Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Myszka, klawiatura, dysk i chłodzenie


Olsenowy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Poszukuję tak:

-myszki do 150zł (do gier)

-klawiatury do 300zł (gry i sporo pisania)

-chłodzenie do procesora do 150ł (specyfikacja komputera :

cpu: i5-6500, gpu: asus r9 380 4gb, mobo: asus hm110-k, zasilacz: spc vero l1 500w

zależy mi na cichej pracy)

-dysk ssd do 350zł (najlepiej 240gb)

 

Odnośnie dysku mam pytanie. Chce go podzielic na partycje. Jedna na ktorej bedzie tylko system i druga do reszty. Ile powinna miec partycja na system?

 

 

 

Opublikowano

Jaki masz chwyt? Nic nie podajesz... Na klawe mechaniczna tez maly budzet, wiec ja bym to zrobil tak np. SS rival 300 + gigabyte force k7 + fera 3 (serio, cichutka, wiecej nie trzeba, bedzie zimno i tak) + ssd goodram iridium

steam: /awesomeplayer1337

Opublikowano

https://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-bx200-240gb-ct240bx200ssd1-772958/ Dysk ssd, na system zostaw sobie 35gb.

Nie wiem po co Ci cooler do skylake'a z zablokowanym ale ok:

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fera-3-he1224-spc144-858455/

https://www.morele.net/mysz-steelseries-rival-100-black-62341-794037/ Całkiem dobra myszka, może @DAx. coś innego poleci, też zależy od sposobu chwytania.

Opublikowano

Rival 100 spoko, jest jeszcze cm alcor(mała, lekka myszka), w zasadzie miedzy tymi dwiema bym wybierał. Co do klawy za 300zł masz spoko mechanika qpad mk50

i5 4460 - Gigabyte GTX 970 4GB - SSD Transcend 370 128GB - GoodRam 2x4GB 1600MHz CL9 - ASRock H81M-VG4 R2.0 - Chieftec 450W - Zalman T3


Zowie EC1-A - Zowie G-SR - Razer BlackWidow 2014 Tournament Edition - HyperX Cloud 1 - Audiotrak Prodigy Cube - LG 24GM77 144Hz

Opublikowano

@Oski0202 rękę mam małą jeśli o to chodzi. Chłodzenie chcę żeby ciszej było, temperatury są ok. Myślę, że wezmę tą klawiaturę co zaproponowałeś ale wezmę rivala 100 bo 300 raczej nie wykorzystam. Nie gram aż tak super dużo. Chłodzenie ok, a ten dysk ssd jest najlepszy w tej cenie?

 

 

 

Opublikowano

Goodram Indrum Pro ma zajebistą wydajność w stosunku do ceny

https://www.morele.net/dysk-ssd-goodram-iridium-pro-240gb-ssdpr-iridpro-240-720767/

Klawiatura z MX Blue (świetnie się na nich pisze, te 50zł weźmiesz z dysku)

https://www.morele.net/klawiatura-cmstorm-quickfire-rapid-xt-cherry-mx-blue-sgk-4030-gkcl1-ui-618795/

Chłodzenie - Fera 3, bardzo ciche, oferujące dobrą wydajność 

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fera-3-he1224-spc144-858455/

internet to nie jest jakis oddzielny swiat gdzie ludzie zapomnieli o swoich emocjach

Opublikowano

 

Zawsze nad tą klawiaturą można pomyśleć https://www.morele.net/klawiatura-zalman-zm-k500-529096/

Mechaniczna, tania a i w testach dobrze wychodziła.

Ten syf? Na sile kupowac mechanika, bez sensu, nie wychodzi dobrze w testach, nie udzielaj sie na sile, po co? 

 

Pokaż mi gdzie w testach dobrze nie wyszedł, to zwrócę honor. Jak na budżetówkę to jest ona dobra ;)

Opublikowano

https://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-bx200-240gb-ct240bx200ssd1-772958/ Dysk ssd, na system zostaw sobie 35gb.

Nie wiem po co Ci cooler do skylake'a z zablokowanym ale ok:

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fera-3-he1224-spc144-858455/

https://www.morele.net/mysz-steelseries-rival-100-black-62341-794037/ Całkiem dobra myszka, może @DAx. coś innego poleci, też zależy od sposobu chwytania.

 

BX200? Chyba cię coś mocno uderzyło - widziałeś testy tego dysku? Już niech autor weźmie Goodram'a podawanego w tym temacie kilka razy.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

 

 

Zawsze nad tą klawiaturą można pomyśleć https://www.morele.net/klawiatura-zalman-zm-k500-529096/

Mechaniczna, tania a i w testach dobrze wychodziła.

Ten syf? Na sile kupowac mechanika, bez sensu, nie wychodzi dobrze w testach, nie udzielaj sie na sile, po co? 

 

Pokaż mi gdzie w testach dobrze nie wyszedł, to zwrócę honor. Jak na budżetówkę to jest ona dobra ;)

 

Pokaz mi w testach, gdzie dobrze wyszla xD, co w niej dobrego? No name przelaczniki (chociaz pewnie khaile), lipnie zaprojektowana (za wysoko pierwsze klawisze), moge tak wymieniac, a Ty sie jarasz bo mechaniczna, poza tym, nawet nie byla dobra opcja do konca, gdy kosztowala 160-70zl, bo kiedys tak bylo, za obecna cene to juz w ogole bym nie tyknal. 

steam: /awesomeplayer1337

Opublikowano

 

 

 

Zawsze nad tą klawiaturą można pomyśleć https://www.morele.net/klawiatura-zalman-zm-k500-529096/

Mechaniczna, tania a i w testach dobrze wychodziła.

Ten syf? Na sile kupowac mechanika, bez sensu, nie wychodzi dobrze w testach, nie udzielaj sie na sile, po co? 

 

Pokaż mi gdzie w testach dobrze nie wyszedł, to zwrócę honor. Jak na budżetówkę to jest ona dobra ;)

 

Pokaz mi w testach, gdzie dobrze wyszla xD, co w niej dobrego? No name przelaczniki (chociaz pewnie khaile), lipnie zaprojektowana (za wysoko pierwsze klawisze), moge tak wymieniac, a Ty sie jarasz bo mechaniczna, poza tym, nawet nie byla dobra opcja do konca, gdy kosztowala 160-70zl, bo kiedys tak bylo, za obecna cene to juz w ogole bym nie tyknal. 

 

Tak są tam Kailh, pierwsze klawisze za wysoko - każdy inaczej to odbiera. Dla kogoś to dobrze, dla kogoś to źle (w moim przypadku są okej). Nie jaram się "bo mechaniczna", tylko ją miałem w rękach przez długi okres czasu więc wiem sporo o niej. 

Opublikowano

 

Tak są tam Kailh, pierwsze klawisze za wysoko - każdy inaczej to odbiera. Dla kogoś to dobrze, dla kogoś to źle (w moim przypadku są okej). Nie jaram się "bo mechaniczna", tylko ją miałem w rękach przez długi okres czasu więc wiem sporo o niej. 

Ale nadal nie zmienia to faktu. że klawiatura to totalny plastik. Wykonanie tej klawiatury jak i jej kabla jest tragiczne.

internet to nie jest jakis oddzielny swiat gdzie ludzie zapomnieli o swoich emocjach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...