Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Kilka pytań odnośnie tego, co sądzicie o HotS?


jimmyblack

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej

 

Chcę zadać wam kilka pytań na temat HotSa w związku z małymi badaniami, które chcę przeprowadzić.

Proszę was o nie czytanie odpowiedzi w temacie, zanim sami nie udzielicie odpowiedzi. Proszę też o powstrzymanie się od komentarzy nie będącymi odpowiedziami na pytania.

 

Wymień 3 rzeczy, które najbardziej podobają Ci się w tej grze.

Wymień 3 rzeczy, które najbardziej Ci się nie podobają.

Wskaż 3 zmiany, które należy wprowadzić do tej gry, aby stała się lepsza.

Czy próbowałeś komunikować swoje propozycje zmiany gry jej twórcom?

Postaraj się określić, czemu wybrałeś tą grę, a nie jakiś inny tytuł.

Ile godzin spędzasz w tej grze tygodniowo?

Czy zdarzyło się, że odstawiłeś tą grę na dłuższy okres czasu? Jeśli tak, podaj przyczynę.

 

Za wszystkie odpowiedzi dziękuję i postaram nagrodzić je plusikami.

Odwiedź mój profil aby zobaczyć adres mojego bloga o projektowaniu gier!

Opublikowano

Primo, po co przeprowadzasz te badania?

Secundo, do czego użyjesz wyników?

 

Pytam, ponieważ pewien chujek już się trafił, co wykorzystał m.in. moje spostrzeżenia w swojej książce mimo zapewnień, że to na użytek prywatny.

Opublikowano

@Eftar

Przeprowadzam małe badanie, dzięki któremu chcę dowiedzieć się kilku rzeczy. Po pierwsze na ile zbieżne są rzeczy, które lubią oraz nie lubią gracze w poszczególnych grach. Po drugie, co chcieliby w nich zmienić i czy podejmowali jakieś próby w tym kierunku. Reszta pytań jest pomocnicza. 

Będę starał się wyciągnąć wnioski na temat tego, czy warto słuchać żądań graczy w procesie rozwoju gry, jeśli tak, to w jakim stopniu. Będę próbował też wysnuć wnioski na temat tego, jak unikać złych decyzji w trakcie rozwoju gry. Rezultat pojawi się na moim blogu projektowanie-gier.pl. Wątpię abym zabrał się za pisanie książki :)

Odwiedź mój profil aby zobaczyć adres mojego bloga o projektowaniu gier!

Opublikowano

Wymień 3 rzeczy, które najbardziej podobają Ci się w tej grze; specjaliści, krótkie gry, część społecznościowa

Wymień 3 rzeczy, które najbardziej Ci się nie podobają; balans, ceny, system rankingowy

Wskaż 3 zmiany, które należy wprowadzić do tej gry, aby stała się lepsza; niech twórcy częściej korzystają z rad reddita i szybciej reagują.

Czy próbowałeś komunikować swoje propozycje zmiany gry jej twórcom; nie

Postaraj się określić, czemu wybrałeś tą grę, a nie jakiś inny tytuł; bo to aktualnie jedyna moba dla normalnych ludzi

Ile godzin spędzasz w tej grze tygodniowo; 12

Czy zdarzyło się, że odstawiłeś tą grę na dłuższy okres czasu? Jeśli tak, podaj przyczynę; od 3 miesięcy nie gram, nie potrafię grać długo w jedną grę, bo się nudzę. 

Bóg to twoje sumienie

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

@jimmyblack
Przyda się?

