Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Mój komputer chodzi jak gówno - co zrobić?


Royal3

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dysk ssd mi poprawi czas kopiowania, wklejania plików, wczytywania map, ale glownie przeciez się go kupuje by system się szybciej uruchamiał. Szkoda mi pieniędzy po za tym nie mam 100% pewności, ze to przez dysk mam te problemy co mam, co ma wspolnego dysk, pusty prawie z resztą z płynnością czegos bardziej skomplikowanego graficznie niż przeglądarka, czyli yt czy lol?

A jaki masz system ? 


 

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Witaj! Jeśli możesz sprawdź temperatury karty graficznej i procesora. Może się okazać że są zbyt wysokie temperatury i komputer zmniejsza taktowania żeby się ich pozbyć. Zrobisz to darmowym programem HWMonitor.

 

Kolejnym testem który możesz wykonać jest prędkość dysku programem o nazwie HDTune. Uruchamiasz go i w zakładce Benchmark klikasz start. Teraz odczekujesz aż zakończą się testy. 

 

Gdy to zrobisz dodaj tutaj zrzuty ekranu z wynikami. Ułatwi to diagnozę twojego problemu.

 

Pozdrawiam!

 

102uwxd.jpg

Opublikowano

I to wszystko sprawdzać podczas grania, oglądania filmow na yt a nie samego patrzenia na pulpit, tak?

Opublikowano

I to wszystko sprawdzać podczas grania, oglądania filmow na yt a nie samego patrzenia na pulpit, tak?

Temperatury sprawdzasz po jakimś czasie obciążania komputera a test HDTune na pulpicie gdy nic nie robisz.

 

PS: Najlepiej jakbyś szybko zrobił screena tych temperatur.

Opublikowano

 

 

I to wszystko sprawdzać podczas grania, oglądania filmow na yt a nie samego patrzenia na pulpit, tak?

Temperatury sprawdzasz po jakimś czasie obciążania komputera a test HDTune na pulpicie gdy nic nie robisz.

 

PS: Najlepiej jakbyś szybko zrobił screena tych temperatur.

W jakim sensie szybko?
Opublikowano

Czy ja dobrze widzę te temperatury z CPU ??

Tu na 100% jest coś nie tak,wentyl od CPU się w ogóle kręci ?

Jest cokolwiek na tym procesorze ?

nh766_44609_black_rock_shooter_czarne_wl

Those nostalgic memories,the times where we are simply had fun !

 

 

​     ​

 

Opublikowano

Dobrze jakbyś oczyścił trochę komputer, sprawdził czy wiatrak się kręci, czy radiator jest dobrze przymocowany do procesora i najlepiej jakbyś zmienił pastę termoprzewodzącą.

Opublikowano

Wentylator normalnie działa, kurzu też nie ma jakoś nie wiadomo ile. Pasty chyba nawet nie ma już, ale czy to zwiekszyloby temperature aż o tyle stopni?

Opublikowano

To boxowe chłodzenie? Dobre combo z tymi temperaturami, nie musisz się martwić z temperaturą w pokoju, w zime xD

giphy.gif

Opublikowano

Wyczyść komputer z kurzu, a następnie zmień pastę. Powinno pomóc.

 

Pozdrawiam! W razie pytań kontaktuj się ze mną na PW :)

102uwxd.jpg

Opublikowano

A to nie jest tak, że po prostu czujniki czy cos mam zepsute? Przeciez przy 100 stopniach to komputer by mi sie wylaczyl, nie zmienialem nic w biosie. To naprawde duzo a jakos nie czuje tego ciepła

Opublikowano

Nie, nie jest to błąd. Zwróć uwagę na taktowanie procesora na zamieszczonym screenie. Wymień pastę termo przewodzącą! Rozumiem także że nie bawiłeś się funkcjami do podkręcania w BIOS/UEFI. 

