Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Komputer 2400-2500 zł. Wydajność


adrian237

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam złożyłem z pomocą użytkowników mpc forum taki oto zestawik:

https://www.morele.net/inventory/info/jcKYH4/

Lecz wolę się upewnić czy jest warty swojej ceny :D

Komputer ma być standardowo do gier.

Mam zamiar go zamówić pod koniec lipca

 

Teraz mam kilka pytań:

Czy za taką cenę mógłbym zrobić coś lepszego? Jeśli tak to propozycję w kom (mogę dorzucić jeszcze tą 100 żeby było 2500)

Czy ten zestaw będzie wydajny i da rade takim grom jak Wiesiek / Overwatch i inne nowe produkcje?

 

Tak wgl czy polecacie wziąć montaż kompa przez morele ? Bo czytałem różne opinie i nie jestem pewny a jest przecież ta promocja na 1zł

 

 

@Edit 

Jaki posiadasz budżet na kupno?2500
Kiedy zamierzasz kupić zestaw? (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat) koniec lipca
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora?
Do czego ma służyć komputer?Gry
Czy w koszyku ma się znajdować monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)?Nie
Czy do zestawu ma być dołączony system operacyjny?Nie 
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły?Nie
Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu?

Opublikowano

29 czerwca wychodzą polarisy (r9 480/470 i 460), wydajność by była wiele lepsza gdybyś wymienił 950 na 470 (prawie taka sama cena). Wieśka powinien pociągnąć high 40 fps latwo, w szczegolnosci po oc karty, ow juz pisalem, high/epic 60fps ez, ta gra jest swietnie zoptymalizowana. Na odpierdol tych kompów nie składają, ale ja bym wolał samemu złożyć, większa satysfakcja i nowe doświadczenie.

 

A tak poza tym to wziąłeś 1x4gb ram zamiast 2x4gb, na 4gb w wieśka ani ow nie pograsz.

Opublikowano

29 czerwca wychodzą polarisy (r9 480/470 i 460), wydajność by była wiele lepsza gdybyś wymienił 950 na 470 (prawie taka sama cena). Wieśka powinien pociągnąć high 40 fps latwo, w szczegolnosci po oc karty, ow juz pisalem, high/epic 60fps ez, ta gra jest swietnie zoptymalizowana. Na odpierdol tych kompów nie składają, ale ja bym wolał samemu złożyć, większa satysfakcja i nowe doświadczenie.

 

A tak poza tym to wziąłeś 1x4gb ram zamiast 2x4gb, na 4gb w wieśka ani ow nie pograsz.

Hmmm przecież jest napisane na stronie Ilość: 2

 

 

hmmm a jakie mobo polecasz? Bo tak jak pisałem w poprzednim poście. Nie znam się :D

Wybrałem tą płytę dlatego bo kolega @miszkurkam napisał coś takiego "Jak możesz to daj w drugim zestawie płytę na B150 (np. B150M PRO-VDH). Posiadają one więcej złączy niż H110."

Opublikowano

 

29 czerwca wychodzą polarisy (r9 480/470 i 460), wydajność by była wiele lepsza gdybyś wymienił 950 na 470 (prawie taka sama cena). Wieśka powinien pociągnąć high 40 fps latwo, w szczegolnosci po oc karty, ow juz pisalem, high/epic 60fps ez, ta gra jest swietnie zoptymalizowana. Na odpierdol tych kompów nie składają, ale ja bym wolał samemu złożyć, większa satysfakcja i nowe doświadczenie.

 

A tak poza tym to wziąłeś 1x4gb ram zamiast 2x4gb, na 4gb w wieśka ani ow nie pograsz.

Hmmm przecież jest napisane na stronie Ilość: 2

 

 

hmmm a jakie mobo polecasz? Bo tak jak pisałem w poprzednim poście. Nie znam się :D

 

To albo ja jestem jebnięty albo ja tam widze 1x4 xD

To:

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h110m-pro-vd-h110-ddr4-2133-sata3-dvi-vga-m-atx-784030/

Opublikowano

 

 

29 czerwca wychodzą polarisy (r9 480/470 i 460), wydajność by była wiele lepsza gdybyś wymienił 950 na 470 (prawie taka sama cena). Wieśka powinien pociągnąć high 40 fps latwo, w szczegolnosci po oc karty, ow juz pisalem, high/epic 60fps ez, ta gra jest swietnie zoptymalizowana. Na odpierdol tych kompów nie składają, ale ja bym wolał samemu złożyć, większa satysfakcja i nowe doświadczenie.

 

A tak poza tym to wziąłeś 1x4gb ram zamiast 2x4gb, na 4gb w wieśka ani ow nie pograsz.

