Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Pytania odnoścnie zachowania nowego PC.


Xcmer

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, zapytam tutaj o wszystko co mnie męczy odnośnie mojego komputera...

Kupiłem 2 miesiące temu komputer:

Procesor i5 6600K

Karta MSI Radeon R9 390

Cooler Silentium PC Fortis 3

Zasilacz Cooler Master G550M

Płyta Asus z170 pro gaming

Obudowa Gladius M45W Pure Black

Zadaje te durne pytania bo to mój pierwszy z lepszych komputerów, wcześniej miałem klocka, na którym mogłem przeglądać internet...

1. W jakim stopniu to "ciche" chłodzenie jest ciche? Nigdy nie miałem takiego chłodzenia i nie mam pojęcie co w rozumowaniu znaczy ciche... Przy normalnym użytkowaniu (ok 660 obrotów) jest w miarę nie denerwujące, ale gdy np odpalę Sleeping Dogs zaczyna działać jak suszarka (ok 900+ obrotów) Są głośniejsze coolery że w opiniach napisane "cichy"?

2. Wentylatory z obudowy, albo podpina się pod płytę albo pod kontroler obrotów z obudowy tak? Która opcja jest lepsza?

3. Nagrzewanie się górnej siatki z tyłu obudowy... jeśli gram w mocniejsze gry, siatka robi się dosyć ciepła, jak i gorące radiatory płyty głównej tuż nad coolerem. Po prostu cyz to jest normalne i nie mam się czym przejmować.

4. Brzęczenie w komputerze podobne do brzęczenia lodówki (jak przystawię ucho bliżej obudowy) jeśli odpalę mocniejsza grę. Cewki karty graficznej?

5. Jeśli było by jakieś zwarcie na płycie głównej, zasygnalizowała by nam to odpowiednim pipkaniem? Bo gdy mi go składali podobno zaślepka od płyty stykała się z usb i powodowała zwarcie przy czym komputer nie chciał się odpalić. No i jak odłączyłem go od prądu po czym z powrotem podłączyłem, nie chciał odpalić (brak jakiejkolwiek reakcji) nie wiem z jakiej przyczyny, choć później normalnie załączył.

Cześć! Życzę Ci dobrego dnia! Uśmiechaj się!

Opublikowano

Witam, zapytam tutaj o wszystko co mnie męczy odnośnie mojego komputera...

Kupiłem 2 miesiące temu komputer:

Procesor i5 6600K

Karta MSI Radeon R9 390

Cooler Silentium PC Fortis 3

Zasilacz Cooler Master G550M

Płyta Asus z170 pro gaming

Obudowa Gladius M45W Pure Black

Zadaje te durne pytania bo to mój pierwszy z lepszych komputerów, wcześniej miałem klocka, na którym mogłem przeglądać internet...

1. W jakim stopniu to "ciche" chłodzenie jest ciche? Nigdy nie miałem takiego chłodzenia i nie mam pojęcie co w rozumowaniu znaczy ciche... Przy normalnym użytkowaniu (ok 660 obrotów) jest w miarę nie denerwujące, ale gdy np odpalę Sleeping Dogs zaczyna działać jak suszarka (ok 900+ obrotów) Są głośniejsze coolery że w opiniach napisane "cichy"?

2. Wentylatory z obudowy, albo podpina się pod płytę albo pod kontroler obrotów z obudowy tak? Która opcja jest lepsza?

3. Nagrzewanie się górnej siatki z tyłu obudowy... jeśli gram w mocniejsze gry, siatka robi się dosyć ciepła, jak i gorące radiatory płyty głównej tuż nad coolerem. Po prostu cyz to jest normalne i nie mam się czym przejmować.

4. Brzęczenie w komputerze podobne do brzęczenia lodówki (jak przystawię ucho bliżej obudowy) jeśli odpalę mocniejsza grę. Cewki karty graficznej?

5. Jeśli było by jakieś zwarcie na płycie głównej, zasygnalizowała by nam to odpowiednim pipkaniem? Bo gdy mi go składali podobno zaślepka od płyty stykała się z usb i powodowała zwarcie przy czym komputer nie chciał się odpalić. No i jak odłączyłem go od prądu po czym z powrotem podłączyłem, nie chciał odpalić (brak jakiejkolwiek reakcji) nie wiem z jakiej przyczyny, choć później normalnie załączył.

 

1. To jest ciche chłodzenie. Głośne to takie, że słychać je np. po wejściu do pokoju, a nawet poza nim. Co masz na myśli "suszarka"?

2. Do kontrolera na budzie. Możesz dzięki temu sterować prędkością wentyli w budzie, a tak nie.

3. To chyba logiczne, że siatka jest ciepła. Ciepłe powietrze idzie do góry z chłodzenia. Z sekcją zasilania jest podobnie. W końcu ten radiator do tego jest zrobiony - by rozpraszać ciepło.

4. Zależy jaki jest to dźwięk. Mogą być to cewki w zasilaczu lub na karcie (jeśli to taki dźwięk).

5. To jest niemożliwe, by USB robiło zwarcie bo USB jest ukryte pod plastikową obudową, a później pod tym metalową blaszką. Jak by było zwarcie to komputer by ci się prawdopodobnie zaciął.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

Nagram potem dźwięk Coolera jak i tego brzęczenia.