102uwxd.jpg

Opublikowano

Karta graficzna zdycha? Dlaczego? jest sobie spokojnie w obudowie, tego kompa mam tak od 2 lat. Co do jakichś wirusów czy cos to dopiero co calego windowsa zrestartowalem, usunelo całą zawartosc dysku. Co do menadżera zadań to kiedys sprawdzalem i obciążenie pamięci i procesora było w normie. Windows oryginalny

Nie sądzisz że 2 lata to już odpowiednia pora na przeczyszczenie go od strony bebechów ? xD

LIKE

LIKE

LIKE

Opublikowano

 

 

Karta graficzna zdycha? Dlaczego? jest sobie spokojnie w obudowie, tego kompa mam tak od 2 lat. Co do jakichś wirusów czy cos to dopiero co calego windowsa zrestartowalem, usunelo całą zawartosc dysku. Co do menadżera zadań to kiedys sprawdzalem i obciążenie pamięci i procesora było w normie. Windows oryginalny

Nie sądzisz że 2 lata to już odpowiednia pora na przeczyszczenie go od strony bebechów ? xD
Po 2 latach znowu mam wydawać 2600 zł na kompa? Ja sram pieniędzmi? Na tej karcie pogram se w wiedźmina 3 na powiedzmy średnich, a ja tez nie jestem jakims gamerem niewiadomo jakim, wiec nie narzekam.

 

Czy te temperatury jesli z nimi nic nie zrobie nie wplyną negatywnie na moj procesor? Bo taki problem z wydajnoscia mam tak juz chyba od marca

 

Nie, nie jest to błąd. Zwróć uwagę na taktowanie procesora na zamieszczonym screenie. Wymień pastę termo przewodzącą! Rozumiem także że nie bawiłeś się funkcjami do podkręcania w BIOS/UEFI. 

Nie jestem w stanie odpalic teraz tego screena, co jest z taktowaniem?
Opublikowano

 

 

Karta graficzna zdycha? Dlaczego? jest sobie spokojnie w obudowie, tego kompa mam tak od 2 lat. Co do jakichś wirusów czy cos to dopiero co calego windowsa zrestartowalem, usunelo całą zawartosc dysku. Co do menadżera zadań to kiedys sprawdzalem i obciążenie pamięci i procesora było w normie. Windows oryginalny

Nie sądzisz że 2 lata to już odpowiednia pora na przeczyszczenie go od strony bebechów ? xD
Po 2 latach znowu mam wydawać 2600 zł na kompa? Ja sram pieniędzmi? Na tej karcie pogram se w wiedźmina 3 na powiedzmy średnich, a ja tez nie jestem jakims gamerem niewiadomo jakim, wiec nie narzekam.

 

Czy te temperatury jesli z nimi nic nie zrobie nie wplyną negatywnie na moj procesor? Bo taki problem z wydajnoscia mam tak juz chyba od marca

 

Nie, nie jest to błąd. Zwróć uwagę na taktowanie procesora na zamieszczonym screenie. Wymień pastę termo przewodzącą! Rozumiem także że nie bawiłeś się funkcjami do podkręcania w BIOS/UEFI. 

Nie jestem w stanie odpalic teraz tego screena, co jest z taktowaniem?

 

Procesor zwalnia taktowania, żeby zniżyć temperatury.

Wyczyszczenie komputera w serwisie jakimś będzie Cię kosztować około 50 złoty jeżeli sam tego nie potrafisz zrobić.

Takie temperatury mogą wpłynąć na twój procesor w każdej chwili. Masz szczęście, że jeszcze mu nic nie jest.

 

 

giphy.gif

Opublikowano

 

 

 

 

Karta graficzna zdycha? Dlaczego? jest sobie spokojnie w obudowie, tego kompa mam tak od 2 lat. Co do jakichś wirusów czy cos to dopiero co calego windowsa zrestartowalem, usunelo całą zawartosc dysku. Co do menadżera zadań to kiedys sprawdzalem i obciążenie pamięci i procesora było w normie. Windows oryginalny

Nie sądzisz że 2 lata to już odpowiednia pora na przeczyszczenie go od strony bebechów ? xD
Po 2 latach znowu mam wydawać 2600 zł na kompa? Ja sram pieniędzmi? Na tej karcie pogram se w wiedźmina 3 na powiedzmy średnich, a ja tez nie jestem jakims gamerem niewiadomo jakim, wiec nie narzekam.

