Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jaką kartę graficzną kupić do tej płyty głównej?


karit987

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

 

Chciałbym kupić nową kartę graficzną do mojego komputera (obecna nie spełnia moich wymagań), budżet wynosi 1000zł.

Moja obecna płyta główna : http://www.ascendtech.us/dell-x744k-poweredge-t110-motherboard_i_mbdelx744kpt110.aspx

A to obecna karta graficzna : http://www.nvidia.pl/object/product_quadro_nvs_295_pl.html

Mam też w szafie taką : http://www.nvidia.pl/object/product_geforce_210_pl.html

 

http://archiwum.alle...5152873111.html - ZASILACZ

 

Procesor : Intel® Xeon® CPU X3430 @ 2.40GHz 2.39GHz

 

Podajcie też jakieś opcje do 400zł..

 

Ale nie wiem czy będzie działać z płytą i resztą.. proszę was o zdanie.

Opublikowano

Podstawowe pytanie - Jaki masz zasilacz?

 

To serwerowa płyta, ale masz złącze PCI-e, co prawda 8x, ale to max. 5% gorsza wydajność względem 16x.

 

Jak obadasz zasilacz i będzie w miarę okej - w co wątpię to na twoim miejscu celowałbym w R9 380X, nividia ma w zwyczaju wypuszczać sterowniki obniżające wydajność... :p

Opublikowano

Zasilacz do zmiany, o ile ten zły nie jest - to zdecydowanie za słaby.

Opublikowano

Zasilacz do zmiany, o ile ten zły nie jest - to zdecydowanie za słaby.

Jaki zasilacz byś polecał, i jaką kartę? (chciałbym jakąś tańszą opcję, coś do 400zł, tylko by uciagla mi l4d2 na 60fps.)

Opublikowano

No właśnie tu powinien wypowiedzieć się @Ktosiu , bo nie wiem jak wygląda sprawa z zasilaniem serwerowych komponentów, tak czy owak taki Antec VP 500 powinien wystarczyć do karty ze średniej półki, jak masz tak małe wymagania to polecam HD 7770, oczywiście używana, bo nowych kart tak tanio nie dostaniesz ( w sensie stricte gejmingowych ), trochę drożej masz GTX 750 TI.

Opublikowano

No właśnie tu powinien wypowiedzieć się @Ktosiu , bo nie wiem jak wygląda sprawa z zasilaniem serwerowych komponentów, tak czy owak taki Antec VP 500 powinien wystarczyć do karty ze średniej półki, jak masz tak małe wymagania to polecam HD 7770, oczywiście używana, bo nowych kart tak tanio nie dostaniesz ( w sensie stricte gejmingowych ), trochę drożej masz GTX 750 TI.

A co z moim procesorem? Gdybym kupił takiego GTX 750 TI to czy z tym procesorem który mam obecnie udźwignął bym coś typu Skyrim, saints row the third czy gta v na chociaż niskich ustawieniach?

Opublikowano

 

No właśnie tu powinien wypowiedzieć się @Ktosiu , bo nie wiem jak wygląda sprawa z zasilaniem serwerowych komponentów, tak czy owak taki Antec VP 500 powinien wystarczyć do karty ze średniej półki, jak masz tak małe wymagania to polecam HD 7770, oczywiście używana, bo nowych kart tak tanio nie dostaniesz ( w sensie stricte gejmingowych ), trochę drożej masz GTX 750 TI.

A co z moim procesorem? Gdybym kupił takiego GTX 750 TI to czy z tym procesorem który mam obecnie udźwignął bym coś typu Skyrim, saints row the third czy gta v na chociaż niskich ustawieniach?

 

Jasne, to dobry procesor, ma dość słaby zegar ( 2.4GHz ), ale 4 rdzenie - także bez obaw.

 

Jeden z lepszych modeli 750 TI -> https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-750ti-stormx-2gb-gddr5-128bit-dvi-d-hdmi-vga-ne5x75tthd41f-852116/ ze spokojem nawet trochę go podkręcisz, a to zawsze ciut fpsów więcej, ale tak jak wyżej wspomniałem, warto mieć pewność, że w ogóle podłączysz płytę główną pod nowy zasilacz.

 

Na moje oko - podłączysz, no ale jak to Dell - lubi mieć swoje widzi misie.

