czy do zestawu ma być dołączony system operacyjny?
- nie
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły?
- jeśli jest taka opcja to tak
Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu?
- chciałbym zainwestować w nieużywane podzespoły
w tym tygodniu ma przyjść do mnie komputer kupiony 2 lata temu, bez dysku, na pewno coś z niego wyciągnę ale póki co czekam na wasze propozycje, jak dojdzie mi komputer to wymienię podzespoły które mogą się nadać.

Szukasz kogoś kto wykona grafikę, logo do drużyny esportowej? 


Napisz do mnie postaram się wykonać prace jak najlepiej.


Aktualnie nie mam czasu na wykonywanie grafik.

Opublikowano

w 2800zł ciężko o 144hz polegając tylko na nówkach. Sam monitor (lg 24gm77) kosztuje blisko 1200zł. za 1600zł ciezko zbudować coś, co zapewni 144fps, nawet na 800x600

i5 4460 - Gigabyte GTX 970 4GB - SSD Transcend 370 128GB - GoodRam 2x4GB 1600MHz CL9 - ASRock H81M-VG4 R2.0 - Chieftec 450W - Zalman T3


Zowie EC1-A - Zowie G-SR - Razer BlackWidow 2014 Tournament Edition - HyperX Cloud 1 - Audiotrak Prodigy Cube - LG 24GM77 144Hz

Opublikowano

w 2800zł ciężko o 144hz polegając tylko na nówkach. Sam monitor (lg 24gm77) kosztuje blisko 1200zł. za 1600zł ciezko zbudować coś, co zapewni 144fps, nawet na 800x600

 

Bez przesady, w CS:GO nie jest ciężko zdobyć powyżej tych 144Hz. Poza tym z tego co wiem (ja nie jestem graczem CS'a, mój kolega jest) to gra się zazwyczaj na najniższych. 

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano
To może najpierw ja zacznę, przygotowałem zestaw który osiąga 140-160 fps na niskich, rozdzielczosc 1920x1080, oczywiście mogę wyciagnąc więcej za pomocą opcji startowych, opcji systemowych i zmianie rozdzielczości co z pewnością zrobie bo rozdziałka 16:9 jest conajmniej słabym wyborem.
Do tego zestawu potrzebuje tylko zasilacza i liczę ze dobierzecie i dodacie coś od siebie, może inna karta albo coś. Przypominam ze cs:go działa najbardziej na procesorze i tak gra w csa gra sie na jak najmniejszych ustawieniach.
 
Zestaw składam w x-komie.
LG 24GM77-B czarny 1 129,00 zł
Transcend 128GB SATA SSD 370S 205,00 zł
ASUS GeForce GTX750Ti 2048MB 128bit Strix 624,00 zł
SilentiumPC Brutus S30 Pure Black 95,00 zł
AMD X4 860K 3.70GHz 4MB BOX 335,00 zł
Crucial 4GB 1600MHz Ballistix Sport SR CL9 75,00 zł
Gigabyte GA-F2A88XM-DS2P (A88X PCI-E DDR3) 221,00 zł

Wartość zakupów: 2 684,00 zł

Szukasz kogoś kto wykona grafikę, logo do drużyny esportowej? 


Napisz do mnie postaram się wykonać prace jak najlepiej.


Aktualnie nie mam czasu na wykonywanie grafik.

Opublikowano

 

w 2800zł ciężko o 144hz polegając tylko na nówkach. Sam monitor (lg 24gm77) kosztuje blisko 1200zł. za 1600zł ciezko zbudować coś, co zapewni 144fps, nawet na 800x600

 

Bez przesady, w CS:GO nie jest ciężko zdobyć powyżej tych 144Hz. Poza tym z tego co wiem (ja nie jestem graczem CS'a, mój kolega jest) to gra się zazwyczaj na najniższych. 