 

To w takim razie co odwalili w komputerowym mówiąc mi że "komputer robi zwarcie i nie reaguje w ogóle na włączanie się, sygnalizator płyty pipka kilka razy"

gdy wróciłem na kolejny dzień powiedzieli że wszystko już działa, usb powodowało zwarcie.

Cześć! Życzę Ci dobrego dnia! Uśmiechaj się!

Opublikowano

Nagram potem dźwięk Coolera jak i tego brzęczenia.

 

To w takim razie co odwalili w komputerowym mówiąc mi że "komputer robi zwarcie i nie reaguje w ogóle na włączanie się, sygnalizator płyty pipka kilka razy"

gdy wróciłem na kolejny dzień powiedzieli że wszystko już działa, usb powodowało zwarcie.

 

Nie wiem. Serwisy lubią czasami walić głupotę, jak nie wiedzą co powoduje problemy. Może jest coś źle podłączone. Cholera wie. Sam sprawdź.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

 

Witam, zapytam tutaj o wszystko co mnie męczy odnośnie mojego komputera...

Kupiłem 2 miesiące temu komputer:

Procesor i5 6600K

Karta MSI Radeon R9 390

Cooler Silentium PC Fortis 3

Zasilacz Cooler Master G550M

Płyta Asus z170 pro gaming

Obudowa Gladius M45W Pure Black

Zadaje te durne pytania bo to mój pierwszy z lepszych komputerów, wcześniej miałem klocka, na którym mogłem przeglądać internet...

1. W jakim stopniu to "ciche" chłodzenie jest ciche? Nigdy nie miałem takiego chłodzenia i nie mam pojęcie co w rozumowaniu znaczy ciche... Przy normalnym użytkowaniu (ok 660 obrotów) jest w miarę nie denerwujące, ale gdy np odpalę Sleeping Dogs zaczyna działać jak suszarka (ok 900+ obrotów) Są głośniejsze coolery że w opiniach napisane "cichy"?

2. Wentylatory z obudowy, albo podpina się pod płytę albo pod kontroler obrotów z obudowy tak? Która opcja jest lepsza?

3. Nagrzewanie się górnej siatki z tyłu obudowy... jeśli gram w mocniejsze gry, siatka robi się dosyć ciepła, jak i gorące radiatory płyty głównej tuż nad coolerem. Po prostu cyz to jest normalne i nie mam się czym przejmować.

4. Brzęczenie w komputerze podobne do brzęczenia lodówki (jak przystawię ucho bliżej obudowy) jeśli odpalę mocniejsza grę. Cewki karty graficznej?

5. Jeśli było by jakieś zwarcie na płycie głównej, zasygnalizowała by nam to odpowiednim pipkaniem? Bo gdy mi go składali podobno zaślepka od płyty stykała się z usb i powodowała zwarcie przy czym komputer nie chciał się odpalić. No i jak odłączyłem go od prądu po czym z powrotem podłączyłem, nie chciał odpalić (brak jakiejkolwiek reakcji) nie wiem z jakiej przyczyny, choć później normalnie załączył.

 

1. To jest ciche chłodzenie. Głośne to takie, że słychać je np. po wejściu do pokoju, a nawet poza nim. Co masz na myśli "suszarka"?

2. Do kontrolera na budzie. Możesz dzięki temu sterować prędkością wentyli w budzie, a tak nie.

3. To chyba logiczne, że siatka jest ciepła. Ciepłe powietrze idzie do góry z chłodzenia. Z sekcją zasilania jest podobnie. W końcu ten radiator do tego jest zrobiony - by rozpraszać ciepło.

4. Zależy jaki jest to dźwięk. Mogą być to cewki w zasilaczu lub na karcie (jeśli to taki dźwięk).

5. To jest niemożliwe, by USB robiło zwarcie bo USB jest ukryte pod plastikową obudową, a później pod tym metalową blaszką. Jak by było zwarcie to komputer by ci się prawdopodobnie zaciął.

 

4. Mi sie wydaje, ze jednak moze to byc tez HDD mimo wszystko, ciezko powiedziec co autor slyszy. 

steam: /awesomeplayer1337

Opublikowano

 

Nagram potem dźwięk Coolera jak i tego brzęczenia.

 

To w takim razie co odwalili w komputerowym mówiąc mi że "komputer robi zwarcie i nie reaguje w ogóle na włączanie się, sygnalizator płyty pipka kilka razy"

gdy wróciłem na kolejny dzień powiedzieli że wszystko już działa, usb powodowało zwarcie.

 

Nie wiem. Serwisy lubią czasami walić głupotę, jak nie wiedzą co powoduje problemy. Może jest coś źle podłączone. Cholera wie. Sam sprawdź.

 

Nie znam się na składaniu komputera, dlatego zaniosłem do jednego serwisu by mi złożyli, powiedzieli ze robi zwarcie i komputer w ogóle nie reaguje na włączenie,  i sygnalizator pipka.

Na następny dzień wszystko normalnie już działało,  ojciec kolegi przysłał jakiegoś informatyka by sprawdził czy wszystko jest dobrze podpięte i nic złego nie znalazł. Więc już sam nie wiem czy coś było zwalone czy nie.

 

Dźwięk brzęczenia zakłóca praca coolera, macie może trymer bądź maszynkę do włosów? Odpalcie ją i jest w miarę porównywalny dźwięk tyle że słychać go dopiero jak się przystawi ucho do obudowy.

Cześć! Życzę Ci dobrego dnia! Uśmiechaj się!

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...