 

Czy te temperatury jesli z nimi nic nie zrobie nie wplyną negatywnie na moj procesor? Bo taki problem z wydajnoscia mam tak juz chyba od marca

 

Nie, nie jest to błąd. Zwróć uwagę na taktowanie procesora na zamieszczonym screenie. Wymień pastę termo przewodzącą! Rozumiem także że nie bawiłeś się funkcjami do podkręcania w BIOS/UEFI. 

Nie jestem w stanie odpalic teraz tego screena, co jest z taktowaniem?

 

Procesor zwalnia taktowania, żeby zniżyć temperatury.

Wyczyszczenie komputera w serwisie jakimś będzie Cię kosztować około 50 złoty jeżeli sam tego nie potrafisz zrobić.

Takie temperatury mogą wpłynąć na twój procesor w każdej chwili. Masz szczęście, że jeszcze mu nic nie jest.

 

 

no to ja rozumiem, ciekawi mnie po prostu do jak niskich taktowań spadł moj procesor ze granie w lola na najnizszych stalo sie nieprzyjemne
Opublikowano

 

 

 

 

Karta graficzna zdycha? Dlaczego? jest sobie spokojnie w obudowie, tego kompa mam tak od 2 lat. Co do jakichś wirusów czy cos to dopiero co calego windowsa zrestartowalem, usunelo całą zawartosc dysku. Co do menadżera zadań to kiedys sprawdzalem i obciążenie pamięci i procesora było w normie. Windows oryginalny

Nie sądzisz że 2 lata to już odpowiednia pora na przeczyszczenie go od strony bebechów ? xD
Po 2 latach znowu mam wydawać 2600 zł na kompa? Ja sram pieniędzmi? Na tej karcie pogram se w wiedźmina 3 na powiedzmy średnich, a ja tez nie jestem jakims gamerem niewiadomo jakim, wiec nie narzekam.

 

Czy te temperatury jesli z nimi nic nie zrobie nie wplyną negatywnie na moj procesor? Bo taki problem z wydajnoscia mam tak juz chyba od marca

 

Nie, nie jest to błąd. Zwróć uwagę na taktowanie procesora na zamieszczonym screenie. Wymień pastę termo przewodzącą! Rozumiem także że nie bawiłeś się funkcjami do podkręcania w BIOS/UEFI. 

Nie jestem w stanie odpalic teraz tego screena, co jest z taktowaniem?

 

Procesor zwalnia taktowania, żeby zniżyć temperatury.

Wyczyszczenie komputera w serwisie jakimś będzie Cię kosztować około 50 złoty jeżeli sam tego nie potrafisz zrobić.

Takie temperatury mogą wpłynąć na twój procesor w każdej chwili. Masz szczęście, że jeszcze mu nic nie jest.

 

 

no to ja rozumiem, ciekawi mnie po prostu do jak niskich taktowań spadł moj procesor ze granie w lola na najnizszych stalo sie nieprzyjemne

 

Wyczyść lub oddaj ten komputer do serwisu jak najszybciej jeżeli chcesz w ogóle na nim coś jeszcze robić w najbliższym czasie.

giphy.gif

Opublikowano

 

 

 

 

 

 

Karta graficzna zdycha? Dlaczego? jest sobie spokojnie w obudowie, tego kompa mam tak od 2 lat. Co do jakichś wirusów czy cos to dopiero co calego windowsa zrestartowalem, usunelo całą zawartosc dysku. Co do menadżera zadań to kiedys sprawdzalem i obciążenie pamięci i procesora było w normie. Windows oryginalny

Nie sądzisz że 2 lata to już odpowiednia pora na przeczyszczenie go od strony bebechów ? xD
Po 2 latach znowu mam wydawać 2600 zł na kompa? Ja sram pieniędzmi? Na tej karcie pogram se w wiedźmina 3 na powiedzmy średnich, a ja tez nie jestem jakims gamerem niewiadomo jakim, wiec nie narzekam.