 

 

na i5 4460 + gtx 950 1280x720 miewam spadki na trainie/nuke do 150 przy grubszej akcji, nie grasz w cs, nie wiesz jak jest, proste

 

@up

 

da się zaoszczędzić na karcie graficznej, gtx 750 ti za 620zł to slaby interes

i5 4460 - Gigabyte GTX 970 4GB - SSD Transcend 370 128GB - GoodRam 2x4GB 1600MHz CL9 - ASRock H81M-VG4 R2.0 - Chieftec 450W - Zalman T3


Zowie EC1-A - Zowie G-SR - Razer BlackWidow 2014 Tournament Edition - HyperX Cloud 1 - Audiotrak Prodigy Cube - LG 24GM77 144Hz

Opublikowano

Jeśli jest to słaby to zaproponuj coś, a nie zostawiasz odpowiedz bez podpowiedzi.

Szukasz kogoś kto wykona grafikę, logo do drużyny esportowej? 


Napisz do mnie postaram się wykonać prace jak najlepiej.


Aktualnie nie mam czasu na wykonywanie grafik.

Opublikowano

Masz jakis komputer? Zeby chociaz dysk ogarnac, moga byc uzywki? (nawet jesli tylko grafa + ew jak sie znajdzie monitor).

Nie mam nic, ponieważ teraz używam laptopa, staram się zmieścić w 2800 zł, nie mogą być używki. Jak mówiłem przyjdzie mi komputer kupiony 2 lata temu w ciągu tygodnia, za pewne coś w nim jest mocnego, więc coś z niego wyciągnę, ale póki co chce wiedzieć co mogę uzyskać za tą kwotę.

Szukasz kogoś kto wykona grafikę, logo do drużyny esportowej? 


Napisz do mnie postaram się wykonać prace jak najlepiej.


Aktualnie nie mam czasu na wykonywanie grafik.

Opublikowano

i3 6100 + gtx 750 ti jak dla mnie absolutne minimum jeśli chodzi o 144hz. Pentiumy nie zapewnią tyle fpsów imo, także jeśli z tego kompa będziesz mógł coś wyciągnąć (a będziesz mógł, komp kupiony 2 lata temu więc dysk powinien być sata, a i obudowe też można sobie wziąć) to myślę, że da się zmieścić w budżecie.

 

na ten moment propozycja ode mnie

 

https://www.morele.net/inventory/info/ErrEa4/

i5 4460 - Gigabyte GTX 970 4GB - SSD Transcend 370 128GB - GoodRam 2x4GB 1600MHz CL9 - ASRock H81M-VG4 R2.0 - Chieftec 450W - Zalman T3


Zowie EC1-A - Zowie G-SR - Razer BlackWidow 2014 Tournament Edition - HyperX Cloud 1 - Audiotrak Prodigy Cube - LG 24GM77 144Hz

Opublikowano

i3 6100 + gtx 750 ti jak dla mnie absolutne minimum jeśli chodzi o 144hz. Pentiumy nie zapewnią tyle fpsów imo, także jeśli z tego kompa będziesz mógł coś wyciągnąć (a będziesz mógł, komp kupiony 2 lata temu więc dysk powinien być sata, a i obudowe też można sobie wziąć) to myślę, że da się zmieścić w budżecie.

 

na ten moment propozycja ode mnie

 

https://www.morele.net/inventory/info/ErrEa4/

Dobra gościu Tobie podziękuje dałeś mi i3 która niszczy mój budzet + karte o słabym taktowaniu i jeszcze brak dysku z obudową, w dodatku zasilacz 500W,  który mi wcale nie jest potrzebny bo mniejszy by starczył. Z innym procesorem spokojnie wyciągne 140 fps+, cos pojęcia o tym nie masz i składasz jakieś zestawy bezsensu.

Szukasz kogoś kto wykona grafikę, logo do drużyny esportowej? 


Napisz do mnie postaram się wykonać prace jak najlepiej.


Aktualnie nie mam czasu na wykonywanie grafik.

Opublikowano

 

i3 6100 + gtx 750 ti jak dla mnie absolutne minimum jeśli chodzi o 144hz. Pentiumy nie zapewnią tyle fpsów imo, także jeśli z tego kompa będziesz mógł coś wyciągnąć (a będziesz mógł, komp kupiony 2 lata temu więc dysk powinien być sata, a i obudowe też można sobie wziąć) to myślę, że da się zmieścić w budżecie.

