Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Zestaw komponentów coś zmienić?


den0xx

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

opłacalnośc vs kończy się na 450w.

Zasilacz na: https://www.morele.net/zasilacz-xfx-ts550w-120mm-80-bronze-p1-550s-xxb9-379507/

Ssd, kości tlc niby średnie brałbym coś pokroju tego: http://www.morele.net/dysk-ssd-kingston-v300-120gb-sata3-sv300s37a-120g-534804/

Jak idziesz pod oc to lepiej wychodzi 960 http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-960-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-3xdp-gtx-960-gaming-4g-726797/

Ale radeon'y dłużej wytrzymują (Sam miałem 2600 pro i można było w bo2 pograć), a jest pogłoska, że jak nvidia wydaje nowe karty to robi gorsze sterowniki do starszej części, aby więcej ludzi kupiło nowsze.

Ex Lider Counter-Strike

 

Opublikowano

opłacalnośc vs kończy się na 450w.

Zasilacz na: https://www.morele.net/zasilacz-xfx-ts550w-120mm-80-bronze-p1-550s-xxb9-379507/

Ssd, kości tlc niby średnie brałbym coś pokroju tego: http://www.morele.net/dysk-ssd-kingston-v300-120gb-sata3-sv300s37a-120g-534804/

Jak idziesz pod oc to lepiej wychodzi 960 http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-960-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-3xdp-gtx-960-gaming-4g-726797/

Ale radeon'y dłużej wytrzymują (Sam miałem 2600 pro i można było w bo2 pograć), a jest pogłoska, że jak nvidia wydaje nowe karty to robi gorsze sterowniki do starszej części, aby więcej ludzi kupiło nowsze.

 

Zasilacz ok.

 

Ten SSD to porażka. Potrafi tracić dane i.t.p. Już lepiej Sandisk'a wziąć:

http://www.morele.net/dysk-ssd-sandisk-plus-120gb-sata3-sdssda-120g-g25-732146/

Który też ma kości MLC. Na dodatek jest to jeden z najlepszych SSD w tej cenie.

 

Nie ma co brać od MSI. EVGA:

https://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-960-4-gb-gddr5-128-bit-3xdp-dvi-i-hdmi-box-04g-p4-3967-kr-776793/

Jest znacznie tańsza (80 złotych drogą nie chodzi, a zawsze można to wydać na np. jeszcze lepszy dysk SSD). Sam posiadam i jestem z niej bardzo zadowolony. Niskie temperatury nawet po OC, pół-pasywne wentylatory, bardzo dobre wykonanie. A cena - 899 złotych - robi z tej karty najlepszą w tej cenie.

 

Poza tym zmieniłbym chłodzenie na Fortis 3, który daje podobne temperatury, a kosztuje 40 złotych mniej. Wtedy dołożyć do lepsze obudowy jaką jest M35 od SPC - dwukomorowa budowa, 2 wentylatory Sigma Pro 120mm, 2 kontrolery obrotów oraz w nawet grube blachy.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

nie lepiej byłoby kupić zablokowany mnożnik z lepszą kartą graficzną? procek nie daje tak dużo w grach, zresztą wolniej się "starzeje". do tego ten zestaw jest na haswellu, ja złożę zestaw opcjonalny, który będzie wydajniejszy. 

 

+/- 3,5k, można zaoszczędzić na gorszym procku, ale zawsze te megaherce się przydadzą, jakiś tam przekładnik o 2/3 fpsy na gry mają. 

 

KLIK

 

jeżeli chcesz koniecznie robić oc, ale to będzie gorszy zestaw, jak chcesz. to bierz to:

 

klik dobry zasilacz, który ma choćby konwertery dc/dc, japonskie kondy, etc. cooler jak i płyta, które dadzą ci wykręcić w pewnym stopniu tego procka bez obaw. 

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

nie lepiej byłoby kupić zablokowany mnożnik z lepszą kartą graficzną? procek nie daje tak dużo w grach, zresztą wolniej się "starzeje". do tego ten zestaw jest na haswellu, ja złożę zestaw opcjonalny, który będzie wydajniejszy. 

 

+/- 3,5k, można zaoszczędzić na gorszym procku, ale zawsze te megaherce się przydadzą, jakiś tam przekładnik o 2/3 fpsy na gry mają. 

 

KLIK

 

jeżeli chcesz koniecznie robić oc, ale to będzie gorszy zestaw, jak chcesz. to bierz to:

 

klik dobry zasilacz, który ma choćby konwertery dc/dc, japonskie kondy, etc. cooler jak i płyta, które dadzą ci wykręcić w pewnym stopniu tego procka bez obaw. 

 

Tylko jednak ta obudowa jest budżetowa. Moim zdaniem jak już brać któryś z tych zestawów to tylko z M35 (bo jednak obudowa za 120 złotych do zestawu za 3.5K nie jest za dobrym wyborem).

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

 

nie lepiej byłoby kupić zablokowany mnożnik z lepszą kartą graficzną? procek nie daje tak dużo w grach, zresztą wolniej się "starzeje". do tego ten zestaw jest na haswellu, ja złożę zestaw opcjonalny, który będzie wydajniejszy. 

 

+/- 3,5k, można zaoszczędzić na gorszym procku, ale zawsze te megaherce się przydadzą, jakiś tam przekładnik o 2/3 fpsy na gry mają. 

 

KLIK

 

jeżeli chcesz koniecznie robić oc, ale to będzie gorszy zestaw, jak chcesz. to bierz to:

 

klik dobry zasilacz, który ma choćby konwertery dc/dc, japonskie kondy, etc. cooler jak i płyta, które dadzą ci wykręcić w pewnym stopniu tego procka bez obaw. 

 

Tylko jednak ta obudowa jest budżetowa. Moim zdaniem jak już brać któryś z tych zestawów to tylko z M35 (bo jednak obudowa za 120 złotych do zestawu za 3.5K nie jest za dobrym wyborem).

 

ta buda nie odstaje niczym praktycznie od m25 a nawet powiem więcej. ma np. komorę na zasilacz, więcej miejsca na gpu, więcej miejsca na cooler, waży nawet więcej leciutko, jedynie ma mniej jednego wentyla. nie powiedziałbym, że to taka budżetówka. 

 

rzecz jasna od m35 jest gorsza, ale wg mnie buda to mało ważna kwestia, zresztą na takim regnumie i tak pocieszy się z temperatur/wyglądu i kultury pracy. 

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...