 

Czy te temperatury jesli z nimi nic nie zrobie nie wplyną negatywnie na moj procesor? Bo taki problem z wydajnoscia mam tak juz chyba od marca

 

Nie, nie jest to błąd. Zwróć uwagę na taktowanie procesora na zamieszczonym screenie. Wymień pastę termo przewodzącą! Rozumiem także że nie bawiłeś się funkcjami do podkręcania w BIOS/UEFI. 

Nie jestem w stanie odpalic teraz tego screena, co jest z taktowaniem?

 

Procesor zwalnia taktowania, żeby zniżyć temperatury.

Wyczyszczenie komputera w serwisie jakimś będzie Cię kosztować około 50 złoty jeżeli sam tego nie potrafisz zrobić.

Takie temperatury mogą wpłynąć na twój procesor w każdej chwili. Masz szczęście, że jeszcze mu nic nie jest.

 

 

no to ja rozumiem, ciekawi mnie po prostu do jak niskich taktowań spadł moj procesor ze granie w lola na najnizszych stalo sie nieprzyjemne

 

Wyczyść lub oddaj ten komputer do serwisu jak najszybciej jeżeli chcesz w ogóle na nim coś jeszcze robić w najbliższym czasie.
ogolnie to wyciagnal bym ten procesor i radiator i sprawdzil czy jest ok, ale boje sie ze zepsuje i mnie ojciec opierdoli
Opublikowano

 

 

 

 

 

 

Karta graficzna zdycha? Dlaczego? jest sobie spokojnie w obudowie, tego kompa mam tak od 2 lat. Co do jakichś wirusów czy cos to dopiero co calego windowsa zrestartowalem, usunelo całą zawartosc dysku. Co do menadżera zadań to kiedys sprawdzalem i obciążenie pamięci i procesora było w normie. Windows oryginalny

Nie sądzisz że 2 lata to już odpowiednia pora na przeczyszczenie go od strony bebechów ? xD
Po 2 latach znowu mam wydawać 2600 zł na kompa? Ja sram pieniędzmi? Na tej karcie pogram se w wiedźmina 3 na powiedzmy średnich, a ja tez nie jestem jakims gamerem niewiadomo jakim, wiec nie narzekam.

 

Czy te temperatury jesli z nimi nic nie zrobie nie wplyną negatywnie na moj procesor? Bo taki problem z wydajnoscia mam tak juz chyba od marca

 

Nie, nie jest to błąd. Zwróć uwagę na taktowanie procesora na zamieszczonym screenie. Wymień pastę termo przewodzącą! Rozumiem także że nie bawiłeś się funkcjami do podkręcania w BIOS/UEFI. 

Nie jestem w stanie odpalic teraz tego screena, co jest z taktowaniem?

 

Procesor zwalnia taktowania, żeby zniżyć temperatury.

Wyczyszczenie komputera w serwisie jakimś będzie Cię kosztować około 50 złoty jeżeli sam tego nie potrafisz zrobić.

Takie temperatury mogą wpłynąć na twój procesor w każdej chwili. Masz szczęście, że jeszcze mu nic nie jest.

 

 

no to ja rozumiem, ciekawi mnie po prostu do jak niskich taktowań spadł moj procesor ze granie w lola na najnizszych stalo sie nieprzyjemne

 

Wyczyść lub oddaj ten komputer do serwisu jak najszybciej jeżeli chcesz w ogóle na nim coś jeszcze robić w najbliższym czasie.
ogolnie to wyciagnal bym ten procesor i radiator i sprawdzil czy jest ok, ale boje sie ze zepsuje i mnie ojciec opierdoli

 

Możesz także spróbować go wyczyścić sprężonym powietrzem. ;)


 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...