  • Wymień 3 rzeczy, które najbardziej podobają Ci się w tej grze.
  • Wymień 3 rzeczy, które najbardziej Ci się nie podobają.
  • Wskaż 3 zmiany, które należy wprowadzić do tej gry, aby stała się lepsza.
  • Czy próbowałeś komunikować swoje propozycje zmiany gry jej twórcom?
  • Postaraj się określić, czemu wybrałeś tą grę, a nie jakiś inny tytuł.
  • Ile godzin spędzasz w tej grze tygodniowo?
  • Czy zdarzyło się, że odstawiłeś tą grę na dłuższy okres czasu? Jeśli tak, podaj przyczynę.
  • Postaci, element wynikający z sentymentu do danej gry. System talentów, cieszę się, że zrezygnowano z przedmiotów i można prowadzić postać w innym stylu. Dynamika, gra trwa maksymalnie 30 minut.
  • System f2p spowodował napływ patologii. Do innych elementów nie mogę się przyczepić. Zwłaszcza że zapowiedziany zmiany będą ewentualne żale niwelować.
  • Zapowiedziane zmiany na 15.06 załatwią aktualne problemy.
  • Jedynie przez forum.
  • Patrz punkt pierwszy.
  • Dwie do czterech. - Wystarczy chociażby mecz dziennie zagrać.
  • Tak. Pojawienie się innego tytułu. Np. Wiedźmin 3.
Opublikowano

1.


-wspólny exp


-postacie z gier blizza


-grafika


2.


-gracze "lola" którzy nie umieją zrozumieć, że to gra zespołowa


-niekiedy trzeba dłuższą chwilę poczekać na dobranie graczy


-samo dobieranie też jest skopane 


3.


-naprawiony mm, żeby nie dawało mi ludzi którzy mają po kilkadziesiąt gier gdy ja mam blisko 2k   -.- i w sumie tyle by mi wystarczyło


4.


-nie


5.


-było dużo łatwiej się "wkręcić" niż do chociażby lola czy doty przez np. brak przedmiotów


6.


-nigdy nie liczyłem D: ale tak na oko ~10-15h


7.


-czy kilka dni to dłuży okres? jeśli nie to gram nieprzerwanie od bety  :v  

3JcjhIq.png
Pomogłem? Daj "Lubię to", to nic nie kosztuje...
MyAnimeList
 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Wymień 3 rzeczy, które najbardziej podobają Ci się w tej grze.

Wymień 3 rzeczy, które najbardziej Ci się nie podobają.

Wskaż 3 zmiany, które należy wprowadzić do tej gry, aby stała się lepsza.

Czy próbowałeś komunikować swoje propozycje zmiany gry jej twórcom?

Postaraj się określić, czemu wybrałeś tą grę, a nie jakiś inny tytuł.

Ile godzin spędzasz w tej grze tygodniowo?

Czy zdarzyło się, że odstawiłeś tą grę na dłuższy okres czasu? Jeśli tak, podaj przyczynę.

     I.

1) szybkie mecze

2) lvl konta nie wpływa na przewagę

3) potężne cele poboczne mapy, ułatwiające zwycięstwo

     II.

1) okazjonalne lagi i spadki wydajności (nie spowodowane hardware'm)

2) brak czatu z wrogą drużyną

3) ---

     III.

1) czat z wrogiem

2) czytelniejszy system honoru i raportu

3) należy poprawić animacje jazdy na wierzchowcach niektórych bohaterów

     IV.

Nie.

     V.

LoL jest zainfekowany dziećmi.

Dota ma za długie mecze.

HoN ma jeszcze dłuższe mecze.

Strife jest najlepszą grą MOBA (jak dla mnie), ale jest niemalże martwa :(

     VI.

Około 2h dziennie.

     VII.

Nie zdarzyło się.

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Wymień 3 rzeczy, które najbardziej podobają Ci się w tej grze.
1: Kilka map
2: Ciekawi bohaterowie
3: System rozwoju postaci (również wspólny exp)
 

Wymień 3 rzeczy, które najbardziej Ci się nie podobają.
1: System dobierania drużyn
2: Nowe postacie prawie zawsze na początku są OP
3: Słaba optymalizacja
 

Wskaż 3 zmiany, które należy wprowadzić do tej gry, aby stała się lepsza.
Poprawienie rzeczy które wymieniłem wyżej :D
 

Czy próbowałeś komunikować swoje propozycje zmiany gry jej twórcom?
Nie
 

Postaraj się określić, czemu wybrałeś tą grę, a nie jakiś inny tytuł.
Bardziej różnorodna rozgrywka od innych gier MOBA
 

Ile godzin spędzasz w tej grze tygodniowo?
5-10 (czasem więcej)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...