Opublikowano

A więc jeśli kupię ten zasilacz : Antec VP 500 i tą kartę : https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-750ti-stormx-2gb-gddr5-128bit-dvi-d-hdmi-vga-ne5x75tthd41f-852116/

 

To wszystko powinno być w porządku? Zamówić najpierw zasilacz i sprawdzić czy działa, a dopiero potem kartę?
Szczerze mówiąc boję się, że to nie będzie działać, no ale nie znam się na tym i dlatego szukam tu pomocy ; )

Skoro zasilacz ma 500W to potrzebne jest jakieś... specjalne gniazdko?

Opublikowano

A więc jeśli kupię ten zasilacz : Antec VP 500 i tą kartę : https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-750ti-stormx-2gb-gddr5-128bit-dvi-d-hdmi-vga-ne5x75tthd41f-852116/

 

To wszystko powinno być w porządku? Zamówić najpierw zasilacz i sprawdzić czy działa, a dopiero potem kartę?

Szczerze mówiąc boję się, że to nie będzie działać, no ale nie znam się na tym i dlatego szukam tu pomocy ; )

Skoro zasilacz ma 500W to potrzebne jest jakieś... specjalne gniazdko?

 

Nie jest potrzebne specjalne gniazdko. Osobiście najpierw bym zamówił kartę. Ten xeon nie jest jakoś mega prądożerny całość powinna sobie pobierać coś koło ~250w

Opublikowano

 

A więc jeśli kupię ten zasilacz : Antec VP 500 i tą kartę : https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-750ti-stormx-2gb-gddr5-128bit-dvi-d-hdmi-vga-ne5x75tthd41f-852116/

 

To wszystko powinno być w porządku? Zamówić najpierw zasilacz i sprawdzić czy działa, a dopiero potem kartę?

Szczerze mówiąc boję się, że to nie będzie działać, no ale nie znam się na tym i dlatego szukam tu pomocy ; )

Skoro zasilacz ma 500W to potrzebne jest jakieś... specjalne gniazdko?

 

Nie jest potrzebne specjalne gniazdko. Osobiście najpierw bym zamówił kartę. Ten xeon nie jest jakoś mega prądożerny całość powinna sobie pobierać coś koło ~250w

 

 

Ta, tylko ten zasilacz nie posiada żadnego złącza 6pin do podłączenia karty.

 

Ja to bym się zastanowił czy ten zasilacz w ogóle wejdzie do obudowy autora. W końcu buda jest inna niż w normalnym kompie

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

 

 

A więc jeśli kupię ten zasilacz : Antec VP 500 i tą kartę : https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-750ti-stormx-2gb-gddr5-128bit-dvi-d-hdmi-vga-ne5x75tthd41f-852116/

 

To wszystko powinno być w porządku? Zamówić najpierw zasilacz i sprawdzić czy działa, a dopiero potem kartę?

Szczerze mówiąc boję się, że to nie będzie działać, no ale nie znam się na tym i dlatego szukam tu pomocy ; )

Skoro zasilacz ma 500W to potrzebne jest jakieś... specjalne gniazdko?

 

Nie jest potrzebne specjalne gniazdko. Osobiście najpierw bym zamówił kartę. Ten xeon nie jest jakoś mega prądożerny całość powinna sobie pobierać coś koło ~250w

 

 

Ta, tylko ten zasilacz nie posiada żadnego złącza 6pin do podłączenia karty.

 

Ja to bym się zastanowił czy ten zasilacz w ogóle wejdzie do obudowy autora. W końcu buda jest inna niż w normalnym kompie

 

 

Ta karta nie potrzebuje 6PIN wtyku :) @miszkurkam

Opublikowano

 

A więc jeśli kupię ten zasilacz : Antec VP 500 i tą kartę : https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-750ti-stormx-2gb-gddr5-128bit-dvi-d-hdmi-vga-ne5x75tthd41f-852116/

 

To wszystko powinno być w porządku? Zamówić najpierw zasilacz i sprawdzić czy działa, a dopiero potem kartę?

Szczerze mówiąc boję się, że to nie będzie działać, no ale nie znam się na tym i dlatego szukam tu pomocy ; )

Skoro zasilacz ma 500W to potrzebne jest jakieś... specjalne gniazdko?

 

Nie jest potrzebne specjalne gniazdko. Osobiście najpierw bym zamówił kartę. Ten xeon nie jest jakoś mega prądożerny całość powinna sobie pobierać coś koło ~250w

 

 

Nie istnieje przy tym większe ryzyko zwarcia? Jeśli obecny zasilacz da radę, to kupuję od razu tą kartę.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...