Hmmm przecież jest napisane na stronie Ilość: 2

 

 

hmmm a jakie mobo polecasz? Bo tak jak pisałem w poprzednim poście. Nie znam się :D

 

To albo ja jestem jebnięty albo ja tam widze 1x4 xD

To:

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h110m-pro-vd-h110-ddr4-2133-sata3-dvi-vga-m-atx-784030/

 

http://screenshot.sh/m19ptjR7i3E3e

Opublikowano

i5 4460 - Gigabyte GTX 970 4GB - SSD Transcend 370 128GB - GoodRam 2x4GB 1600MHz CL9 - ASRock H81M-VG4 R2.0 - Chieftec 450W - Zalman T3


Zowie EC1-A - Zowie G-SR - Razer BlackWidow 2014 Tournament Edition - HyperX Cloud 1 - Audiotrak Prodigy Cube - LG 24GM77 144Hz

Opublikowano

 

Nie, nie będzie.

Poza tym jak już to do 2.5k ten zestaw lepszy-

https://www.morele.net/inventory/info/5F2xiV/

A będzie sporo wydajniejszy od tego?

https://www.morele.net/inventory/info/jcKYH4/

 

Bo jak widzisz na nim mam jeszcze Dysk ssd oraz napęd więc nie wiem czy się opłaca jeśli miałby mi dodać te 5fps w co wątpie że tylko tyle da :3

 

 

To zależy od miejsca, gry itd. Jak chcesz ssd to bierzesz tamten, nie, bierzesz ten- proste.

Opublikowano

Nie, nie będzie.

Poza tym jak już to do 2.5k ten zestaw lepszy-

https://www.morele.net/inventory/info/5F2xiV/

 

Jak może być lepszy, skoro w moim zestawie jest 960, a w Twoim 950?

 

sorry, ale dopłata niemal 100zł na rzecz 500mhz jest nieopłacalna, jeśli jednocześnie bierzemy gorszą grafikę, bo i tak to grafika będzie ograniczała fpsy w niemal każdym tytule

i5 4460 - Gigabyte GTX 970 4GB - SSD Transcend 370 128GB - GoodRam 2x4GB 1600MHz CL9 - ASRock H81M-VG4 R2.0 - Chieftec 450W - Zalman T3


Zowie EC1-A - Zowie G-SR - Razer BlackWidow 2014 Tournament Edition - HyperX Cloud 1 - Audiotrak Prodigy Cube - LG 24GM77 144Hz

Opublikowano

 

Nie, nie będzie.

Poza tym jak już to do 2.5k ten zestaw lepszy-

https://www.morele.net/inventory/info/5F2xiV/

 

Jak może być lepszy, skoro w moim zestawie jest 960, a w Twoim 950?

 

sorry, ale dopłata niemal 100zł na rzecz 500mhz jest nieopłacalna, jeśli jednocześnie bierzemy gorszą grafikę, bo i tak to grafika będzie ograniczała fpsy w niemal każdym tytule

 

Podkręcasz 950- masz 960, a różnica 6400 i 6500 to nie tylko 500mhz, tylko +5 fps'ów i więcej, poza tym jak wymieniać coś w twoim, to tak naprawdę ch*j wie co, bo i procek średni i grafa średnia, a 6500 jest z*******y, wymieniasz 950 i masz sztosa.

Opublikowano

faktycznie. Nie ma go w sprzedaży i się nie dodał do zestawu :x a gdyby był z zasilaczem to co ty na taki zestaw? ehh może by mi się udało zdobyć tą 100 xD

Opublikowano

faktycznie. Nie ma go w sprzedaży i się nie dodał do zestawu :x a gdyby był z zasilaczem to co ty na taki zestaw? ehh może by mi się udało zdobyć tą 100 xD

To by było z*********e.

Opublikowano

Rob jak uważasz, ja Ci tylko powiem, że i5 6400 + gtx 960 jest lepszym rozwiązaniem aniżeli i5 6500 + gtx 950.

i5 4460 - Gigabyte GTX 970 4GB - SSD Transcend 370 128GB - GoodRam 2x4GB 1600MHz CL9 - ASRock H81M-VG4 R2.0 - Chieftec 450W - Zalman T3


Zowie EC1-A - Zowie G-SR - Razer BlackWidow 2014 Tournament Edition - HyperX Cloud 1 - Audiotrak Prodigy Cube - LG 24GM77 144Hz

Opublikowano

Tylko że ja będę to zamawiał gdzieś tak pod koniec lipca a wtedy będzie ta r9 470 a podobno jest o wiele bardziej wydajniejsza od tej 950 więc jeszcze zobaczymy ^^

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...