 

na ten moment propozycja ode mnie

 

https://www.morele.net/inventory/info/ErrEa4/

Dobra gościu Tobie podziękuje dałeś mi i3 która niszczy mój budzet + karte o słabym taktowaniu i jeszcze brak dysku z obudową, w dodatku zasilacz 500W,  który mi wcale nie jest potrzebny bo mniejszy by starczył. Z innym procesorem spokojnie wyciągne 140 fps+, cos pojęcia o tym nie masz i składasz jakieś zestawy bezsensu.

 

Przeczytaj k***a co on napisał w tamtym poście bo nie wiem czemu się plujesz o ten dysk i obudowę, nie szczekaj tak bo nikt Ci nie będzie pomagał, akurat dax zna się bardzo dobrze na pc hardware, po prostu nie chcesz lub nie umiesz czytać.

Opublikowano

 

 

i3 6100 + gtx 750 ti jak dla mnie absolutne minimum jeśli chodzi o 144hz. Pentiumy nie zapewnią tyle fpsów imo, także jeśli z tego kompa będziesz mógł coś wyciągnąć (a będziesz mógł, komp kupiony 2 lata temu więc dysk powinien być sata, a i obudowe też można sobie wziąć) to myślę, że da się zmieścić w budżecie.

 

na ten moment propozycja ode mnie

 

https://www.morele.net/inventory/info/ErrEa4/

Dobra gościu Tobie podziękuje dałeś mi i3 która niszczy mój budzet + karte o słabym taktowaniu i jeszcze brak dysku z obudową, w dodatku zasilacz 500W,  który mi wcale nie jest potrzebny bo mniejszy by starczył. Z innym procesorem spokojnie wyciągne 140 fps+, cos pojęcia o tym nie masz i składasz jakieś zestawy bezsensu.

 

Przeczytaj k***a co on napisał w tamtym poście bo nie wiem czemu się plujesz o ten dysk i obudowę, nie szczekaj tak bo nikt Ci nie będzie pomagał, akurat dax zna się bardzo dobrze na pc hardware, po prostu nie chcesz lub nie umiesz czytać.

 

Po 1 nie masz zamiaru udzielać sie w poście nie komentuj, i zachowuj kulturę to nie Twoje podwórko tylko forum, po 2 jeśli nie znasz sie ani troche na tej grze to nawet nie wchodz w ten post, bo głupoty piszesz, napisałem ze mu podziękuje ale to nie to czego ja oczekuje tak, po 3 mam jasno ustalony budżet a jeśli ktoś mi wjezdża z kwotami przekraczające go to coś jest nie halo, w pierwszym poscie napisałem czego oczekuje i to jest ścisła reguła której trzeba sie trzymać, nie bez powodu ktoś tak taki wzór, aby ktoś wchodzi w post np komputer do 1000zł i powiedział mu zeby kupił i7 bo jest lepsza.

Szukasz kogoś kto wykona grafikę, logo do drużyny esportowej? 


Napisz do mnie postaram się wykonać prace jak najlepiej.


Aktualnie nie mam czasu na wykonywanie grafik.

Opublikowano

 

 

 

i3 6100 + gtx 750 ti jak dla mnie absolutne minimum jeśli chodzi o 144hz. Pentiumy nie zapewnią tyle fpsów imo, także jeśli z tego kompa będziesz mógł coś wyciągnąć (a będziesz mógł, komp kupiony 2 lata temu więc dysk powinien być sata, a i obudowe też można sobie wziąć) to myślę, że da się zmieścić w budżecie.

 

na ten moment propozycja ode mnie

 

https://www.morele.net/inventory/info/ErrEa4/

Dobra gościu Tobie podziękuje dałeś mi i3 która niszczy mój budzet + karte o słabym taktowaniu i jeszcze brak dysku z obudową, w dodatku zasilacz 500W,  który mi wcale nie jest potrzebny bo mniejszy by starczył. Z innym procesorem spokojnie wyciągne 140 fps+, cos pojęcia o tym nie masz i składasz jakieś zestawy bezsensu.

 

Przeczytaj k***a co on napisał w tamtym poście bo nie wiem czemu się plujesz o ten dysk i obudowę, nie szczekaj tak bo nikt Ci nie będzie pomagał, akurat dax zna się bardzo dobrze na pc hardware, po prostu nie chcesz lub nie umiesz czytać.

 

Po 1 nie masz zamiaru udzielać sie w poście nie komentuj, i zachowuj kulturę to nie Twoje podwórko tylko forum, po 2 jeśli nie znasz sie ani troche na tej grze to nawet nie wchodz w ten post, bo głupoty piszesz, napisałem ze mu podziękuje ale to nie to czego ja oczekuje tak, po 3 mam jasno ustalony budżet a jeśli ktoś mi wjezdża z kwotami przekraczające go to coś jest nie halo, w pierwszym poscie napisałem czego oczekuje i to jest ścisła reguła której trzeba sie trzymać, nie bez powodu ktoś tak taki wzór, aby ktoś wchodzi w post np komputer do 1000zł i powiedział mu zeby kupił i7 bo jest lepsza.

 

1. Nie znam sie na grze? No tak, w 1.6 gram 7 lat i w cs;go ponad 1.5 roku zanim go opusciłem. 2. Jakim cudem niby przekracza twój budżet? Bierzesz dysk i obudowę z poprzedniego, a na monitor zostawił ci 1.2k, więc wytłumacz mi w jaki sposób twój budżet jest tu przekroczony, bo chyba jestem na to za głupi.

Opublikowano

 

 

 

 

i3 6100 + gtx 750 ti jak dla mnie absolutne minimum jeśli chodzi o 144hz. Pentiumy nie zapewnią tyle fpsów imo, także jeśli z tego kompa będziesz mógł coś wyciągnąć (a będziesz mógł, komp kupiony 2 lata temu więc dysk powinien być sata, a i obudowe też można sobie wziąć) to myślę, że da się zmieścić w budżecie.

 

na ten moment propozycja ode mnie

 

https://www.morele.net/inventory/info/ErrEa4/

Dobra gościu Tobie podziękuje dałeś mi i3 która niszczy mój budzet + karte o słabym taktowaniu i jeszcze brak dysku z obudową, w dodatku zasilacz 500W,  który mi wcale nie jest potrzebny bo mniejszy by starczył. Z innym procesorem spokojnie wyciągne 140 fps+, cos pojęcia o tym nie masz i składasz jakieś zestawy bezsensu.

 

Przeczytaj k***a co on napisał w tamtym poście bo nie wiem czemu się plujesz o ten dysk i obudowę, nie szczekaj tak bo nikt Ci nie będzie pomagał, akurat dax zna się bardzo dobrze na pc hardware, po prostu nie chcesz lub nie umiesz czytać.

 

Po 1 nie masz zamiaru udzielać sie w poście nie komentuj, i zachowuj kulturę to nie Twoje podwórko tylko forum, po 2 jeśli nie znasz sie ani troche na tej grze to nawet nie wchodz w ten post, bo głupoty piszesz, napisałem ze mu podziękuje ale to nie to czego ja oczekuje tak, po 3 mam jasno ustalony budżet a jeśli ktoś mi wjezdża z kwotami przekraczające go to coś jest nie halo, w pierwszym poscie napisałem czego oczekuje i to jest ścisła reguła której trzeba sie trzymać, nie bez powodu ktoś tak taki wzór, aby ktoś wchodzi w post np komputer do 1000zł i powiedział mu zeby kupił i7 bo jest lepsza.

 

1. Nie znam sie na grze? No tak, w 1.6 gram 7 lat i w cs;go ponad 1.5 roku zanim go opusciłem. 2. Jakim cudem niby przekracza twój budżet? Bierzesz dysk i obudowę z poprzedniego, a na monitor zostawił ci 1.2k, więc wytłumacz mi w jaki sposób twój budżet jest tu przekroczony, bo chyba jestem na to za głupi.

Okej, wytłumacz mi jak mam wyciągnąć obudowe z laptopa ? dysku nie wyciągne bo jest dość stary i powolny w dodatku mam zamiar go zostawić na laptopie, jasne przyjdzie mi komputer, ale tak naprawdę nei wiem czy coś się z niego będzie nadawać, dlatego kazałem składać całkowicie na nowych częściach zestaw. Dysk + obudowa to koszt 300 zł, także przekracza budżet.

Szukasz kogoś kto wykona grafikę, logo do drużyny esportowej? 


Napisz do mnie postaram się wykonać prace jak najlepiej.


Aktualnie nie mam czasu na wykonywanie grafik.

Opublikowano

 

 

 

 

 

i3 6100 + gtx 750 ti jak dla mnie absolutne minimum jeśli chodzi o 144hz. Pentiumy nie zapewnią tyle fpsów imo, także jeśli z tego kompa będziesz mógł coś wyciągnąć (a będziesz mógł, komp kupiony 2 lata temu więc dysk powinien być sata, a i obudowe też można sobie wziąć) to myślę, że da się zmieścić w budżecie.

 

na ten moment propozycja ode mnie

 

https://www.morele.net/inventory/info/ErrEa4/

Dobra gościu Tobie podziękuje dałeś mi i3 która niszczy mój budzet + karte o słabym taktowaniu i jeszcze brak dysku z obudową, w dodatku zasilacz 500W,  który mi wcale nie jest potrzebny bo mniejszy by starczył. Z innym procesorem spokojnie wyciągne 140 fps+, cos pojęcia o tym nie masz i składasz jakieś zestawy bezsensu.

 

Przeczytaj k***a co on napisał w tamtym poście bo nie wiem czemu się plujesz o ten dysk i obudowę, nie szczekaj tak bo nikt Ci nie będzie pomagał, akurat dax zna się bardzo dobrze na pc hardware, po prostu nie chcesz lub nie umiesz czytać.

 

Po 1 nie masz zamiaru udzielać sie w poście nie komentuj, i zachowuj kulturę to nie Twoje podwórko tylko forum, po 2 jeśli nie znasz sie ani troche na tej grze to nawet nie wchodz w ten post, bo głupoty piszesz, napisałem ze mu podziękuje ale to nie to czego ja oczekuje tak, po 3 mam jasno ustalony budżet a jeśli ktoś mi wjezdża z kwotami przekraczające go to coś jest nie halo, w pierwszym poscie napisałem czego oczekuje i to jest ścisła reguła której trzeba sie trzymać, nie bez powodu ktoś tak taki wzór, aby ktoś wchodzi w post np komputer do 1000zł i powiedział mu zeby kupił i7 bo jest lepsza.

 

1. Nie znam sie na grze? No tak, w 1.6 gram 7 lat i w cs;go ponad 1.5 roku zanim go opusciłem. 2. Jakim cudem niby przekracza twój budżet? Bierzesz dysk i obudowę z poprzedniego, a na monitor zostawił ci 1.2k, więc wytłumacz mi w jaki sposób twój budżet jest tu przekroczony, bo chyba jestem na to za głupi.

Okej, wytłumacz mi jak mam wyciągnąć obudowe z laptopa ? dysku nie wyciągne bo jest dość stary i powolny w dodatku mam zamiar go zostawić na laptopie, jasne przyjdzie mi komputer, ale tak naprawdę nei wiem czy coś się z niego będzie nadawać, dlatego kazałem składać całkowicie na nowych częściach zestaw. Dysk + obudowa to koszt 300 zł, także przekracza budżet.

Dobra, może źle napisałem, wyciągniesz z tego co Ci przyjdzie*, obudowa to obudowa, nie będzie ona z kartonu więc raczej będzie się nadawać, dysk to samo, aż takiego znaczenia nie będzie miał.

Opublikowano

Dobra póki co zawieszę temat i poczekam aż przyjdzie ten komputer, wtedy będę wiedział na czym stoję .

Szukasz kogoś kto wykona grafikę, logo do drużyny esportowej? 


Napisz do mnie postaram się wykonać prace jak najlepiej.


Aktualnie nie mam czasu na wykonywanie grafik.

Opublikowano

Nie wiem jak reszcie, ale mi się udechciało udzielić Ci pomocy, mam nadzieję(w sumie to jej nie mam), że ktoś inny zechce ci pomóc ;)

i5 4460 - Gigabyte GTX 970 4GB - SSD Transcend 370 128GB - GoodRam 2x4GB 1600MHz CL9 - ASRock H81M-VG4 R2.0 - Chieftec 450W - Zalman T3


Zowie EC1-A - Zowie G-SR - Razer BlackWidow 2014 Tournament Edition - HyperX Cloud 1 - Audiotrak Prodigy Cube - LG 24GM77 144Hz

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...